Skocz do zawartości
Forum

Dyskryminacja ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym zgłosić jeden problem. Dlaczego w nastrojach, wszelkie nazwy tychże są w rodzaju żeńskim (radosn-a, zmęczon-a, itd)?? Przecież forum ma nazwę Parenting. Zdaje się że to oznacza "wychowanie" prawda? A wychowywac moga ( i powinni) osobniki obojga płci!! :))

Proszę o jak najszybsze poprawienie tegoz błedu. Mówię w imieniu wszelkich tatusiów zaglądających tu co jakiś czas którzy czują sie dyskryminowani!! :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Anulka - jakże treściwe posty :mdr::mdr::mdr::mdr:

Na ile znam skrypty, przy rejestracji jest czasem opcja 'płeć' i wówczas przymiotniki odmieniane są w profilu w rodzaju męskim. Aczkolwiek nie pamiętam bym przy rejestracji tutaj zmuszona była zaznaczyć swą płeć :Niewiniątko: Więc może ten skrypt nie uwzględnia polskich realiów językowych.

http://lb2f.lilypie.com/AX5tp2.png
http://lbyf.lilypie.com/aJtZp1.png

Odnośnik do komentarza

Witam.

Morrwa
Anulka
Na ile znam skrypty, przy rejestracji jest czasem opcja 'płeć' i wówczas przymiotniki odmieniane są w profilu w rodzaju męskim. Aczkolwiek nie pamiętam bym przy rejestracji tutaj zmuszona była zaznaczyć swą płeć :Niewiniątko: Więc może ten skrypt nie uwzględnia polskich realiów językowych.

NA pewno nie ma opcji zaznaczenia płci. Właśnie sprawdzałem:Śmiech: Więc pytam ja sie czy mozna coś zrobic z tym problemem czy nie?? Jezeli nie to oznacza to dyskryminację ze względu na płeć i....to jest karalne:Oczko:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Luby Radości Serca
Witam.
Morrwa
Anulka
Na ile znam skrypty, przy rejestracji jest czasem opcja 'płeć' i wówczas przymiotniki odmieniane są w profilu w rodzaju męskim. Aczkolwiek nie pamiętam bym przy rejestracji tutaj zmuszona była zaznaczyć swą płeć :Niewiniątko: Więc może ten skrypt nie uwzględnia polskich realiów językowych.

NA pewno nie ma opcji zaznaczenia płci. Właśnie sprawdzałem:Śmiech: Więc pytam ja sie czy mozna coś zrobic z tym problemem czy nie?? Jezeli nie to oznacza to dyskryminację ze względu na płeć i....to jest karalne:Oczko:

Pozdrawiam

:sofunny::sofunny::sofunny:

Odnośnik do komentarza

Witam,

gwoli wyjaśnienia - oryginalny mechanizm przygotowany był w języku angielskim, gdzie jak wiadomo, przymiotniki nie mają rozróżnienia na rodzaj żeński i męski. W związku z tym w oprogramowaniu nie ma odpowiedniej opcji.

Jak być może pamiętają niektórzy użytkownicy, w początkowej wersji grafiki wyświetlane przez funkcję "nastrojów" były w rodzaju męskim, ale pojawiły się liczne głosy, że to trochę niezręczne.

Biorąc pod uwagę, że zapewne powyżej 90% wszystkich użytkowników tego serwisu to kobiety, wprowadziłem odpowiednią zmianę. Zdaję sobie sprawę, że pewna niezręczność istnieje cały czas, dlatego np. sam nie ustawiam sobie żadnych nastrojów :Śmiech:

Wprowadzenie rozróżnienia wg płci jest możliwe, ale wymaga zmian w kodzie. Analizowaliśmy już ten problem i rozwiązanie nie jest szczególnie trudne, ale wymaga nieco czasu, a tego jak zwykle brakuje. Mam jednak nadzieję, że gdy zakończymy prace nad kilkoma dodatkowymi funkcjami, które chcemy wprowadzić w serwisie, będziemy mogli przysiąść do różnych poprawek o charakterze bardziej kosmetycznym.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...