Skocz do zawartości
Forum

szybki nawrót choroby


Gość DominikaLuu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DominikaLuu

Witam serdecznie,
Jestem mamą 9 miesięcznej dziewczynki, która do 8 miesiąca swojego życia dostała już 4 antybiotyki. Ostatni miesiąc temu. Spowodowane było to wiotkością krtani oraz ferluksem fizjologicznym. Zapalenie ucha, zapalenie krtani... ostatni antybiotyk dostała na początku marca- amotax. Zapalenie krtani minęło i wydawało się, że jest już ok. Niestety, w piątek córce zaczęły ropieć oczy, po czym od razu dostała ropnego kataru i gorączki... od niedzieli ma także kaszel. Pytanie moje jest takie- czy próbować ją leczyć syropem na kaszel, krople do oczu i czyścić nos, czy znowu sięgnąć po antybiotyk? Z jednej strony obawiam się powikłań po kaszlu, z drugiej antybiotyku. Błagam o pomoc :(

Odnośnik do komentarza
Gość DominikaLuu

Dziękuję za szybką odpowiedź. Niestety nie mam w tej chwili możliwości przeprowadzenia takiej konsultacji. Jesteśmy z Warszawy i córkę cały czas prowadzi jedna pani doktor. Przy obecnej sytuacji stwierdziłam, że nie dam córce antybiotyku. Dostała jedynie krople do oczu Chibroxin. Poza tym liposomalna witamina C, homeopatyczne belladonna 9ch i chamomille 9ch. Nos zakraplam solą fizjologiczna i odciągam.

Odnośnik do komentarza
Gość DominikaLuu

Witam ponownie,
piszę, ponieważ być może jakiejś mamie pomogę z podobnym problemem. Otóż, okazało się, że nałożyły nam się aż 3 rzeczy- zapalenie spojówek, zapalenie zatok oraz ząbkowanie. Zapalenie spojówek udało się pokonać kropelkami od lekarza, natomiast zapalenie zatok, katar i kaszel pokonałyśmy w 3 dni syropem z cebuli (cebula+miód+ząbek czosnku) oraz płukaniem nosa solą fizjologiczną. Do tego woda z miodem i na noc (niestety) nurofen i dentinox na zęby. Dziś już dzidzia jest zdrowa i szczęśliwa :) i obeszło się bez antybiotyku. Od teraz postaram się w ogóle nie leczyć dziecka tym świństwem! pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...