Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Madika
maddalena82
Madika ja jak najbardziej chętna jestem na spotkanie tym bardziej że poprzednie mnie ominęło. Jakieś propozycje kiedy i gdzie?

Trzeba by znalezc jakas miejscowke gdzie mozna wjechac z wozkami i jest miejsce. Powiem Wam ze nie znam kawiarenek dla dzieci duzo ale slyszalam o jakiejs na widzewie. I podobno ludzie sobie chwala to miejsce. Co do pytania kiedy... hmm... chyba najlepiej byloby na listopad sie zgadac bo zanim ustalimy i kazdej podpasuje termin to tak bedzie najbezpieczniej.

Co Wy na to???:D


Jeśli na Widzewie, to może chodzi o Baby Club Cafe? Znam to miejsce, bo woziłam tam Starszaka na balet. Faktycznie, jest super klimat i obłędna kawa, ale myślę, że stanowczo za mało miejsca. No i nie ma szans na wjazd wózkami.
Już kiedyś pisałam o sali zabaw w M1. Tylko że musiałybyśmy się spotkać w tygodniu i godzinach przedpołudniowych, ale za to duuuuużo przestrzeni z wykładziną:)
Odnośnik do komentarza

Madika
~kalae
u nas też kiepsko jak na Tosie, dziś i wczoraj, ,
Dziś jedna pobudka o 1 a druga o 5 z tym, że zasnęła dopiero 6.45. A na 8.30 miałam do lekarza.
A w ogóle to chyba postanowiła się odstawić od piersi

Tosia taki bojkot urzadza??? Dorosleje Ci ta cora :D Nie ma co :D

no chyba, 7 mc jej stukło w sobotę ;D

głodna jest, a jak ją kładę to nawet się nie pozwala przewrócić na bok tylko ryk, próbowałam inne pozycje ale też nie, już jej pod same usta podłożyłam to zaciska, no nie wiem, może to zęby, bo idą jej dwójki na dole.
Odciągnęłam 100ml bo na tyle mi pozwoliła zjadła, więc zrobiłam drugie podejście ale znow nie, więc dostała jakieś 70ml mm dodatkowo,

Odnośnik do komentarza

Dobry :-) duzo sie dzieje i brakuje mi czasu. Mala dala mi wczoraj popalic. Podlamalam sie troche. Na wieczor poklocilismy sie z Marcepanem i juz. Co za koszmar!
Ale Mala cos troszke lepiej spi. Dzis tylko 2 pobudki na karmienie. Slyszalam ze budzila sie chyba pare razy ale sama zasnela:-) ja za to nasluchiwalam :-/ i wyspij sie:P
Ide czytac bo Mala na drzemce hmm. Ciekawe jak dlugo bo co wkoncu wejde tu to sie budzi

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Mowicie ze wszystko minie:-) ale kiedy? Ja chce wiedziec;-)
A z ubieraniem teraz to mam dosc. Nie wiem jak nas ubrac. Mala wydaje byc sie zgrzana co jej nie ubiore wiec ubieram ja cienko... Ale widac jej pasuje. I nie cierpi sie ubierac, szczegolnie gore, marudzi za kazdym razem
Nesquick mi kiedys na wlosy pomogly tabletki, bralam ponad 6 mcy i bardzo fajne wlosy mialam. A szampony i odzywki zaczelam najwyzej po skonczonym opakowaniu wymieniac na cos innego i jest lepiej

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

RedNails dzieki ale chyba ja nie mam tak najgorzej:-) jak czytam co niektore dziewczyny przechodza to dziekuje za moja corcie, mimo wszystko :P
Anikod, mi tez wlosy przestaly juz garsciami wypadac, jakis mc temu. Nic nie bralam. Chyba ten etap juz przeszedl i tyle. A mam tyle malutkich. Z przodu, z jednej strony mam taki placek krociutkich. Brzydko to wyglada, ale co zrobie

Ja tez przymierzam sie do szarlotki ale narazie wszystko stoi

Madika, bardzo dobrze macie z tym lekarzem. Zawsze przyjedzie, poradzi. Prawdziwy skarb! To jakas prywatna opieka? Oj biedne jestescie ze spaniem :-(

Obcasy:-) haha, a co to takiego?! Ostatnio jak sama na kawe wyskoczylam to mialam w planie zalozyc, ale jakos Mala chyba sie kapowala ze chce ja zostawic dlatego juz sobie darowalam i wyszlam pedem :D

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Madika
Ciaza316
Misiakowata fajnie ze z Matim lepiej. Ciesze sie. Na 100% do zlobka dajecie?
Cisza tu? Nooo ;-) bedzie pewnie jeszcze ciszej. Ja tez wole tu czytac. Tam dla mnie za duzo na raz sie dzieje. Czasami ciezko sie polapac
Alexann gratuluje badan:-) wiedzialam ze wszystko bedzie dobrze!
Ja mysle ze my nie mamy wyjscia i co by sie nie dzialo to zajmiemy sie maluszkami. A faceci? To roznie. Moj nie jest najgorszy ;-)
Maddalena, slub brzmi bardzo ciekawie. Tez bym poszla

Ciaza ciesze sie ze nie jestem jedyna ktora woli siedziec tutaj niz na FB. Tam nie wiadomo co i jak bo tyle watkow.... Na forum latwiej czytac i nadrabiac. I wogole dla mnie tu jest klimat a tam....


Przybijam pione ;-) tam to jakies zamieszanie dla mnie. Nie moge sie polapac czy ktos mi odpisal i w ogole te powiadomienia, nowe posty. Ale czasami wejde i zareaguje tak na szybkiego, co akurat mi wpadnie w oko

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Madika
~nessquick
Alexann, bardzo się cieszę, że już po badaniach i że wszystko w porządku - też miałam tego stresa, czy aby łożysko nie za blisko blizny i wiem, jaka to ulga usłyszeć dobre wieści.
No i trzymam kciuki za Twoje przeczucia :)

maddalena, zazdroszczę udanej zabawy! Fajnie się tak oderwać.
Do nas ostatnio przyjechali teściowie i Marcepan do mnie, że w takim razie może do kina pójdziemy? Haha, dobre sobie - o 21 spaliśmy wszyscy, a największy problem z zaśnięciem miały dzieci ;)

Ciąża, muszę Ci powiedzieć, że 'to minie' dziś również nie bardzo na mnie działało; myślałam już, że wyjdę na spacer [z siebie] sama, bez ogonów, które się znowu darły naraz i co jeden to głośniej.. przez to cholerne ubieranie wszystko.. Latem siup do wozu i już na dworze, a teraz te wszystkie warstwy..

Zmieniając temat, która może polecić fajny szampon/kurację/sposób na wypadanie włosów? Lecą mi straszliwie, rozważam bardzo krótkie cięcie, jeśli nie uda mi się jakoś nad tym zapanować..

Zdrówka dla zakatarzonych, my się jeszcze jakoś trzymamy.

Dla mnie ubieranie dziecka nie jest tak upierdliwe jak to ze siebie musze jeszcze ubrac :D To jest dopiero przekichane :D

Co do wypadania wlosow to obciecie ich nie wiele da- tyle ze nie bedziesz widziala dlugich wlosow na podlodze :D Bi jesli wos ma wypasc to wypadnie.

Ja dostalam jakis preparat na wlosy ale nie pamietam nazwy. Ale on jest na recepte i dziala cuda. Tylko ze chyba 56 zl kosztowal. Wsmarowywuje sie go codziennie w skore glowy. Jak chcesz to mam 1 butelke wogole nie otwarta to jak cos napisz na prv to moge Ci go wyslac jesli bedziesz zainteresowana :D


Takie kuracje na recepte sa najlepsze!

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Madika
RedNails89
Olija
RedNails89
Lilijka87
Ciąża jak mi się uda nagrać to wstawię filmik na fb. A ona wstaje na czworaki i podchodzi do mnie. Najpierw kładzie głowę na moim brzuchu lub klacie. A że tak niewygodnie to zaraz kładzie na mnie ręce. I że znowu niewygodnie to podnosi kolana i kładzie na mnie. Wtedy już jej pomagam z wejściem podnosząc jej kuperek :)
I pamiętaj, że każda z nas ma chwilę zwątpienia co do istoty swego macierzyństwa! Jesteś zmęczona i stąd frustracja. Wiem bo mi też ciężko wstawać w nocy i gdy długi nie śpi, a jeszcze marudzi, to czuję złość... Niestety.
Jesteś wspaniałą mamą. Pełną miłości i troski. Zdolną do poświęceń. Bo czy poświęceniem nie jest brak snu od początku roku (ja już pod koniec ciąży nie mogłam spać)? Zobaczysz, że przyjdzie taki dzień, że będziesz spać do rana. A wtedy zerwiesz się na równe nogi i ze strachem polecisz do łóżeczka. A tam się okaże, że Mya śpi snem sprawiedliwego. A gdy powie "mama" ale tak naprawdę, z pełną świadomością tego co to słowo znaczy, to wtedy ze łzami w oczach stwierdzisz, że było warto! Dasz radę bo jesteś mamą, a mamy mają super moce!

Nie dodać nic ująć! Chciałam napisać coś więcej, ale Lilijka wszystko juz napisała. Każda z nas jest najlepsza mamą dla swojego dziecka :))

Zgadzam sie! Bardzo sie zgadzam:)
Lilijka dziękujemy za Twój tekst.
RedNaila a Twoj Wawrzek fajnie dzis ma 4 lata 4 miesiace i 4 tygodnie :) Ci wyswietlilo na suwaczku:)

Haha też to zauważyłam :D
Wawrzek jest teraz na etapie liczenia wszystkiego (w sumie od roku juz) i wypytywania o wszystkie możliwe sprawy które można określić liczbami. A ile mam lat? Ile ty masz lat? A tato ile ma lat? Ale ostatnio ulubione pytanie to: a ile mam zębów? No i pyta M a ile tato masz zębów? Marcepan niewiele myśląc:100.

No i teraz kogo nie spotkamy to Wawrzek zaczyna regułke: Jasiek ma 0 zębów, ja mam 20 zębów, mama ma 32, a tato ma najwięcej zębów, 100!

Heheh:D Wawrzek rozwalil system :D Jest moim guru :D hehe

To detysci maja teraz zagwozdke jak te 100 zebow miesci sie w szczece :D


Upychasz i juz:-) wszystkie wchodza:-) 100 dla Wawrzka nie robi problemu to i dentysci sobie poradza:D

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Sylwia921125
Siemano kolano =) troche Was nadrobilam =)
Ogolnie ja zawsze lubilam to forum i bronilam je na fb, ale po ostatnich wydarzeniach juz nabralam dystansu do niego. Wracam tu ze wzgledu na mamusie, które lubie i mam nadzieję, że sa prawdziwe. Bo jedna dziewczyna z forum, która bardzo lubilam okazala sie zupełnie inna osobą :/ coz.
Madika przede wszystkim wracam tu żeby poczytac Twoje posty o teściowej =D
Alexan ciesze sie razem z Toba, ze na prenatalnych wszystko ok =)
Lilijka piękne slowa napisalas o macierzyństwie =) ja tez sie wkurzam jak Martynka sie budzi co chwile w nocy :/ potem mam pretensje do siebie :(
Dzisiaj poszlam pierwszy raz na silownie, od czwartku wracam na angielski a w piatek na weekend do Wiednia =) czas zrobić cos dla siebie =)

No tak, tylko Madika cos ostatnio opuscila sie z postami o Skurczu, albo to Skurcz sie opuscil chyba:-)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

~Lili jka
Nie miała robionego usg. Chirurg stwierdził, że to jest niewielkie powiększenie i ma związek z moimi hormonami. Tylko, że nawet nie spytał czy kp. Z mężem mieliśmy wrażenie, że jest zdziwiona,że z takim czymś do niego przyszliśmy. Powiedział, że spotyka się z bardziej powiększonymi gruczołami sutkowymi u dzieci w wieku Ani. Ale mimo to był bardzo miły. Staram się nie nakręcać i mu zaufać co do diagnozy. W każdym razie i tak będziemy obserwować.

Rednails to bardzo miłe co ci się śniło :)

Alexann gratuluję dobrych wyników badań :)


Hmm to chyba dobrze... Napewno gdyby to bylo cos zlego to by zauwazyl. Obserwujcie i pewnie bedzie ok :-)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Alexann
No nasze noce też bez szału, były 3 przespane i od nowa sajgon. Nie tracę nadziei i co wieczór w cud wierzę.

Byłam dzisiaj u nowego gina, i wszystko spoko, tylko będzie mnie przyjmować w innej poradni, bo w przyszpitalnej brak funduszy :D babka w szoku była że ktokolwiek nowy został zarejestrowany.

Ehh ta ciąża, 22:01 i kisiel cytrynowy :) Zainwestowalam w nową przyjaciółkę, poduszkę ciążowa do spania - rok temu było mi żal kasy, teraz nie ma opcji znów się tak męczyć.


Hihi. A poduszka dla mnie wymiatala! Meza kolegi zona z taka spala, to wtedy jej maz pozazdroscil i tez sobie kupil!!! I tak juz spia przez 3 lata podobno :-)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Madika
Sylwia921125
Kalae tak tam jest kolo 100 osob, ale Misia z Renia caly czas pilnuja zeby sie dziewczyny udzielaly. Zrobily tez "czyszczenie" grupy i zrobily nasza grupe tajna. Dolaczaja tylko te osoby, ktore sa polecane przez któraś z nas lub kogos z forum. Mamy wglad na to kto i ile osob jest na forum i nikt obcy nie może wejsc na nasza grupe. Tutaj to wyglada trochę inaczej. No i tutaj nie da sie usunac konta czy postów a tam moge.

Dziewczyny to cale gadanie o usuwaniu konta i zdjec.... No sorry dziewczyny ale to jest bezsensu i to tylko ma poprawic Wasze samopoczucie. Wszystko co zostanie wpuszczone do internetu zostaje w nim NA ZAWSZE!!!
I czy to jest fb czy forum czy inne trele morele wyglada tak samo...


Ja nawet nie ufam usuwaniu zdjec. Pewnie tez gdzies sa zawieszone, nie wiadomo co sie z nimi moze stac

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

RedNails89
Kurna chata ale dziś zwariowany dzień. Marcepan wcześniej skończył prace i się zaczęło. A to chodź pojedziemy do Lidla. A to może byśmy bigos zrobili. A wiesz, my z babcią sami kisilismy kapustę. Akurat naprzeciw Lidla st straganie, i na środku stał wór szatkowanej kapusty. No to sru. A to gliniak, beczkę trzeba kombinować. Ubijania oczywiście zajęło nam całe popołudnie,tzn M ubijal :P no ale sprzątanie zostawił mnie. Wiec jak juz się wzięłam to przy okazji 3 inne rzeczy kuchenne ogarnęłam, słoiki dynia+jabłko, chleb na zakwasie i zupe. W sumie to lubię takie intensywne dni, potem fajne efekty są. Tylko ten smród kapuchy w całym domu.. :D:D:D

Chyba musze polezec bo az sie zmeczylam:D

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

My wróciliśmy ze spaceru. Brrr rześko, ale dotlenienie niezłe ;-) Teraz zabieram się za eksperymentalne brownie jaglane. ;-)
Mamusie ile razy dajecie jedzonko maluchom? Bo ja już zaczynam mieć wątpliwości czy dobrze robię tzn nie za mało (rano kaszka i owoc, popołudniu obiadek, czasem jakaś chrupka czy coś do rączki albo jak mało zje obiadku to trochę kaszki jeszcze pod wieczór). Rozmawiałam z dwoma koleżankami i one w 6 m-cu ostro zaczęły z 5 posiłkami od razu.

Odnośnik do komentarza

Tangoya-dla mnie jak najbardziej godziny przedpołudniowe w tygodniu mogą być i do m1 łatwiej mi dojechać więc ja jestem na tak :)tylko ustalmy datę.
Ciąża u Ciebie ja nie urok to...współczuje...
A co do obcasów to ja przed ciążą chodziłam tylko w takich butach i kieckach,jak zdarzyło się że założyłam spodnie to wszyscy to zauważali i się dziwili;)a teraz-jensy,dresik,tenisówki i adidasy-najlepsi przyjaciele młodej mamy:)

Odnośnik do komentarza

~ANikod
My wróciliśmy ze spaceru. Brrr rześko, ale dotlenienie niezłe ;-) Teraz zabieram się za eksperymentalne brownie jaglane. ;-)
Mamusie ile razy dajecie jedzonko maluchom? Bo ja już zaczynam mieć wątpliwości czy dobrze robię tzn nie za mało (rano kaszka i owoc, popołudniu obiadek, czasem jakaś chrupka czy coś do rączki albo jak mało zje obiadku to trochę kaszki jeszcze pod wieczór). Rozmawiałam z dwoma koleżankami i one w 6 m-cu ostro zaczęły z 5 posiłkami od razu.

U nas taka pogoda że nie ma opcji żeby wyjść...
A co do jedzenia to ja daje podobnie-rano mleko,drugie śniadanie kaszka (robiona na jego mm),obiadek,16-mleko i po kąpieli mleko. Czasami chrupek kukurydziany na przegryzkę.
Odnośnik do komentarza

~ANikod
My wróciliśmy ze spaceru. Brrr rześko, ale dotlenienie niezłe ;-) Teraz zabieram się za eksperymentalne brownie jaglane. ;-)
Mamusie ile razy dajecie jedzonko maluchom? Bo ja już zaczynam mieć wątpliwości czy dobrze robię tzn nie za mało (rano kaszka i owoc, popołudniu obiadek, czasem jakaś chrupka czy coś do rączki albo jak mało zje obiadku to trochę kaszki jeszcze pod wieczór). Rozmawiałam z dwoma koleżankami i one w 6 m-cu ostro zaczęły z 5 posiłkami od razu.

U nas na start mleko, kaszka z owocami, mleko, obiadek/zupka, mleko (czasami po kaszce jest obiadek a potem mleko, więc tak zamiennie)
Odnośnik do komentarza

Czyli nie powinnam się martwić, że głodzę swoje dziecko;-)? Bo po rozmowie z nimi miałam mieszane uczucia. Ale z sumie nadal nie wiem, kiedy faktycznie to jedzenie stałe będzie się stawać podstawowe (chociaż wiem, że do roku podstawą jest mleko). Ale mam nadzieję, że wyjdzie samo w praniu ;-)
A w ogóle piekę też biszkopty dla małego :-D Ubiłam pianę z 1jajka domieszałam żółtko i łyżkę mąki. W sumie wszystko co mu wolno. Ciekawa jestem jaka będzie reakcja ;-)

Odnośnik do komentarza

Rednails to twój marcepan pracuś , mój to na większość moich pomysłów mówi daj se spokój. Nawet jak pościel przebieram to marudzi że jeszcze czysta była.
Anikod my też codziennie wychodzimy na dwór bez względu na pogodę. Nawet jak pada to biorę parasol i w drogę. Nie wytrzymałabym cały dzień zamknięta w domu, zwłaszcza że Michaś daje popalić. Bez przerwy wchodzi po schodach albo wstaje przy wszystkim albo goni kota. Na szczęście kot stara się go unikać, instynkt samozachowawczy działa :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...