Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Aga_Krk

Kosmetyki w ciąży?

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny,

jakich kosmetyków używałyście w ciąży? Jak czytam te wszystkie fora i artykuły to okazuje się, że wielu rzeczy po prostu nie można stosować. Lakiery do paznokci, kremy na zmarszczki, peelingi... Na kobiecość.info znalazłam całą listę zakazanych produktów. A Wy macie jakieś doświadczenia z zakazanymi kosmetykami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadza się, ja też czytałam, trochę dużo tego:D może należało by lepiej napisać co w ogóle jest dozwolone, jeśli istnieje coś takiego, było by znacznie łatwiej . Ale lepiej dmuchać na zimne, niż ryzykować. Ja mój ulubiony krem liftingujący odstawiłam na półkę. Dzidziuś ważniejszy niż zmarszczki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kosmetyczka

Jedyne czego nie wolno używać w ciąży to kosmetyków/zabiegów silnie złuszczających jak kwasy, z użyciem prądu (kawitacja, ultradźwięki itp), masaż ciała.

Jestem w 6 mies. ciąży, robię sobie hennę hybrydę maseczki używam krem, balsam ,oliwka, makijaż itp to dla mnie piękny wyjątkowy czas zwłaszcza dbania o siebie, swoje ciało, tego co jem, zdrowo może dzięki temu przytulam tylko ok.4kg

aaaaaaaaa nie robienie z siebie "zaniedbanej" naturalnej?! dodam że nie jestem jakaś wypucowaną lalą, przesadnie dbająca o wygląd aaale nie używać peelingu czy kremu...bez przesady?!

Mało tego pracuje w tym, używam maseczki; rękawiczek, dzieciątko jest zdrowe,a niektóre boją się wąchać suszonego prania....

Farbę fakt robiłam później, gdy zapytałam się fryzjerce czy może farba bez amoniaku odp: że bardziej szkodzą te BEZ niż Z, ale każdy ma swoje zdanie, z kosmetykami jest to samo.

Jedynie co używam "dla kobiet w ciąży" to balsam na rozstępy czy bolące piersi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Paulina 28

Ja za porada koleżanek ktore niedawno urodzily, uzywam krem do twarzy dla dzieci a balsamy to dla kobiet w ciazy, oliwka dla dzieci, balsam nawilżający dla niemowląt i pod prysznic olejek dla niemowlat. 

Z tymi naturalnymi kosmetykami to różnie bywa... Moze byc napisane ale sklad moze swiadczyc ze nie sa takie naturalne 😊

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Hiacynta

Ja zrezygnowałam ze zbędnych kosmetyków. Raczej balsam bezzapachowy i tyle. Mam strasznie suchą skórę więc codziennie go stosuje. Jesli wyjdę do lekarza czy po zakupy to używam tylko trochę pudru i korektora. Im mniej chemii tym lepiej. Przed ciążą wyglądałam lepiej. Teraz mimo drzemek słabo się prezentuję.

Lakieru do paznokci też nie używam. Po prostu mogę przeżyć bez tego. Bardziej mnie cieszy dziecko niż to czy ładnie wyglądam. 

Przed ciążą- tusze cienie podkłady lakiery hybrydy- ale to ma dużo chemii więc zdecydowalam się zrezygnować z tego;) po karmieniu wracam do tego!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ogvh
W dniu 23/3/2020 o 10:41 AM, Gość Kosmetyczka napisał:

Jedyne czego nie wolno używać w ciąży to kosmetyków/zabiegów silnie złuszczających jak kwasy, z użyciem prądu (kawitacja, ultradźwięki itp), masaż ciała.

Jestem w 6 mies. ciąży, robię sobie hennę hybrydę maseczki używam krem, balsam ,oliwka, makijaż itp to dla mnie piękny wyjątkowy czas zwłaszcza dbania o siebie, swoje ciało, tego co jem, zdrowo może dzięki temu przytulam tylko ok.4kg

aaaaaaaaa nie robienie z siebie "zaniedbanej" naturalnej?! dodam że nie jestem jakaś wypucowaną lalą, przesadnie dbająca o wygląd aaale nie używać peelingu czy kremu...bez przesady?!

Mało tego pracuje w tym, używam maseczki; rękawiczek, dzieciątko jest zdrowe,a niektóre boją się wąchać suszonego prania....

Farbę fakt robiłam później, gdy zapytałam się fryzjerce czy może farba bez amoniaku odp: że bardziej szkodzą te BEZ niż Z, ale każdy ma swoje zdanie, z kosmetykami jest to samo.

Jedynie co używam "dla kobiet w ciąży" to balsam na rozstępy czy bolące piersi.

Dokładnie nie ma co popadać w paranoję. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Hiacynta

A kto mówi i paranoi😂😂😂?

Było pytanie jakich kosmetyków używamy, więc odpowiadam. 

Po prostu nie czuję potrzeby żeby się teraz mascic kosmetykami, które niewiele mi teraz dadzą. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marianneka

Polecam wybierać kosmetyki z naturalnym składem – nie tylko w ciąży, choć wtedy trzeba pilnować się najbardziej, ale też „normalnie”. Trzeba dbać o organizm, nie zatruwać go chemią. Dlatego odsyłam do ekologicznej linii marki AVA, która oferuje ekokosmetyki z certyfikatem: https://www.ava-kosmetyki.pl/product-category/ekologiczne/  polecam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziewczyny, ja jestem jeszcze na początku swojej przygody 😄 ale mam trochę inny problem, co prawda nie pojawiły się u mnie nowe rozstępy, ale te stare ( po tym jak schudłam 13 kg parę lat temu) są bardziej widoczne.... są jakieś dobre kosmetyki na takie starsze rozstępy ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałam podobnie a po paru tygodniach pojawily się u mnie tez nowe rozstępy. Musisz zacząc intensywnie nawilżać skórę, u mnie się sprawdziły najbardziej olejki, albo specjalny na rozstępy BiOil albo te naturalne z Weledy ( cenowo najlepiej wychodzi w sieci, na przykład na Notino kupuje w promocji) Obawiam się, że na te stare nie pomoże, ale uchroni przed nowymi.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytalam ostatnio, że dużo zależy od genetyki i że same kosmetyki nie uchronią przed powstaniem rozstępów jak mamy predyspozycje,  ale dla wlasnego spokoju i poczucia, że zrobiłam maksimum, zawówię 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Artur

Zapraszam do zapoznania się oferty sklepu ww.kubhaus.pl
Szeroka gama kosmetyków i środków czystości. Kody rabatowe na 10%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój numer jeden Mama Care (Efektima). Używam dermokosmetyków bo jak nazwa wskazuje te kosmetyki tworzy się pod okiem dermatologów. Wiem przez to że są skuteczne i bezpieczne a dla mnie to najważniejsze cechy. Zapach czy konsystencja to już rzeczy względne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość IvonKi

Ja w ciąży używałam tego, co na co dzień, bo preferuję naturalne i poslkie kosmetyki – głównie Apis Natural Cosmetics.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość PatrycjaM

Jedno jest pewne, jesli chodzi o stosowanie kosmetyków w ciąży to jak najbardziejwręcz trzeba stosować, zwłaszcza by np nie pojawiały się rozstępy. Co do naturalnych kosmetyków i to nie tylko dla kobiet w ciąży ale ogólnie dla dzieci od 1 dni życia bardzo fajne daje kufereknatury https://www.ceneo.pl/sklepy/kufereknatury.pl-s18612

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...