Skocz do zawartości
Forum

Płacz przez sen u niemowlaka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mój 7,5 miesięczny syn od ok. 2 tygodni płacze przez sen kilka razy w nocy.
Na noc jest karmiony piersią, był już czas, że przesypiał całą noc, budził się tylko raz aby napić się wody.
Teraz jest zupełnie inaczej.
Zasypia o tej samej porze co wcześniej. W nocy płacze i przekręca się na brzuch po czym próbuje się podnieść- nie wychodzi mu to i płacz się nasila, do tego dochodzi prężenie się, prostowanie nóżek i twardy brzuszek.
Kiedy go przekręcę na plecy, śpi i płacze dalej- podaje mu wtedy wodę lub smoczek i śpi dalej.
Sytuacja ta jest dość dziwna. W dzień ma dwie drzemki trwają ok godziny, ogólnie jest pogodny chociaż ostatnio trochę marudzi.
Co prawda zaczął ząbkować- podawałam mu Camilię i niestety nie było poprawy.
Byłam u pediatry, który stwierdził, iż do całkowitego wyrżnięcia ząbków jeszcze trochę czasu.
Może ktoś miał podobny problem.
Proszę o poradę.
Pozdrawiam A.

Odnośnik do komentarza

Jestem mamą bliźniąt i takie objawy mieli moi synowie w czasie ząbkowania. I to nie przy pierwszych ząbkach, tylko przy kolejnych. Początkowo też nie widziałam o co chodzi, ale po czasie od takich nocnych przebudzeń pojawiał się ząbek. Dzieci po tym uspokajały się i noce były w porządku. Dodam, że w czasie kiedy w nocy marudzili to w czasie dnia robili więcej, luźnych kupek. Wtedy wiedziałam na 100 % że chodzi o zęby. Ja w skrajnych przypadkach, po kilku ciężkich nocach dawałam im przed spaniem IbumForte syrop na spokojniejszy sen.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...