Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Gość przyjazna

Magdalenka zapytam mamę o szczegóły tej mojej skazy białkowej i jutro napisze..bo pamiętam tyle co napisałam wcześniej;-)

Kurde zerwałam się w nocy na równe nogi do małej i cos mi się stało ze szwem wewnętrznym ciągnie i kłuje..no jak nie urok to sraczka ..

Odnośnik do komentarza

Zajęłam sie rodzinka a tu ju już tyle wpisów :D
Jejuśku ! :D

Magdalenka też Cię czule pozdrawiam :D Mrauu :D he he
Następnym razem jak sie bedziesz bała pomyśl,że taka inna czarna misia tez leje w gacie :D
Olka na wsi nie ma gdzie połazić??nie ma gdzies lasku,polanki??
Jesli chodzi o łażenie drogą czaję..
Do mojej matki z pociągu trzeba przejść przez pół wioski 2km..firany latają hehe :D

Mówicie,że ten Latopic dobry??porównywalny do Oilatum??
Coś jeszcze miałam,oczywiście nie pamiętam :D

aaaa wiem kto tam kto tu,bo tam sie przedstawiałyśmy nickami kilkanaście(dziesiąt?)postów wczesniej..
Wiem,że stad nie ma tam Lilijki i Joli??

Cześć RedNails no piekne chłopaki :)
wspolczuje sytuacji..no ale jaka wysportowana bedziesz :)
Ja dzis łaziłam 3 godziny,robiłam sajgonki,teraz wykapalam małego,wstawiłam pranie i padam..
Czekam aż usnie i się zajmę sobą :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

olka135

Chyba mnie coś rozbiera, co proponujecie na drapiace gardło i początek kataru? :(+

A to nie Michał cie rozbiera?
Ale suchar mi wyszedł!

Sylwia po pierwsze wątpię by ktoś spoza zainteresowanych, tj. Kobiet mających termin porodu na marzec 2016, tutaj zaglądał. Po drugie nawet jeśli to na forum nie ma twoich personsliów by cie skojarzyć z życia prywatnego. Po trzecie - co z twoim mężem? Aż tak nie potraficie się dogadać? :(

Ano mnie na twarzoksiąźce nie uraczycie. Narzędzie total-inwigilacji :p

Rednails jak miło, że jesteś! Jasiek ostatni z "marcowych" dzieci pięknie wygląda z bratem. Aż już bym chciała mieć rodzeństwo dla Groszki!

Kalae jak wam idą ćwiczenia? Ania dalej bardzo płacze przy nich :( serce mi pęka! Nawet jak się już uspokoi to szloch długo się utrzymuje...

Odnośnik do komentarza

olka135
Sylwia! Coś Ty, ja też pisałam o tym, że mój ojciec jest alkoholikiem, choć ja mam z nim dobry kontakt. Wcale nie myślę że Ty i ja pochodzimy z patologicznych rodzin, nie przejmuj się! :*

Moja Majka też chora, katar, kaszel :( a jeszcze drugiego szczepienia nie mieliśmy :/

Dziewczyny, dajecie buziaki w usta waszym dzieciom? Spotkałam się z różnymi opiniami na ten temat :)

Puki co ja całuję i będę całować bo to moje słoneczko,innym uwagę zwracam;) Starszego całowałam całuję i żyje nic mu nie jest ani nie wychodzi:)
Jeśli teraz masz jakby "zadupie"to spokój i cisza,wiem na dłuższą metę nie da rady ,ale kwestia przyzwyczajenia:)Poznasz lepiej nowe środowisko i będzie milej;)
Sylwia nie nam cię oceniać:)Ja to lubię jak o Kubusiu piszesz -takie kochane dziecko z twoich opowiadań:)
Magdalenka851 też jeszcze nie do końca trybie kto tu kto tam;)trochę nas jest:)

My znowu z małą na pogotowiu byliśmy,znowu oczko,wczorajsze kropelki nie pomagały,dali inne,w środę do pediatry ja umówiłam już,lekarz rodzinny miał dyżur to dał nam skierowanie do okulisty-pilne napisał, oby pomogło się zarejestrować

http://s6.suwaczek.com/201011135561.png
http://s6.suwaczek.com/201603311580.png

Odnośnik do komentarza

~misiakowata
Ciaza u nas pieknie pomogla Ziajka na ciemieniuche,główka pieknie juz pachnie,ale pewnie u Was nie ma?
moze byc ,ze ja swedzi,wkoncu to łój taki..sama wiem po sobie,ze głowa swedzi jak przy łupiezu ;)

Córcia fajna hehe aspirator daje jej frajde no no ;)

nom pije duzo wody..dzis juz mnie zakuło już w skoni,ale nie dam sie ;)

Monimoni trzymam kciuki,że córci kaszelek to od sliny czy coś :D
No na leżąco to i mi cięzko siusiu zrobić :)
Zawsze w szpitalu nie chciałam baseniku tylko doczołgałam się sama do wc :)

Płacz czasem jest z nudy po prostu..pielucha sucha,najedzony,pozycja zmieniona jak dalej to sie nudzi po prostu..Przynajmniej u nas..ale na rekach się uspokaja zawsze :)

~kamilllaa
Wow, kalae uchylila rabkaa tajemnicy!:)

Lilijka, dyskusja byla na fb n grupie mamuśki luty marzec. Jedna dziewczyna napisala ze ma córkę prawie 3msc??chyba. I co ma zrobić bo jej koleżanka powiedziała żeby juz kleik ryżowy dala i uwaga....DANONKA. No to się wypowiedzialam zreszta jak dużo innych mam. A no i jedna powiedziała ze daje kaszke bo malo śp w nocy dziecko

Pieknie napisałaś:)
Czasami mnie wkurzaja tam takie wszystkowiedzące są..

Kasiamamusia..mnie tam wszystko swedzi,ale jak dekolt to pewnie z wysuszenia..postaraj sie myc czymś delikatniejszym na klatce i piersi..na pewno nie mydło..


Czasami w polskich sklepach Ziaje mozna dostac, czy przez internet zamowic. Ale czekamy na ten zel Emolium. Juz lepiej ta ciemieniucha wyglada, smarujemy i myjemy glowe codziennie. I juz sie nie drapie tak :)

Dzis pol dnia w parku bylismy. Mala pospala, nakarmilam na powietrzu. Ale wialo niemilosiernie. Nie lubie takiej pogody, cieplo ale zimny wiatr. Nie wiem jak Mya ubierac. Ze soba tez mam problem :D

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Lilijka87
C.d.
Byłyśmy na spacerze z wózkami na jakimś torze przeszkód. Potem wylądowałyśmy w mojej starej pracy.

Na ciemieniuche stosuje przed kąpielą olejek że słodkich migdałów. Potem to wyczesuje i myję szamponem.

Moje rozstępy są już słabo widoczne przez ten olejek :) wcześniej ten że słodkich migdałów też nieco pomógł ale kneipp lepszy!

Co tu jeszcze miałam napisać hmm... C.d.n.

No to zaczelismy tak samo robic :) Ale teraz czekamy na ten zel

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Lilijka - z ćwiczeniami różnie, ale mam pomocnika - smoczka i czasem bywa mało płaczu, dodatkowo ustawiam jej zabawki takie szeleszczące albo grające żeby ją zainteresować i jakoś idzie. Choć zawsze mniej czy bardziej płacze, aż mi się zachciewa płakać, czasem też przerywam i ją przytulam wtedy się uspokoi, czasem też jakby sobie przypomina po czasie że płakała i zaczyna a już nic jej nie robie.

A jakie macie ćwiczenia, bo ja mam takie obracanie z pleców na brzuch, obracanie z pleców na bok i łączenie łokcia i kolana, takie z plecow na bok, ale ja ją trzymam za kolana a ona ma rączki na kolanach tu się nawet uśmiechnie, i ostatnio najgorsze, że jej tak głowę przyginam do klatki piersiowej.

Odnośnik do komentarza

Sylwia921125
Ja wlasnie zdalam sobie ostatnio sprawe po jednym z postow Kalae, ze to moga wszyscy czytac. A ja tu opisalam sytuacje ze starym i wg inne tez. Teraz niektore z Was znaja moj profil na fb i tez sobie moga myslec, ze z jakiej ja patologii pochodze. Dwa dni temu wyrzucilam meza z domu. I jak sie czuje podle!! Ale jak ma potem ktos opisywac na forach, ze ta se dziecko zrobila mieszka z ojcem alkoholikiem a meza wyrzucila z domu. Ja tego specjalnie nie zrobilam. To nie moja wina,że mi sie w zyciu nie chce udac chociaż bym bardzo chciala.
Wiec bede starala sie pisac tylko o Martynce. Przepraszam,że Wam zawracalam glowe.

Sylwia przestan. Roznie sie w zyciu uklada. Kazdy ma jakies problemy.
To maz juz nie wraca?

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

~kalae
Ernesto a nie ma ona tradziku? U nas sie spisal oilatum krem.

kalae też biorę to pod uwagę.

Marta jak byłam w szpitalu jedna dziewczyna tez dostała maść choresterolową i fajnie na cerę działała. Długo czekaliście na wizytę, ile u tej pani dr kosztuje konsultacja? Mam próbkę Latopiku balsamu do ciała, więc spróbujemy (czy do twarzy jest inny?).

Dziewczyny śliczne fotki maluchów :D

Sylwia moja prócz kaszlania z rana to jeszcze jak zdarzy jej się rano ulać to mlekiem zmieszanym z flegmą. Zobaczymy co lekarz powie jak ją będzie badał. U Paulinku w zgięciu to takie krostki jak potówki, przynajmniej tak mi się wydaje. Jak Twoja Mała czuje się po szczepieniu?

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c8iik408njqat.png
przepisa Agi na gofry strona 3718

Odnośnik do komentarza

RedNails89
Jestem. Miesiąc nic nie pisałam, co do czytania tez jestem w tyle ale mam nadzieję że wybaczcie :)

Dzięki Sylwia za pozytywnego kopa :*

Mój Jasiek,najmłodszy członek marcóweczek jest bardzo wymagającym zawodnikiem. Tak inny od starszego brata, że aż czuje się odrobinę zawiedziona :P nie sposób zostawić go samemu sobie na choćby 5 minut, każdy mój poranny prysznic kończy się tak samo-szybkie splukanie w mega stresie a i tak jak wychodzę to on już płacze. Jedyny spokój jest podczas spaceru,ale tylko podczas jazdy. Bujanie to oszustwo :D
Tak więc między 10 a 19 non stop łażę, oprocz przerwy 2godz na obiad, potem łazimy razem ze Starszakiem i mężem. Nogi mi włażą do dupy. Gdyby nie to że zre słodkie na kilogramy to byłabym szczuplutka :D

Idę poczytać najbardziej bieżące sprawy i już wracam do Was :D

Witamy z powrotem :)
Wspolczuje tego lazenia bo ani odpoczac ani w domu nic zrobic.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

olka135
Ciąża dziękuje! :) mam plan zdać za pierwszym razem, bo chce gdzieś na wakacje pojechać. :))
Przeprowadzka ok, nie wiem czy wszystkie czytały, że rodzina moja spontanicznie stwierdziła że jadą mnie pożegnać w Kamieniu no i pojechaliśmy na 3 auta :D to wszystko było kwestią dwóch minut :)
Ale nie czuje się tu dobrze, tesknie za moimi dziećmi, a przede wszystkim za miastem.... Tu to jest totalna wieś, a ja jestem nie przyzwyczajona i watpie że się przyzwyczaje,a będzie też cierpieć Maja, bo tu to nie ma nawet gdzie ma spacer iść :(

Michał jutro pierwszy dzień w nowej pracy :) ciężko was czytać bo tu NET.. Masakra , ale będę Wi-Fi zakładać, póki co mi Michał udostępnia ze swojego:)))

Chyba mnie coś rozbiera, co proponujecie na drapiace gardło i początek kataru? :(+

To ile tam jest mieszkancow? Jak mala ta wies? Ja by nie dala rady. Ja lubie obrzeza miast :)
Na drapiace gardlo plukanki wody z sola. Katar? Moze inhalacje z szalwi, rumianku, imbiru, cos tego typu

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

olka - jak to na wsi nie ma gdzie iść?
a co do mieszkania to tak mnie naszło, jest takie coś jak TBS te małopolskie mają całkiem spoko czzynsz, przynajmneij w porównaniu ze śląskimi, tak sobie przypomniałam to napisałam.

tez wolę obrzeża miasta

Odnośnik do komentarza

Ja staram sie w usta nie całować,bo jestem nosicielką "zimna"..boje się,że ja nie zauważe,że coś mi się robi i małego zarażę...No właśnie głową majta i zdarzy się w usta..a nie lubi od razu nosek marszczy hehe

Olka na gardło sól z wodą,a na katar..dobrze zaparzyć miete i powdychac :)

Ciąża no to dziś u nas tak było gorąco ale wiatr..jak wychodziłam z domu było pochmurno...Mati miał na bodziaku spodenki,cieniutka koszulkę na dlugi i skarpetki...po 40 min wyszło slonce to sciagnełam mu bluzeczke..a jak juz na cmentarzu zaczelo prazyc to podwinelam spodenki i ściagnełam skarpetki..
Patrzę na teściową po ściagnieciu skarpetek i od razu gadam..no spodenki tez bym ściagnęła ale nie chce mi sie babci słuchać hehehehe uśmiechnęła się..no ale jak zawiało to nie było tak prażąco.
Najlepiej na cebulkę tak zwaną..ja dla siebie zawsze mam sweterek albo bluze pod wózkiem,tak samo dla małego cos dodatkowego,a ubieram w cos co szybko mozna sciagnac jak okaze sie ze jest upał..

Kurde opaliłam się na cmentarzu...troszenke na buzi,a czerwona jestem na karku,od rekawkow do dłoni i dekolt hehehe i tak śmiesznie ,bo opalona klatka a w środku blade od główki Matiego :)
Jeju dobrze,ze mu czapke z daszkiem ubrałam :)
Muszę w końcu kupić ten krem dla niego:)

Lilijka nten sam suchar pomyślałam :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

~kalae
olka - jak to na wsi nie ma gdzie iść?
a co do mieszkania to tak mnie naszło, jest takie coś jak TBS te małopolskie mają całkiem spoko czzynsz, przynajmneij w porównaniu ze śląskimi, tak sobie przypomniałam to napisałam.

tez wolę obrzeża miasta

Nie wiem jak u Was,ale u nas w TBS jest drogo i jak sie wpisze na liste to sie dłuuugo czeka..Nie znam szczegółów

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

misiakowata30
~kalae
olka - jak to na wsi nie ma gdzie iść?
a co do mieszkania to tak mnie naszło, jest takie coś jak TBS te małopolskie mają całkiem spoko czzynsz, przynajmneij w porównaniu ze śląskimi, tak sobie przypomniałam to napisałam.

tez wolę obrzeża miasta

Nie wiem jak u Was,ale u nas w TBS jest drogo i jak sie wpisze na liste to sie dłuuugo czeka..Nie znam szczegółów

mój brat się zapisał na początku 2015 jakoś na wiosnę i w grudniu odebrał klucze, ale nie dostawał z tej puli co miastu przysługuje tylko wykupywał, a czekal tyle bo się blok budował dopiero :)
a czynsz ten TBS mu wychodzi podobnie jak nam czynsz

Odnośnik do komentarza

czeka się chyba na te co z miastu przysługują, bo tu jest kolejka, a można też partycypować w kosztach i wtedy się nie czek ajuż, no chyba, że blok budują :) partycypacja jest zależna od wielkości mieszkania, a i można dostać kredyt hipoteczny. A czynsz to już różnie zależy od miasta na śląsku jest drogi, ale w małopolsce jak pisałam jest znośny.

Odnośnik do komentarza
Gość mmarta33

Ernesto! Pierwsza wizytę mieliśmy tego samego dnia co dzwoniliśmy. Z tego co pamięta to przyjmuje we czwartki na Tbs-ach a w sobotę na Mickiewicza. Moze tez w inne dni przyjmuje. Trzeba by było zadzwonić. Wizyta kosztowała chyba 70 zl

Odnośnik do komentarza

... Sama nie wiem co mam robic...
W zeszłym tygodniu mala dostala kataru, szczepienie przesunięte. Niby nie bylo gorzej, ale dusi ja w nocy, pokasłuje, a wczoraj często w ciagu dnia kichala.
Juz sama nie wiem... Zwłaszcza, ze moja pamięć krótka :( i mysle jak bylo gdy dostala kataru, jak bylo w ciagu dnia.
Teraz nie umie dobrze zasnąć :( próbowałam jej pomoc, ale nie ulzylo jej, tylko słyszę, ze wiecej jakby sie zebralo.

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

Strunka przed szczepieniem i tak najpierw zbada ją lekarz. A jeśli wyrazi zgodę a ty masz wątpliwości to możesz się nie zgodzić i znów odroczyć.

Kalae mamy cztery ćwiczenia. Pierwsze to na plecach patrzenie w prawo lewo i przytrzymuje wtedy rękę wzdłuż ciało, jeśli obraca się w prawo to prawą rękę. Drugie to co ty na boczku i zbliżam kolano do łokcia. Trzecie obroty na brzuch i wtedy daje jej ręce pod ramiona i przytrzymuje chwilę. Ostatnie to na brzuchu patrzenie w lewo prawo, tym razem przytrzymuje przeciwną rękę wzdłuż ciało niż jest skierowana głowa, wtedy ta druga odzie do góry do głowy. I tak trzy razy dziennie. Każde ćwiczenie mniej więcej 5 minut. Po każdym tule i kołysze w ramionach. Zabawki nie pomagają, Ania szuka ukojenia we mnie, a ja każe jej czekać cholernie długie 5 minut! Jest mi bardzo ciężko ćwicząc z nią. Po całej serii płaczę razem z nią :(

Odnośnik do komentarza

Ty masz chyba gorsze te cwiczenia bo wiecej na brzuchu i ona cie nie widzi wtedy. No mi ten smoczek pomaga jednak, bez niego to by sie wiecej darla. Bo to jest takie nakrecanie z tym placzem.
A kiedy masz kontrole?

Odnośnik do komentarza

~magdalenka851
Rednails milo, ze jestes:D chłopaki slodziaki jakbym swoich widziała. Mój śpiewa małemu- kocham Cię i zawsze bede:D i oby tak im brayerska miłość pozostała bo to aż się serce raduje. A imię Wawrzek to skrót od jakiegoś imienia?-przepraszam za moją niewiedzę.

Hehe, nie szkodzi, mój starszak ma na imię Wawrzyniec po pradziadku ;) tak to było jak rodzice nie potrafili dojść do porozumienia z imieniem ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/o148jw4zryx0935t.png

http://www.suwaczki.com/tickers/74dianliy9gjlbfs.png

Odnośnik do komentarza

Jak patrzylam na necie to 1492 mieszkańców z 2013 r :/ no może jest gdzie iść, ale albo z górki albo pod górkę, a do lasu się boje bo te kleszcze bllleeeee
Sylwia, a ja Ciebie podziwiam za stanowczość! Ile razy ja bym chciała Michała oddać Mamusi..... Ale nie potrafię:))))
Nawet jak mnie niemiłosiernie wkurza!
Ii tak, to ta co ja mąż kopnął bo do dziecka źle się odezwała :/

Ja daję buziaki w usta, jako nigdy opryszczki ani nic z tych rzeczy nie miałam, a jak ona się wtedy cieszy jej:)))

Ja generalnie też lubię obrzeża, albo miasta.. W Rzeszowie mieszkam dwie minuty do galerii dosyć dużej (Millenium Hall) nie wiem czy ktoś kojarzy i kiedy chciałam to szlam po bluzkę czy coś, a tu?!!???!!? Ta, za tydzień jadę do Rzeszowa bo mamy lekarzy, to niczym wycieczka na Karaiby będzie dla mnie!

Kalae co to jest to TBS? :O

Kurde, posprzatane, Majka śpi, zaczęłaym obiad robić ale no gdzie tak wcześnie.. :D co dziś na obiad???

Ej kurde spóźnia mi się okres 4 dzień, do tej pory miałam co do dnia.

A wczoraj minął rok jak poroniłam Moje Maleństwo przed Mają... :((( a 2,5 tyg później już byłam w ciąży z Mają :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge1jysm8f9.png

Odnośnik do komentarza

My juz po przespanej nocy, po jedzonku, Jasiek cieszy się aż miło :) uśmiech od ucha do ucha :D

Teraz matka wezmie szybki prysznic,aż mnie telepie jak mam iść :P

Wczoraj zarezerwowałam wczasy nad morzem,ale się cieszę :)) Ale i mam pełno obaw,jak Jasiek zniesie podróż i zmianę klimatu,jaka będzie pogoda,co zabrać,na co się nastawić z niemowlakow..ehh. Teraz do wyjazdu do 23 czerwca będę robić wielkie plany i ustalenia,a potem i tak guzik z tego będzie ;)

Misiakowata,ja przez te moje spacery to jestem opalona na tysiąc odcieni... do rekawka, pół-rękawka, grube ramiączka, cienkie, do tego 10 rodzajów dekoltow :D:D:D

http://www.suwaczki.com/tickers/o148jw4zryx0935t.png

http://www.suwaczki.com/tickers/74dianliy9gjlbfs.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...