Skocz do zawartości
Forum

Mamy Listopadowe 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Heej :)
Piszę do Was z pewnym pytaniem
Mam w ogóle siostrę cioteczną, która rodzi teraz we wrześniu i po prostu o nic innym nie rozmawia ze swoim mężem i ludźmi wokół jak o ciąży : ) Chodzi do szkoły rodzenia i po prostu zawsze ma jakieś nowinki. Co sądzicie o szkołach? Strata czasu czy warto zainwestować czas i pieniądze?
Wiecie mi nie śpieszno jeszcze do szkoły, bo sama mam termin na styczeń, ale jestem ciekawa Waszej opinii.
Buziaki dla Was :*

Odnośnik do komentarza

Hejka :)
I my dziś mieliśmy kontrolę, najpierw ktg, Dominik w ogóle nie chciał współpracować, ciągle kopał w głowicę i uciekał :D już kobiety miały lekarza wołać żeby sam spróbował, ale w końcu się udało podłączyć :D
Na usg też zasłaniał się rączką i miał pępowinę na czole, ale gin zdołał coś tam cyknąć :)
Synek mierzy 38 cm i waży jakieś 1300 g. Moim zdaniem trochę mało, ale wiadomo jak to z tym wyliczaniem wagi, czasami sprzęt kłamie :) Gin nic nie mówił więc się nie martwię. Tylko nadal nie sprawdza mi szyjki, nie wiem czy sie upomnieć, czy jeszcze za wcześnie?
Następna wizyta już za 2 tyg, nie 3.

Nasz mały urwis ❤

monthly_2017_09/mamy-listopadowe-2017_61053.jpg

Dominik ♡
https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyedqn96449.png

Odnośnik do komentarza

Przepraszam, że nie odpisałam, ale przez kilka dni byłam bez internetu. Niestety, lekarz nie podał ile mała ma cm, być może dlatego, że ustawiła się już głową w dół.
Na dniach obniżył mi się brzuch i ludzie zaczęli mnie zaczepiać, że pewnie za parę dni urodzę skoro brzuch taki duży i nisko. Ciężko wytłumaczyć, że do terminu jeszcze 9 tyg.
Fajnie, że wszystkie maluszki nam tak ładnie rosną, oby tak dalej. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Sylwia26eM, jeśli skurcze przechodzą to pewnie nic poważnego, tylko macica trenuje. Brałaś coś rozkurczowego? Ja prawie codziennie mam bolesne skurcze, no-spa nie pomaga, ale przy badaniu zawsze okazuje się że nic się złego nie dzieje. Jeśli lekarz stwierdzi, że z szyjką wszystko ok to nie musisz się stresować.

Odnośnik do komentarza

Ja tak miałam w niedzielę i poniedziałek. Byłam u lekarza,we wtorek zrobiłam ktg i skuczow brak.od poniedziałku leżę tylko krótki spacer i na szczęście jest ok. Nawet bóle krocza się zmniejszyły . 3 trymestr przynosi i zapowiada że ten upragniony listopad jest coraz bliżej . musimy wytrzymać i na pewno damy radę

Odnośnik do komentarza

Tosca jedz do woli tylko kupuj te na chłodniach oryginalnie zapakowane, a te na stoiskach mięsnych omijaj szerokim łukiem w ciąży.
Sylwia80 oby tak było niech trzymają się z daleka te skurcze od każdej z nas :)
U mnie mąż jak się wczoraj dowiedział ze do 9 miesiąca zostało tylko 6 tygodni to się przeraził ze to nie długo i jak zacznę wcześniej rodzic to nie zdarzy wrócić na wybranie nas ze szpitala a co dopiero na porod. Takie uroki pracy za granicą, samochód firmowy musi wtedy zostawić ekipie a sam wracać przewoźnikiem, do którego trzeba zgłaszać przyjazd 3 dni wcześniej.
Lekarz wczoraj stwierdził że mały główką juz obrucony i pozycji nie zmieni bo główkę trzyma w miejscu gdzie wcześniej wydrozyl nóżkami dziurkę przy kanale rodnym. Mówił też żebym się oszczedzala te 6 tygodni bo nie gwarantuje, że szyjka wytrzyma do końca ciąży. A jak zacznie się 9 miesiąc to zrobi mi wizytę co tydzień ;) ale niech mały siedzi grzecznie te 10 tygodni do terminu :D

https://www.suwaczek.pl/cache/dd63331289.png

http://s3.suwaczek.com/201711191770.png

Odnośnik do komentarza

U nas upragnione dla mnie ochlodzenie. Wcale umyslowo nie czuje się lepiej ale chociaż nie puchnę i nie dyszę od upału;) dziś dzwoniłam rejestrować się do neurochirurga po skierowanie na cesarke. Dowiedzialam się, że prywatnie termin mam na 31.10. Mówię Pani, że juz prawdopodobnie będe po porodzie. Mam go lapać w szpitalu więc tak też zrobię ;) też nie kojarzycie dni tygodni? Mi się zdaje, że dziś poniedzialek !

Odnośnik do komentarza

Sylwia26eM a jaką masz długość szyjki, mierzył ci lekarz?mi mierzył w poniedziałek (28 tyg 2 dni ) i było 2,78. powiedział że 2,5 to jest minimum.Ale nie mogę znaleźć w necie konkretnego artykułu czy w tym tygodniu taka długość szyjki nie jest zagrożeniem przedwczesnym porodem. Ale lekarzowi ufam że jest doświadczony i wie co robi. W środę mam planowna wizytę więc zobaczymy co mi powie. Dziś mija 28 tyg 6 dni .

Odnośnik do komentarza

Sylwia26em, to ja czegoś nie kumam - skoro jesteś na początku 30 tygodnia, to do terminu masz plus/minus 8 tygodni, a nie 6. urodziłaś już wcześniaka?
Ja jestem w 29 tygodniu i jak dla mnie mam jeszcze bardzo dużo czasu. Dziecko urodziłam w 38. tygoniu.

Ja trochę pochodziłam i ból brzucha zniknął. Cały dzień leje i weekend ma wyglądać tak samo. Upałów już nie chcę, ale opadów też nie.

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Ja na szczescie odpukac czuje sie dobrze. Brzucho nie przeszkadza. Nie czuje sie jakos ociezale. No moze poza momentami gdy wchodze na 4pietro.
Juz sie nie moge doczekac kiedy skonczymy urzadzac nowe mieszkanie i wreszcie bede mogla zajac sie wyprawka dla Malucha. Znacie jakiegos Leona - jakies skojarzenia?
Mogu brawo wielkie dla Synka. Odwazny Przedszkolak. Oby mu sie z kazdym dniem podobalo bardziej. My zaczynamy nowe przedszkole w przyszlym tygodniu. Mam nadzieje, ze tez pochwale sie dobrymi wiesciami.
I znowu weekend. Ten tydzien zlecial mi piorunem

Odnośnik do komentarza

Nie znam Leonów i nie mam skojarzeń. teraz to nawet popularne imię, przynajmniej na moim podwórku. Ładne. jeśli to Twój typ, to popieram wybór.

Ja też nie czuję się szczególnie ociężała. poza tym, że wczoraj bolały mnie plecy, a dziś przez chwilę dół brzucha, to totalnie o ciąży zapominamZobaczymy, co będzie za 2 miesiące ;)

Odnośnik do komentarza

Skorpionko, bardzo mi sie imię Leon podoba, ale jest (przynajmniej u nas) dosyć popularne . Mam w pracy dwie koleżanki i obydwie maja Leonów w wieku 2 i 2,5 latek ...
Ale tym nie powinnysmy sie przejmować bo na pewno każde imię gdzies tam się przewinie w piaskownicy u naszych maluchów

Odnośnik do komentarza

My odkad dowiedzielismy sie ze bedzie bobas zdecydowani bylismy na imiona. Dla dziewczynki Zosia a dla chlopca Gustaw. Okolo 20 tygodnia okazalo sie ze bedzie jednak Gucio. A nie dawno zdecydowalismy ze bedzie Gustaw Jan. Pierwszy ma na imie Kacper a drugi syn Alan. Jakos od poczatku bylismy zdecydowani na imiona. Bywa czasem tak ze ludzie dlugo nie wiedza a potem zwykly przypadek sam wybiera.

https://www.suwaczki.com/tickers/relgh371nsun02fz.pnga href="http://

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...