Skocz do zawartości
Forum

Czy mogę być w ciąży?


Gość Donika123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Potrzebuję porady odnośnie tego, czy mogło dojść do zapłodnienia. Sytuacja wygląda następująco: 14 sierpnia wzięłam ostatnią tabletkę z blistra (antykoncepcja). Kochałam się z chłopakiem 15 sierpnia z rana i następnie w poniedziałek 17 sierpnia dostałam krwawienia z odstawienia, tak jak zwykle. Niestety zerwałam z nim na następny dzień. I zaczęła się panika, że mogę być w ciąży. Ogólnie jestem ogromnie histeryczną osobą i dużo rzeczy umiem sobie, na własną szkodę, wmówić. Stąd moje pytanie - mogło dojść do zapłodnienia? Byłam u lekarza 3 września. Badanie pochwy i USG. Lekarz powiedział, że śluzówka macicy wygląda mu na 17 dzień cyklu i że powinnam dostać za 10-11 dni krwawienia. W tym także, że moja macica jest malutka ( ale też wiem, że na tak wczesnym etapie mogłaby taka jeszcze być). I faktycznie - 11 dni później z rana pojawiło się krwawienie. Miesiąc po stosunku. Nie było jakoś bardzo obfite; w trzeci i czwarty dzień już prawie go nie było, chociaż pojawiły się drobne skrzepy. I znowu pojawiła się ogromną panika, która niszczy mi od miesiąca zdrowie. Czy mimo, że faktycznie ta miesiączka miesiąc po stosunku się pojawiła to mogę być w ciąży? Nie mam objawów, chciaż występuje u mnie nieprzyjemny kwaśny smak w ustach, zwłaszcza po wypiciu kawy...Ktoś może mi doradzić?

Odnośnik do komentarza

Hej. 

Nie panikuj, najlepiej by było po prostu zrobić test ciążowy. Byłaś u ginekologa - ten nic nie zauważył. Dostałaś miesiączki miesiąc później. A kwasny smak w ustach to żaden objaw ciąży!  I jeśli bierzesz tabletki regularnie i nie zapominasz to prawdopodobieństwo ciąży jest naprawdę niskie.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź!! Tabletki brałam regularnie, krwawienie z odstawienia też wystąpiło jak zazwyczaj; po rozstaniu nie zaczęłam nowego opakowania. Test ciążowy głupio zrobiłam na 5 dni przed okresem, z samego rana - wyszedł negatywny, ale miał prawo, bo za wcześnie. Po prostu odchodziłam już od zmysłów i jak dostałam krwawienia to ulga była, ale nerwica musiała zrobić swoje i naczytałam się pełno tematów, gdzie faktycznie krwawienia występują nawet w pierwszych miesiącach ciąży ( plamienie przez zagnieżdżenie zarodka, itp). Jestem sobą okropnie rozczarowana, że doprowadziłam do takiej sytuacji i stres mnie dobija, dlatego dziękuję za odpowiedź!!

Odnośnik do komentarza

Aplikacja zainstalowana, dziękuję za radę! Faktycznie - w połowie cyklu po odstawieniu tabletek bolały mnie jajniki (stąd powód pójścia do ginekologa). Nie zobaczył nic w nich niepokojącego, stąd też może był to objaw, że jajniki wracają do pracy i owulacja nastąpiła dopiero wtedy..

Odnośnik do komentarza

Ponieważ zakończyłam związek...Od zawsze byłam okropnym nerwusem, mam problem z przesadnym analizowaniem wszystkiego i dobieraniem sobie do głowy absurdów; nawet gdy brałam tabletki regularnie, co miesiąc bałam się, że mogłam zajść... Teraz chcę trafić na właściwego człowieka i zaczekać z chodzeniem do łóżka do czasu, aż będę wiedziała, że oboje chcemy tego samego, czyli rodziny. W przypadku mojego byłego - nie mogłam na to liczyć. Stąd też mój paniczny strach o ciążę aktualnie. 

Odnośnik do komentarza

Wiesz mogłaś dalej brać pigułki bo jak się jest młodym to nigdy nic nie wiadomo 🤪. Nie to żebym ja była jakaś stara, ale mam luźne podejście do życia i sama wolę dmuchać na zimne. Mimo ustabilizowanego życia nie planuje już więcej dzieci dlatego się zabezpieczam. 

Odnośnik do komentarza
Gość Xxxladyhxxx

Hej dziewczyny, 

Mam pytanie, bo już nie wiem czy zwariowałam czy nie. Od niecałego roku staramy się z narzeczonym o dziecko. W tym miesiącu miałam co prawda "okres". Od 8 do 14 września. U mnie taki czas jest zupełnie normalny. Napisałam okres w cudzysłowu, bo był duzo mniej obfity. Przypominało to bardziej plamienie o różowo-czerwonym kolorze. Od tygodnia mam okropne mdłości. Najczęściej rano i wieczorem. Nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. Mam też bóle podbrzusza i wokół pępka. Jestem cały czas okropnie zmęczona. Ciągle bym spala. Mam zawroty głowy. Czy mimo tego okresu to może być ciąża? Wiem, że nie ma czegoś takiego jak okres w ciąży, ale mimo wszystko te objawy są dla mnie bardzo niezrozumiałe. Częściej niż wcześniej chodzę też do łazienki. Test oczywiście mam zamiar zrobić, ale codziennie się waham czy w ogóle jest sens żeby się nie rozczarować. Będę wdzięczna za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Gość Xxxladyhxxx napisał:

Hej dziewczyny, 

Mam pytanie, bo już nie wiem czy zwariowałam czy nie. Od niecałego roku staramy się z narzeczonym o dziecko. W tym miesiącu miałam co prawda "okres". Od 8 do 14 września. U mnie taki czas jest zupełnie normalny. Napisałam okres w cudzysłowu, bo był duzo mniej obfity. Przypominało to bardziej plamienie o różowo-czerwonym kolorze. Od tygodnia mam okropne mdłości. Najczęściej rano i wieczorem. Nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. Mam też bóle podbrzusza i wokół pępka. Jestem cały czas okropnie zmęczona. Ciągle bym spala. Mam zawroty głowy. Czy mimo tego okresu to może być ciąża? Wiem, że nie ma czegoś takiego jak okres w ciąży, ale mimo wszystko te objawy są dla mnie bardzo niezrozumiałe. Częściej niż wcześniej chodzę też do łazienki. Test oczywiście mam zamiar zrobić, ale codziennie się waham czy w ogóle jest sens żeby się nie rozczarować. Będę wdzięczna za odpowiedź. 

Nie wiem czy która kolwiek z dziewczyn będzie potrafiła Ci odpowiedzieć. To jest takie pół na pół, tak jestes-tak nie jesteś w ciąży. Myślę że najlepszym rozwiązaniem będzie zrobienie bety. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza

Sens zawsze jest i życzę Ci pięknych dwóch kreseczek!! 

Ty się wahasz, a ja za to strzelam test za testem - chociażby dzisiaj rano. 43 dni po stosunku, negatyw, a ja mam ochotę biec po kolejne. Takie mam nerwy, że to ciąża...Raz jest lepiej, nie myślę o tym wcale i jestem pewna, że nie zaszłam, a potem zaczyna boleć mnie brzuch, jajniki ( pewnie ze względu na połowę) i już zaczynam wariować od nowa. Aż wstyd o tym mówić... 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...