Skocz do zawartości
Forum

Czy mogę być w ciąży?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny. Zażywałam tabletki antykoncepcyjne przez pół roku. Tabletki antykoncepcyjne odstawiłam całkowicie w marcu. Po odstawieniu kiedy zawsze przychodziła miesiączka,tej miesiączki nie było. (miałam bardzo skąpe krwawienie przez 2 dni) Ale jakos to zbagatylizowałam.  (nie byłam w ciazy).Współżyłam bez zabezpieczenia dnia 28,30 kwietnia oraz 1,2 i 3 maja.  Mój cykl zazwyczaj trwa 28 dni,dlatego owulacja wypadała 2 maja. 7 maja bolało mnie podbrzusze,jajniki.Jutro będę 5 dni przed spodziewaną miesiączką. Czy test ciążowy mogę już zrobić i ewentualnie później powtórzyć? Czy to jeszcze za wcześnie.Dodam ze od dzisiaj 11.05 strasznie bolą mnie piersi. Czy jest możliwość że mogłam zajść w ciążę? Proszę o pomoc,a nie krytykę. 😐 Pozdrawiam. 🙂

Odnośnik do komentarza
Gość Natalia87

Hej poczekaj jeszcze. Ja ciągle tak robilam przez 10 lat i bylo rozczarowanie. Najlepiej poczekac czy nie będzie miesiączki. Wiem, ze ciekawość jest silna. Piersi przed miesiączka tez moga bolec nawet jak nigdy nie bolały. Trzymam kciuki, ale daj sobie czas 

Odnośnik do komentarza

To tez mogą być jakieś zawirowania po anty, zanim uregulowała mi się miesiączka po odstawieniu minęło pół roku, ból piersi tez czasem się pojawiał, czasem znikał. W tej chwili mam bóle piersi co miesiąc przed @, a kiedyś tak regularnie nie miałam.

Na Twoim miejscu jeszcze bym poczekała z testem.

Ale jak już będziesz testować to życzę Ci, żeby był pozytywny ☺️ Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina 28

 Autorko... Pamietaj, że po odstawieniu tabletek twoj organizm ma burze hormonów i nie zawsze będziesz miala regularne miesiaczki. Ja po odstawieniu tabletek mialam cyrki z cyklami i musialam czekać praktycznie rok az sie unormuje, raz nawet okres spoznial mi sie prawie 2 tygodnie myslalam ze zaszlam w ciaze, lekarz przepisal mi tabletki na wywołanie miesiączki. Także niestety musisz uzbroić sie w cierpliwość i poczekać az wszystko sie uspokoi. 

Odnośnik do komentarza

Po odstawieniu pigułek może powinnaś sobie sprawić jakieś urządzenie, które pomoże ci określić, kiedy masz owulację. Ja zamówiłam sobie monitor płodności Afrodyta Smart i do tego mam apkę na tel i właśnie wypróbowywuję 

Odnośnik do komentarza

Na stronie clearblue jest kalkulator 'kiedy wykonac test ciazowy', wpisujesz dlugosc cyklu i pierwszy dzien ostatniej miesiaczki i wychodzi od kiedy mozesz zrobic test. Generalnie najwczesniej mozena zrobic (tzn mozna robic caly czas ale zeby wynik byl jak najbardziej dokladny) do 5 dni przed poczatkiem kolejnej miesiaczki, czy do 6 dniu od kiedy ta miesiaczka bylaby o 1 dzien spozniona (wychodzi na to samo). 

Ja zrobilam test wczesnie i sie ciesze bo wiedzialam, zeby odstawic alkohol i zrezygnowac z goracych kapieli :) 

Odnośnik do komentarza

Ja zrobilam też 5 dni przed i wyszla kreska mega slaba i powtorzyłam, bo byla naprawdę mega jasna slabiutka ale na następny dzien 4 dni przed okresem wyszla juz wyrazniejsza i codziennie robilam do dnia okresu i coraz bardziej ciemniejsza. W dniu okresu bhcg potwierdziło 😊

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...