Skocz do zawartości
Forum

Kiedy doszło do zapłodnienia?


Gość Mrówka12

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mrówka12

Witam serdecznie, chciałabym w przybliżeniu określić termin poczęcia mojego dziecka. OM miałam 11 lutego. Pierwszy stosunek miał miejsce w dni płodne 28 stycznia drugi 20 lutego. 20 marca miałam pierwsze usg gdzie lekarz ocenił ciąże na 5 tygodni i wielkość GS 8.50mm. Kolejne usg w 9 tygodniu wielkość crl 2,16. Za każdym razem termin porodu z OM zgadzał się idealnie z tym z usg. Czy po tych pomiarach można powiedzieć że do zapłodnienia doszło 20 lutego? Dodam de moje cykle były regularne 28 dni. Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze, jeżeli współżyłaś 28 stycznia, a 11 lutego dostałaś okres to na milion procent nie zaszłaś podczas tego stosunku w ciążę.
Po drugie 11 lutego rozpoczęłaś cykl który zakończył się ciążą, więc do owulacji=zapłodnienia doszło w okolicach 23-25 luty (przy 28 dniowych cyklach).
Podsumowując jeżeli współżyłaś tylko 20 lutego w tym cyklu to na 100% dzidziuś jest owocem tegoż właśnie stosunku.

Odnośnik do komentarza

Witam mialam stosunek 31.08 I wtedy mój chlopak skończył w środku.  Natomiast 4 września mialam jeden stosunek i nie wiem teraz kiedy doszło do zapłodnienia? Jestem w 5 mies ciąży cykle co 28 dni ale różnie to bywało czasem okres sie spóźnił z 2 dni myślę kiedy mogło dojść do zapłodnienia? Okres mialam 20 sierpnia.. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Gość Anna napisał:

Witam mialam stosunek 31.08 I wtedy mój chlopak skończył w środku.  Natomiast 4 września mialam jeden stosunek i nie wiem teraz kiedy doszło do zapłodnienia? Jestem w 5 mies ciąży cykle co 28 dni ale różnie to bywało czasem okres sie spóźnił z 2 dni myślę kiedy mogło dojść do zapłodnienia? Okres mialam 20 sierpnia.. 

Nie wiemy kiedy była owulacja więc trudno stwierdzić z którego stosunku jest ciąża. Teoretycznie przy 28 dyniowych cyklach zakładamy 14 DC ale równie dobrze mogła być szybciej. Żywotność plemników w pochwie to kolejna sprawa. 

Odnośnik do komentarza

Termin porodu nA 27 mają jednak usg pomiarów dziecka pokazało ciaze starsza o 4 dni i termin na 23 maja tak wyszło z badania usg że termin mam na 23 maja.  Jeśli stosunek mialam 31.08 I 4 września do zapłodnienia mogło dojść po 4 września czy wcześniej?

Odnośnik do komentarza

Kiedy był ostatni okres? Masz regularne cykle? Kiedy wystąpiła owulacja w tamtym cyklu? Tydzień ciąży liczy się od ostatniej miesiączki więc w przypadku tych dwóch stosunków masz jeden punkt odniesienia. Pomiar USG zawsze obarczony jest jakimś marginesem błędu więc żaden ginekolog Ci nic nie zagwarantuje tym bardziej my tu na forum to już wcale. Dwa stosunki w ciągu kilku dni plus to,że nie da się przewidzieć kiedy na 100% wystąpi owulacja także ciaza może byc z jednego i drugiego. 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Gość Anna napisał:

Zależy mi by wiedzieć czy da się to jakos wyliczyć albo czy lekarz może jakoś do tego dojść?

Nie da się. Stosunki były zbyt blisko siebie. Nie wiemy kiedy była owu. Rozbieżność kilku dni w terminie porodu to nic - dwa tygodnie w jedną czy drugą stronę i tak jest normą. Czyli poród w 38-42. 

A po co Ci tak naprawdę ga wiedza?

Odnośnik do komentarza

Mialam 20 sierpnia ostatni okres przeważnie cykle 28 dniowe czasem okres 2 dni się spóźnił... nie wiem co robić  :(( 31.08 stosunek mialam i dni płodne w kalendarzyku pokazano 3.09 owulacje 4 września mialam jeszcze jeden stosunek.  Mam termin na 23 maja  z usg pomiarów dziecka i zastanawiam się kiedy mogło dojść do zapłodnienia?

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z Kajka, stosunki były zbyt blisko siebie. Próbowałam to sobie przeliczyć. Gdyby owulacja była rzeczywiście tego 3.09 to ja osobiście skłaniała bym się do tego drugiego razu. Ale z kolei wg USG ciąża starsza niż z om to tak jakby owulacja była prędzej i wtedy bym powiedziała że z tego pierwszego stosunku. Ale to są niuanse i tylko domniemania. Odpowiadając na Twoje kolejne pytanie, tak zagnieżdżenie następuje kilka dni po zaplodnieniu. Od owulacji może to być ok 6-12 dni z tego co pamiętam. Sprawa jest bardzo delikatna.  Może  zdecydujesz się powiedzieć ginekologowi podczas następnej wizyty że bardzo Ci zależy aby spróbował odpowiedzieć na Twoje pytanie. Obowiązuje go tajemnica lekarska więc nic nikomu nie powinien powiedzieć. Ale nie ma się co czarować, dla pewności pozostaje tylko test dna po porodzie.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze dodam że 10 dni po stosunku z 31.08 robiłam test I wyszedł negatywny.. czy test by pokazał ciaze po 10 dniach ? Chodzi mi że stosunek z 31.08 .. drugi stosunek mialam 4 września jeśli 4 września by było zapłodnienie to w tym samym dniu 4 września  czy kilka dni po tym dniu by było?

Odnośnik do komentarza

Jestem bardziej pewna że ciąża jest ze stosunku pierwszego... to logiczne nawet badania usg pokazują tygodnie itd wiec gdyby było to ze stosunku 4 września ciąża różniłaby się data porodu i wgl poza tym sama pisałaś że zapłodnienie nie jest w tym samym dniu 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Gość Anna napisał:

Proszę mnie nie osądzać ale miałam stosunek z chłopakiem z którym się rozstalam i drugi z kimś z kim się spotykalam po nim teraz niewiem który wiecie same

Zostają Ci testy na ojcostwo 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...