Skocz do zawartości
Forum

Problem z oskrzelami


Gość selxox

Rekomendowane odpowiedzi

Otoz moja coreczka, ma poltora roku, miesiac temu trafila do szpitala ze zmianami w oskrzelach. Lekarze uznali ze ma zapalenie oskrzeli i dostala antybiotyk dozylnie. Wyszlismy ze szpitala, mala zarazila sie w szpitalu rotawirusem, za dwa dni po wyjsciu, wrocilismy do szpitala z tego wlasnie powodu. Wyszlismy. Minal tydzien, mala dostala atak kaszalu, dusznosci, wiec pojechalam z nia znowu do szpitala. Okazalo sie ze znowu ma zapalenie oskrzeli i znowu dostala antybiotyk. Co jest dziwne, przez ten czas wogole nie wychodzila z domu wiec zdziwilo mnie ze znowu to samo... wyszlismy tydzien temu i mala dostala kontynuacje kuracji antybiotykiem doustnym w domu poniewaz nadal miala zmiany w oskrzelach.. wczoraj skonczyla brac antybiotyk i pojechalysmy na kontrole do pediatry. Okazalo sie ze nic sie nie polepszylo.. nadal takie same zmiany jak przed tym jak jechala do szpitala tylko jedyne co to sie nie dusi. Lekarz stwierdzil ze to moze byc astma oskrzelowa i dostala syrop na rozszerzenie oskrzeli i do kontroli za tydzien. I wlasnie, mala dzisiaj rano dostala druga dawke leki i przestala nagle kaszlec.. jak pan sadzi, czy to jednak astma? Ojciec malej mial astme jako dziecko, ja bylam alergiczka i tez sie leczylam na alergie. Czy to moze byc dziedziczne? Jak pan uwaza z wlasnego doswiadczenia?

Odnośnik do komentarza

Szanowna Pani
To bardzo prawdopodobne. Dziecko powinno dostawać 1. Lek wziewny np nebbud 0.125 co najmniej raz dziennie.
2. Montelukast 4mg 1 x 1 saszetyka 3. Lek przeciwhistaminowy np xyzal 2x1.5 ml

przezn 3 miesiace codziennie . należy zrobić badania krwi ige swoiste panel wziewny i pokarmowy każdy po 20 alergenów. ige całkowite. wtedy okaże się hala to dokładnie alergia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...