Skocz do zawartości
Forum

l4 w ciąży a kontrole ZUS


Gość Jajaja

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie,

Chciałabym sie dowiedziec jak ZUS moze kontrolowac kobiety przebywajace w ciazy na L4. Czy jesli jest sie zatrudnionym to moga przyjsc do miejsca pracy? Czy moga np sprawdzac sluzbowego maila?
A co jesli firma jest zarejestrowana w miejscu zamieszkania (choc nie jest sie jej wlascicielem) a dzialalnosc prowadzi gdzie indziej?

Odnośnik do komentarza

Owszem, ZUS może wysłać kontrole do domu. JA miałam kontole w czerwcu, wtedy musiałam się stawić w ZUS-ie na bdanie lekarza oczecznika i sporo się naczytałam na temat o ZUS może. Był to dla mnie b. duży stres. Ale na szczęście zostawili mnie jak na razie w spokoju. Na pewno kontola może odwiedzić w domu i sprawdzić czy się choruje, dotyczy to głównie zwolnień z cyferką "musi leżeć".

Odnośnik do komentarza

Moga przyjsc do Ciebie do domu, sprawdzic czy jestes (jak Cie nie bedzie trzeba sie tlumaczyc). Moga rowniez przyjsc do firmy, moga tez wyslac tylko pismo do nich z zapytaniem czy pracujesz.
Wgladu do maili itp. raczej nie moga miec chyba sprawa bedzie miala ciag dalszy w sadzie (bo np. zarzuca ze pracowalas a ty sie bedziesz bronic)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...