Skocz do zawartości
Forum

Grudniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Magda.13 zdrówka zdrówka zdrówka i jeszcze raz zdrówka dla Zosi. A ty jak sie czujesz, przeszło ci czy rozłożyło?
Ang fajnie że u ciebie już lepiej, z tym zapaleniem. No i oby sie Oli nie rozkichał na dobre. Święta tuz tuz a choroby atakują.
Megs widzę że robisz swiateczne porzadki tez w emocjach :p. Czasem trzeba. Faceci myślą całkiem inaczej. Znajdź sobie na Youtube filmik o dwóch mozgach. Tam pieknie jest to przedstawione. Ja jak to obejrzałam to juz niczemu sie nie dziwie.
A u mnie starsza cora chyba jelitowke złapała. Została w domu i zobaczymy co dalej. Jelitowka czy niestrawnosc. Jeszcze tego brakowalo zebysmy w swieta wszyscy byli chorzy.

https://www.suwaczki.com/tickers/w5wqjw4zniq8um2d.png

Odnośnik do komentarza

Megs nie wnerwiaj się na męża, szkoda zdrowia i energii:) facet to facet i tak po nim spłynie jak po kaczce;) Magda 13 zdrówka dla Zosi, u nas trochę kicha i jak płacze to ma zmieniony głos, robię inhalacje i zobaczymy. Magda, może córcia coś zjadła i zwykła niestrawność, oby nie wirus bo rzeczywiscue on działa bardzo rodzinnie, łapie wszystkich. Chociaż y moich znajomych wszyscy wymiotowali, a córcia 5 mcy nie, więc nadzieja, że maluchy tak tego nie łapią . Kurcze za kilka dni święta, przypominam sobie ubiegły rok i szpital , nie miłe wspomnienia:(

Odnośnik do komentarza

Hehe musialam wczoraj sie wyladowac bo dzis ide do spowiedzi :)))

Magda obyscie sie nie pochorowaly na same swieta. Moja tez cos rano na brzuch narzekala ale ona czasem tak ma z rana musi kilka razy toalete zaliczyc dopiero do szkoly moze isc.

U nas tez w nocy jakies sapanie jakby nos przypchany rano mu psikalam i odciagalam to same suchary wyszly nie wiem, oby sie nie pochorowal.
Dzis postanowilam zrobic mu dwie drzemki polozylam go po 9 bo maruda juz byl a ten spi juz 2 godziny wiec raczej o drugiej drzemce niema mowy

Magda wspominalas cos o pycha ciescie. Dawaj przepis bo kurde musze cos upiec na ten roczek a kompletny brak pomysla...bedzie tort (do ktorego ozdobe moj inteligetny chlop wczoraj polamal jak mial zawiesc pani co piecze i to wlasnie doprowadzilo juz mnie do furii, ale spoko powiedzialam mu ze bez ozdoby ma nie wracac do domu! Brawo ja!)
No i oprucz tortu jeszcze bratowa upiecze jakis makowiec z budyniem i musze jeszcze cos wykombinowac bo ogulnie u nas cala rodzina za slodkim jest.

Ang ty rok temu w szpitalu a ja czekalam jak na skazanie i na ktg jezdzilam a w drugie swieto do szpitala szlam juz.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaanlis1yvcr1e.png

Odnośnik do komentarza

Już już piszę.
Pod chmurką
Ciasto:
3 żółtka,
30g cukru pudru
Pół łyżeczki proszku do pieczenia
Pół opakowania cukru waniliowego
150g mąki pszennej
100 g masła
Zagnieść ciasto i schłodzić przez 1 godz w lodówce. Ułożyć na blasze, nakłuć widelcem. Piec 200° przez 15 min. Ja robię z termoobiegiem. Trzeba uważać żeby za mocno sie nie spiekło. Ma być złote.
Galaretka:
3 galaretki malinowe rozpuścić w 3 szklankach wrzatku. Jak ostygnie wsypac 600 g malin. Ja daje zamrożone i wtedy galaretka szybko stężeje. Dlatego najlepiej to robić jak ma sie juz upieczony spód i bezę.
Krem:
0,5 l śmietany kremówki
250g mascarpone
3 łyżki cukru pudru
Najpierw ubic śmietanę później po troche dodawac serek i cukier i dalej miksowac. Powinno miec konsystencje kremu tzn dosyc geste.
beza
3 białka
150g drobnego cukru
2 łyżeczki mąki ziemniaczanej
50g płatków migdałowych
Białka ubić z cukrem, na koncu dodac mąkę ziemniaczaną. Dobrze wymieszac. Wylozyc na blaszke i posypac płatkami migdalowymi. Upiec w temp 140° przez 1 h.
Ja najpierw zagniatam ciacho i do lodowki. W Tym czasie robie beze i piekę. Wyjmuje beze i wkladam ciacho. Rozpuszczam galaretke. Wyjmuje ciacho i po chwili jak ostygnie, wrzucam do galaretki mrozone maliny. Jak troche stezeje to wylewam na ciasto. Tezeje dosc szybko. Na spokojnie robie krem. Gotowy wykladam na galaretke malinowa i przykrywam bezą. I do lodowki. Blache mam w rozmiarze
25x30cm. Smacznego

monthly_2017_12/grudniowki-2016_63757.jpg

https://www.suwaczki.com/tickers/w5wqjw4zniq8um2d.png

Odnośnik do komentarza

Hej hej :) nie przeczutalam wszystkiego niestety nie dałam rady trochę Was zaniedbana.. Ale myślę się poprawić :) wczoraj misio miał roczek ale w sobotę urzadzalismy małe przyjęcie :) prezentów co nie miarą dostał już pokój pełny :) a po za tym to jeszcze nie wróciłam do pracy szukam nowej :) od nowego roku mam zamiar zacząć :) pozdrawiam was i zdrowia życzę wszystkim biedactwA

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqv5gg1s9up.pnga href="[url=[img]http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqv5gg1s9up.png

Odnośnik do komentarza

Hop hop???
Magdalenqa wszystkiego najlepszego dla Boryska duzo zdrowka i buziakow.

U nas dalej w kompieli ryk. Wczoraj kupilismy mu ten pociag co robi banki od Tomy i... dalej wyje. Widze ze sie boi jak cholera bo tak mnie trzyma mocno. To przez to ze sie poslizgnal ostatnio.

Ostatnio byl brat z dzieciakami Dawid tak sie rozbiegal za prawie 3 letnia Helenka ze doslownie musialam go ograniczac bo tak dzikowal ze balam sie ze glowe rozbije.

Maszkaronnn.....!!! Ty wiesz o co chodz!

Aga jak Krzysio? Jak Matylda i chorutka Zosieńka? Piszcie mamusie.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaanlis1yvcr1e.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny, sorki ze sie nie odzywalam ale postanowilam jednak troche ogarnac w domu na swieta, pomylam okna, popralam zaslonki, firanki, nadrobilam zaleglosci z prasowaniem, pomylam plytki w kuchni i lazience i takie ogolne, niestety na sprzatanie w szafkach zabraklo mi czasu i weny...
Sto lat dla Boryska ;-)
Ja ostatnio sie wkurzylam no bo nie robilismy roczku bo Krzys byl w szpitalu a pozniej grudzien caly zapchany co weekend czyjes urodziny byly... Wiec stwierdzilismy ze zrobimy w drugi dzien swiat bo wszyscy i tak beda wiec bedzie wygodnie i nic wielkiego nie chcemy robic bo w swieta i tak wszyscy najedzeni na maksa to na slodko torcik, szampan, w razie czego powyjmuje sie z lodowki co sie ma i zrobi kolacje i tak sie wscieklam bo tort zadzwonilam do kobitki ktora wczesniej byla ustalona ze zrobi sliczny i ona owszem powiedziala ze zrobi ale cena dwa razy taka... Masakra jak mi powiedziala za tort 450 zl to podziekowalam... Ja rozumiem ze swieta ale skoro sama godzi sie na to zeby pracowac podczas swiat to jej sprawa, i spodziewalam sie ze powie wiecej no bo swieta ale nie az tyle, wiec musielismy podziekowac... Wiec przykro mi ze nie dosc ze Krzys ma z takim opoznieniem ipreze to jeszcze wszystko jest nie tak, fotograf odpadl bo juz wczesniej mial termin zarezerwowany, ajc szkoda gadac chodze ciagle wkurzona...
Krzys juz lepiej ze zdrowiem bo tylko raz na jakis czas pokasluje ale pediatra powowiedziala ze do dwoch miesiecy moze jeszcze pokaslywac po tym zapaleniu pluc... Wyszyly wszystkie czworki ale nie pamoietam czy juz Wam o tym pisalam :-) teraz siedzi w kacie pokoju i bawi sie autkami, tez juz mam problem z nadarzeniem za nim bo biega na calego, choinka na szczescie go nie interesuje chyba dlatego ze kluje :-) raz tylko sciagnal jedna bombke ale przyniosl mi i oddal wiec chyba nic ciekawgo :-D
Niestety nadal w nocy sie budzi po 15 razy z krzykiem spi tylko na rekach juz nie mamy pomyslu o co chodzi, i nie dosc ze tyle w nocy nie spi to wstaje o 5 rano... No i podzielam los Megs bo u mnie tez kapiel jest jakas trauma... Od powrotu ze szpitala jest taki ryk zlapie sie mnie za szyje i chce uciec z brodzika... Juz jednego dnia stwierdzilam ze nie bede go tradycyjnie myla tylko wezme myjke, w misce wode i w duzym pokoju go przecieralam tylko ale on nawet przy tym dostal histerii... Wiec juz na prawde nie wiem o co chodzi, tez probowalismy z zabawkami nowymi ale nie ma szans ma je gleboko w d... Za przeproszeniem, juz powiem Wam ze jestem bardzo zmeczona tymi nockami...
Ale mam jeden sukces udalo mi sie oduczyc Krzysia zasypiania na rekach... I obulo sie bez krzykow, po prostu wsadzam go do lozeczka siadam obok i spiewam ze dwie kolysanki a on kula sie w lozeczku i sam zasypia, ale boje sie ze teraz jak pojedziemy na swieta to znow babcia z dziadkiem swoje zrobia i znow Krzys wroci na rece...
Powiem Wam ze moj synek upodobal sobie dziadka do tego stopnia ze jak tylko moj tata przyjezdza to krzys wchodzi na niego zlapie garsciami jego ciuchy i nie da sie ich odczepic :-D
Jutro musze wszystko popakowac, mam nadzieje ze nic nie zapomne... I w droge...

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72893.png

Odnośnik do komentarza

Czesc kochane, wczoraj juz do was zaczynalam posta i cos wypadlo gdzies poszlam a wieczorem to padlam zaraz po malej i juz spalam do rana wiec nie mialam sily na nic.

Makdalenga sto lat dla Boryska niech zdrowo rosnie ;))

Megs czy Twoje gromy oczyscily atmosfere i czy przyniosly przede wszystkim jakis efekt ?? Chyba z dwa tygodnie trzeba zeby maluch zapomnial o tej goracej wodzie, musi sie w koncu przekonac. Megs wiem wiem poprawie sie ;))

Magada ciastko super, nawet jadlam gdzies ale mialo byc latwe a tu taaaki przepis ;p zdecydowanie na duze okazje bo troche zabawy jest ;)

Aggaa wyprawiaj Krzysiowi urodzinki a tort zrob sama lub popros ktoras babcie. Cene kobieta chyba z kosmosu wyciagnela, gruba przesada. U nas byl tort babci roboty ale to specjalnosc zakladu ;p ja mialam wyrzuty sumienia ze dziecku prezentu nie kupilam :p

Ang pochwal sie co kupilas Oliwierkowi na roczek. Strasznie chwala ta arke noego.

U nas troche lipa bo mala mi wczoraj zaczela kaszlec a w zyciu nie chorowala, juz sie martwie bo jutro bedzie lekarz i co powie. A teraz jeszcze swieta i wszystko pozamykane. Oby to nic powaznego, trzymajcie kciuki. Dzisiaj jeszcze czeka mnie ubieranie choinki ale sama jest piekna i pieknie pachnie. Mala zainteresowana ale raczej sie nie zbliza. Kupilysmy pierwsze paputki po domu. Na wrzesniowkach tak chwalily ecotuptusie ze postanowilam kupic i powiem wam ze sa super. Mala ma na stopkach i nie sciaga i nie ma problemu z chodzeniem takze jej przypasowaly. Do tego sa sliczne slodkie i z mieciutkiej skorki. Zasuwa juz wszedzie i czworaki poszly w niepamiec. To chyba tyle :))

Jutro napisze obiecuje ;)) dobrej nocki

Odnośnik do komentarza

Magda oby to tylko trzydniowka byla. A mala biedronka itak slodka bedzie.

Aga babke niezle powalilo z tym tortem. W zyciu bym tyle kasy nie dala za tort. Mi konitka tez robi na swieta fakt ze zwykly sredni tort czekoladowo smietankowy a dekoracje sama kupilam ( znaczy mezulek po tym jak mu sie dostalo za zniszczenie pierwszej jezdzil po miescie i szukal nowej) i zaplace okolo 80zl.

U nas nadal z kompaniem wrzask niemilosierny masakra jakas.

Maszkaron obejrzalam te papucie na necie i fajne sa. Mamy problem co na stopy zalozyc bo papcie mamy befado i sa spoko ale sztywne i nie bardzo mu sie chodzi. W niechodkach sie slizga w cienkich skarpetach ma zimne syrki i smiga w takich grubszych z absem. A powiedz mi gdzie je kupilas na necie czy w jakims sklepie mozna je dostac, bo u nas wysokie podbicie i szeroka stopa i ciezko z bucikami.
Aha odnosnie awantury troche sie chop ogarnal i slodzi i nawet probuje pomagac...zobaczymy jak dlugo.

Aga z dziadkami tak to jest ze rozpieszczaja te nasze dzieciaki a my sie potem meczyc musimy. U mnie Dawid sobie babke wokol palca owinal jak tylko cos sie dzieje to do babci leci. A babcia nosi i na wszystko pozwala.

Wlasnie Ang co kupiliscie??? Tez zastanawialam sie nad ta arka na swieta ale stwierdzilam ze kupe kasy wydam a on sie bawil nie bedzie. I odpuscilam.

Milej nocy do jutra.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaanlis1yvcr1e.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny, mój synus dzisiaj roczek, jak szybko ten czas minął szok. Może Was rozczaruję, ale zafundowalismy małemu sesje fotograficzną na roczek:) z prezentów dostał od gości autko pchacz. My natomiast pod choinkę kupilismy mu taką zabawkę trochę interaktywna, trochę do zabaw manualnych, piesek. Można go ciągnąć, układać klocki i jeszcze światełka i dźwięki, takie niby nic wielkiego a 170zl;) zastanawiałam się nad robotem bebo, ale ponad 300zl. Chrzestna podobno kupiła mu tablicę interaktywną, ta arka tez podobno fajna, ale mój lobuziak to teraz najlepiej, gary, kable, naczynia wkłada i wykłada do zmywarki itp. Mamy też szczeniaczka uczniaczka, ale na razie nie bardzo się nim interesuje. Magda, Aggaa zdrówka dla maluchów . Magda, a moze temleratura na zabki?U nas choinka stoi;)Oli omija ją szerokim łukiem, ale cieszy się na ozdobiony balkon i każdemu kto do nas przyjdzie to pokazuje. U nas wigilia w domku, przyjadą moi rodzice, a w święta roczek u znajomych i mamy jechać do teściowej i święta mina na rozjaz dach.

Odnośnik do komentarza

Maszkaron zdrówka dla małej. Oby szybko przeszło :(
A my dziś na kontroli byliśmy i mimo antybiotyku z uchem dalej kiepsko , nie ma poprawy :(( dziś się antybiotyk skończył, mamy jeszcze krople do ucha i nosa. Zero wychodzenia z domu , w kąpieli nie moczyć ucha. W środę idziemy prywatnie do lekarza może coś zaradzi :(
Zosia jest taka maruuuuuuda, nawet 3 minuty nie zabawi się sama. Także święta będą ekstra, bo nawet nie mam kiedy coś przygotować.

Odnośnik do komentarza

Magda dla was tez zdrowka ;)

Mamusie jakie macie sposoby zeby sie dziecko dalo inhalowac??? Wczoraj to byla jakas masakra, nic nie pomagalo, wyrywala sie i plakala ze sie nie dalo, z podaniem leku to samo ale to jeszcze daje rade ale nebulizacja niemozliwa. Pomozcie bo musze jej to zrobić.

My na swita nie mamy nic bo mielismy miec wychodne no ale zostajemy wiec taka lipa. Dobrze ze siostre mam pietro wyzej wiec cos podrzuci.

Pozdrawiam cieplutko ;) wszystkie plany u nas sie pozmienialy o 180 st.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny zdrówka dla maluszków. Ja tez podczas inshalacji zabawiam małego telefonem, albo mąż czy starszaki robią głupie miny i tak jakoś pójdzie. Kurocze najgorsze to jak sobie człowiek coś zaplanuje, a tu dziecko zmieni wszelkie plany, ale cóż tak już jest. Dziewczyny wszystkiego najlepszego z okazji świąt, zdrówka, miłości, radości i bogatego Mikołaja :) biegnę do kuchni, bo Oli śpi od 20.30 wiec pewnie za moment pierwsza przerwa na cycusia :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...