Skocz do zawartości
Forum

Dyskopatia l5-s1 wskazanie do cięcia cesarskiego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zdiagnozowaną dyskopatię l5-s1, badanie RTG wykazało dokładnie:
- boczne skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego,
- pogłębienie fizjologicznej lordozy lędźwiowej,
- zwężenie przestrzeni międzykręgowej L5-S1,
- zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzywyrostkowych na poziomie L5-S1
Jestem w 9 miesiącu ciąży i ból kręgosłupa jest nie do zniesienia, męczy mnie rwa kulszowa, mam problem ze wstawaniem z łóżka.. czy wyniki tych badań są wskazaniem do CC? Dodam że w 38 tygodniu ciąży moje dziecko wazy już 4kg..

Odnośnik do komentarza
Gość grudnioweczka

waga dziecka jest już wskazaniem zależy jak na to lekarz patrzy, natomiast wyżej wymienione dolegliwości są przeciwskazaniem do zzo, cc jedynie pod narkozą. Nie wydaje mi się by utrudniały one poród jedynie to skurcze i ból może być silniejszy, ani nie zagraża to dziecku, poród nie pogłębi też pani dysfunkcji. Pani dolegliwości są np przeciwskazaniem do ciąży bo ciąża może je pogłębić ale do porodu już nie.

Odnośnik do komentarza

Mam to samo tylko bez zmian zwyrodnieniowych. W pierwszej ciąży (ponad 2 lata temu) też na początek bałam się wszystkiego jeśli chodzi o kręgosłup a o dziwo ciąże wspominam pod tym względem jak wystawienie. Miałam wrażenie że mi" plecy wyleczyła" :D
Ciąża skończyła się cesarką ale z zupełnie innych powodów.
Faktem jest ze nie przytylam dużo, miałam mały brzuch a synek urodził się w 36 tc 2400g.
Teraz jestem w drugiej ciąży i też będę miała cesarke, głównie w przyczyn powikłań jakie miałam w pierwszej ciąży ale też trochę ze względu na kręgosłup.
Oczywiście pod narkozą.

W pierwszej ciąży byłam u ortopedy, dużo może Ci powiedzieć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...