Skocz do zawartości
Forum

beta hcg


Rekomendowane odpowiedzi

witam może któraś z pań mi pomoże . chodzi o to ze 2 stycznia byłam u ginekologa i jest pęcherzyk ciążowy ale nic nie ma jeszcze w nim dal mi skierowanie na beta hcg aby stwierdzić czy to wczesna ciąża. Dziś odebralam wynik i wyszedl 20781 . i moje pytanie brzmi ktory to tydzień ciąży by był i czy ktoś miał podobnie ?

Odnośnik do komentarza

Na kartce z wynikiem powinny być wypisane normy dla kobiet w ciąży. Poza tym są one w formie przedziału od do. Trudno określić który dokładnie. Ja zrobiłam 2 takie badania w odstępie tygodniowym. Poszłam z wynikami do lekarza, który stwierdził, że poziom hormonu wzrasta, ale wg usg pecherzyk jeśli nie jest pusty, to jeszcze za wcześnie, bo wygląda na 4 tydzień. Kazał pojawić się 3 tyg później, bo od 6 tygodnia powinno bić serduszko. No i faktycznie biło.

Odnośnik do komentarza

Z mojego laboratorium:

"Wczesna ciąża:
4 tydz 9.5-750
5-6 tydz 217-31795
6-8 tydz 158-149571
8-9 tydz 32065-151410
9-10 tydz 63803-186977
10-12 tydz 46509-210612
14 tydz 13950-62530
15 tydz 12039-70971
16 tydz 9040-56451
17 tydz 8175-55868
18 tydz 8099-58176

mlU/ml
Kobiety przed menopauza mniej niz 1.0
Kobiety po menopauzie mniej niz 7.0
Mezczyzni mniej niz 2.0
Przyczyny niewykrycia beta hcg w ciazy: test z krwi wykonany zbyt wczesnie, ciaza pozamaciczna."

W ciazy mnogiej wartosci zazwyczaj sa wieksze i większe skoki niz w ciazy pojedynczej. Nie jest to jednak regula.

Nie moglam wkleic zdjecia ale udalo mi sie napisać ;) pozdrawiam

U mojego dr przy becie ok 1800 bylo juz widac ciaze z zarodkiem. Ale dr ma super sprzet wiec moze dlatego.

Odnośnik do komentarza

W wiekszosci przypadkow hormon beta hcg wykryty w krwi oznacza ciążę. Beta jest często nazywana hormonem ciazowym wlasnie dlatego ze zawsze jak jest sie w ciazy to musi sie pojawic w organizmie kobiety. Zrob 2 badania w odstepie co 2 lub 3 dni i zobaczysz czy sa przyrosty prawidlowe.

Odnośnik do komentarza

Olka naprawdę nic się teraz nie martw. W 5 tzn. Do 5t6d z reguly sa pecherzyki a w 6 czyli do 6t6d widac zarodek i serduszko. Ale sa tez wyjatki i to dużo ze np. W 8 tyg od OM byl zarodek. Masz bardzo wysoka bete podejrzewam do dupy sprzet dr albo c.mnoga. nie czytaj w necie o złych rzeczach.

Odnośnik do komentarza

W bhcg najwazniejsze sa prawidlowe przyrosty. U mnie na poczatku byl wynik wysoki a miedzy 5 a 7 tyg przyrosty b male co swiadczylo o tym ze zarodek sie nie rozwija.Natomiast moja lekarka zawsze powtarza zeby sie nie stresowac nie porownywac z innymi ciazami bo ona juz rozne nadzwyczajne przypadki widziala konczace sie pozytywnie:)

Odnośnik do komentarza

hehe Oki nie będę przez pani pisać. ja jestem z 2 w ciąży i z 1 dzieckiem byłam u lekarza na 1 wizycie prawie w 12 tygodniu wiec było już widać wszystko . a z ta ciaza nawet sie nie skaplam ze jestem bo miałam cykle jakiś czas nie regularne kalendarzyk wyznaczal np 25 listopad a dostawalam 30 listopada. w grudniu nawet żadnych objawów nie zauważyłam 25 grudnia minął od spodziewanej miesiączki ale myślałam ze dostane 30 wiec czekałam okazało sie ze w cale nie dostałam i 2 stycznia poszłam do lekarza i powiedział mi ze jest pęcherzyk bez zarodka jak na razie ale lekarz powiedział ze to wychodzi na 5 tydzień i 3 dzień ciąży i mam sie je martwić bo tak sie zdarza przy wczesnej ciąży dal skierowanie na bete i mam przyjść 16 na kolejna wizytę moja beta wyszła 20781 i sie zastanawiałam czy to dobrze ze jest taka beta czy nie. i czy jak pójdę to w końcu będzie widać już zarodek.

Odnośnik do komentarza

W pachwinach to wiązadła się rozciągają i to zupełnie normalne.
A co do nadzwyczajnych przypadków to w mojej 3 ciąży pęcherzyk miał jakiś nieregularny kształt i lekarz mi powiedział że większość takich niestety ale się nie rozwija.Sam jednak powiedział,że nie przesądza z góry i co piękny,okrąglutki bobasek się urodzil.,4250g.
A TSH miałam na poziomie 46 i wszyscy patrzyli z politowaniem,że nic z tego nie będzie a jednak wszystko dobrze się skończyło.

Odnośnik do komentarza

aha bo dziś tak odczułam i wole was się pytać. co prawda nie przeszkadza mi to q codziennych porzadkach sprzataniu i opieki nad dzieckiem tylko tak od czasu do czasu dziś odczułam . kojarzylam tylko aby jak szwagierka miała w tym samym tygodniu to co ja i lekarz właśnie jej to powiedział i jak by bolało to nospe może wziasc czy coś. no proszę to ładny i duży dzidzius się urodził i kto by się po tym spodziewal . czasami lekarze moim zdaniem bez sensownie straszą pacjentki . a matka jak jest w ciąży to wie co się dzieje z jej organizmem .

Odnośnik do komentarza

Jesli jestes zdrowa aktywna i masz zdrowa ciaze bez patologii np. Plamien i innych obciazen w wywiadzie to ciaza nie jest choroba i z glowa normalnie zyj i z ogolnymi zasadami zywieniowymi dbajac o siebie i Malenstwo.
Wiadomo nie dzwigaj nie wiadomo ile nie rob nic na sile co bys mogla pozniej żałować. Wymiana zarowki czy zmiana firanki moze poczekac ;). Zero alkoholu zdrowe jedzenie o ile jeszcze takie istnieje ale wiesz co mam na mysli. Mysle ze twoj organizm sam wybierze intuicyjnie co jest dobre a co nie. Wiadomo kwas foliowy to obowiazkowo reszte dr Tobie zleci. Moj dr w kazdej ciazy omawia kazdy jej etap i co i jak sex bielizna siedzenie kremy jedzenie stanie spanie zmiany w organizmie co moze jak bolec ile kiedy jak sobie pomoc w dolegliwosciach przyrosty wagi itd. Kazda wizyta ok 1 godz. Mniej niz 40 minut nie schodzi nie mowiac o usg i badaniach. Życzę Tobie abys rowniez miala takiego dr.

Ps staralam sie tez bardziej niz zwykle nie zachorowac do 16 tyg. (Organogeneza) i pilnowałam przy tym meza jak i ludzi z ktorymi mielismy stycznosc. Poza tym wiekszych rewolucji nie robilam bo zdrowo sie odzywialam i tak badania mialam pod kazdym katem caly czas robione przed ciaza (mam rozne przypadlosci), nie przetrenowywalam się wiec jedynie pozostalo umawianie sie na wizyty i zmiana odziezy na wygodniejsza dla ciazy.

Odnośnik do komentarza

No i slucham zalecen lekarza jak mi kazal wypoczywac lezec nie chodzić a potem spacer max.10 minut to sie do tego stosuje.
Zatem lepiej sluchac sie zaufanego dr i swojej intuicji niz np. Lewandowskiej co skakala w ciazy i skakac z nia jesli sie nie moze ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...