Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe 2014 maluszki :)


Gość Megi1992

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewcz, mamy chrzest Marty w święta i w sumie zapowiadają dość chłodna aurę. Myślę w co ubrać to chodzi o wierzch. Mam dwa kombinezony zimowe i dwa wiosenne, ale są różowe. Myślałam że obskocze jednym z nich i nie na się co wczuwac, ale już dwie znajome i siostra męża powiedziały, że jeszcze nie widziały dziecka do chrztu w różu i ze tylko biel... Czy one mało widziały czy faktycznie tak jest :) szkoda mi kasy na biały kombinezon tym bardziej, ze będzie na jeden raz..
Ale mam problemy aż głupio:)

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Vanesa
Specjalnie dla mnie ubrałas kombinezon :)? A miałaś jeszcze żakiet czarny na to ? Bardzo ładnie a lalunia jaka słodka :* kusiolki od Colinka :)
A u nas colin urodził sie 3590 a teraz 7400

Agapo
To fakt strasznie szybko rosną nasze bąbelki :) za jakiś czas juz będziemy pisać o chodzących dzieciaczkach
Dzielna Hania :)

Mae
Dasz radę z waga kiedyś musi wkoncu spaść :)
A my zmieniliśmy nie do końca na wegetariańska dietę jemy jajka pijemy mleko ja śniadania bez jogurty nie wyobrażam sobie . Tylko mieso poszło . A słyszeliśmy od ludzi który przestali jesc mieso ze czuja sie o wiele lepiej wiec nic nie stanęło na przeszkodzie i tez chcemy sami sie przekonać . Ja od razu powiedziałam weganka prawdziwa nie będę nigdy ! Nie mam chyba aż tak nawalone w głowie zeby nie chodzić do Zoo czy jesc jajko. Pijąc mleko nic nikomu nie robię . Tak jak mowie Zwykły eksperyment :)
Biedny Antoś moze wkoncu uda sie wam dojść i skończą sie problemy skórne . Trzymam kciuki

U nas lekarz kazał smarować 2 razy dziennie kremem bo malutki ma mega sucha skore i prEz to robią mu sie aż stany zapalne chociaż ostatnie dni jest blada skóra tylko sucha . Buźka gładka .
Ale Znow ciemieniucha lekka wiec czeka czesanko

Larissa
Widze twoja mała tez taki klopsik :)
Co do ubranka to moze skocz to lumpka moze coś znajdziesz na ten jeden raz
Magda 111
O poduszcze słyszałam ze nic nie daje . My narazie dalej czekamy aż moze sama główka sie wyrówna bawiąc sie duzo na lewej stronie
Monia
U nas na spacerze Colin często sie budzi i obserwuje co sie dzieje otwieram budę i zaciekawiony drzewami :) ale używany smoczka bez niego ani rusz

Kiedyś wam mowilam ze mamy obok domu basen dla baby . Dzisiaj dzwoniliśmy mozna chodzić od 4 msc z tum ze to sa kursy i musimy czekać aż następny sie zacznie wtedy zapiszemy sie i 2 razy w tyg będziemy chodzić po pół godz .

Dzisiaj pierwszy raz Colin jadł marchewkę :) odłożyłam całe maxi cosi pieluchami colina w śliniak i pieluchy tez . Na co szczęście wyszedł z tego czysty ale jeszcze musimy sie duzo nauczyć mały noe za bardzo łapał o co chodzi z łyżeczka ciagle ja lizał i wypychał jedzonko ale mega słodko to wyglądało :)

Odnośnik do komentarza

Megi, ja 12 lat nie jadłam mięsa i to byl najlepszy czas dla mnie pod względem samopoczucia. Zero kłopotów z brzuchem, wzdęc czy boli, które wcześniej mi dokuczaly....do tego waga ciągle na tym są to poziomie. Zaczęłam jeść drób po ur pierwszej córki, miała nietolerancje laktozy i lekarka zalecila choć trochę mięsa.. Potem znów przestałam a w drugiej ciąży znów jadłam, bo chciałam porównać wyniki z ciąży bezmiesnej i mięsnej i stwierdzam, że w bezmiesnej miałam dużo lepsze wyniki.

Odnośnik do komentarza

Larissa ile u Was trwała łącznie rehabilitacja? Na niej Maly tak często nie płacze, bardziej jak dziecko obok się rozwyje to i on. Wcześniej przychodziła do nas do domu prywatnie fizjoterapeutka i godz wytrzymywał bez marudzenia. Bardzo dużo zależy też od osoby jakie ma podejście do dziecka. Dla mnie najgorszy jest ten logopeda. Przemiła Pani jednak dziecko trzeba trzymać na silę i masować buzię. Wtedy dostaje spazmów.

Megii ja po 3 tyg widzę poprawę. Rozmawiałam nawet z mamą która była na konsultacji już w sprawie kasku, ale lekarze zauważyli poprawę przy użyciu tej poduszki i się wstrzymali. Po paru miesiącach główka zrobiła się okrągła. Moim zdaniem trzeba próbować wszystkiego. Na pewno ona nie pogorszy sytuacji.

Pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz615nm8es4ycdd.png

Odnośnik do komentarza

Magda, my rozpoczęliśmy rehabilitacje jak mała miała 3mce i skończyliśmy jak zaczęła raczkowac mając 7 mcy, z tym, że niby dwa razy w tyg, ale to były święta to misja katar i czasem miałyśmy przerwę nawet dwa tyg...panie tak postanowiły, że będziemy ćwiczyć do momentu załapania raczkowania. My miałyśmy reż masaż, rozmasowanue kreczu, pani kładla mała na łóżko do masażu i tylko głowa wystawala poza. Ona ta głowę trzymała i masowala ma wszystkie strony. Płacz był niesamowity. Lepiej chodzić teraz jak dziecko jest małe, bo jak patrzyłam na takie nawet roczne to one uciekaly, wyrywaly się...

Odnośnik do komentarza

Tak, bo chodziło o to, że ja miałam mały brzuch a córka miała 4 kg i juz w czasie ciąży upodobala sobie jedną stronę. Leżała tylko na niej i zrobił się przykurcz mięśni... Oczywiście głowa z jednej strony była bardziej płaska, ale wszystko się skończyło dobrze. Takie ćwiczenia i masaze tylko pomagają. Dziś córka jest bardzo ruchliwa, ma swój wiek zawsze była dobrze rozwinięta, ale to dają ćwiczenia jak mówiły rehabilitantki. Wstaje o 5 i chodzi spać po 21, nie śpią ć w dzień. Mąż się śmieje, że za bardzo ja dostymulowali

Odnośnik do komentarza

Witam
Iarissa85
Fajnie ze mamy urodziny tego samego dnia ale ty chyba jesteś rok młodsza wnioskuje po nicku.

Vanesa
Hani oczko lzawilo bardzo czesto a ropa najcześciej była biała Bywaly dni ze bywała zoltawa wtedy zazwyczaj było jej więcej ale tak to wyglądało ze oczko samo płakalo nawet skóra koło oka bywała sucha od tych łez.

Megi
Basen super sprawa moj maż sie szykuje zeby z mała chodzić ;) na pewno bedzie frajda dla dwojga:)

111magda
To faktycznie sporo masz teaz na głowie ale dobrze ze działasz i na pewno juz niedługo wszystko sie unormuje:):)

Marta a
To twoje drętwienie to nie skutek uboczny ZZO bo kojaze ze chyba mialas. Tak mi przyszło do głowy moze o tym pisał kuos albo ty ale przepraszam nie doczytalam.

Mae
Oby jak najszybciej udało sie dojść w czym jest problem żebyś ty i Antos w koncu mogli spokojniej funkcjonować .

U nas po szczepieniu ogólnie spokojnie ale na jednej nodze zrobił sie obrzęk i zaczerwienienie ale widac nie bolą ja to wiec choć tyle a ja wczoraj zrobiłam okładka z sody i dzis tez powtórzę . Poza tym jest ok. Od tyg Hania zmieniła rytm i zasypia po 20 lub21 wiec mam więcej czasu wieczorem dla siebie:) ale stała sie tez troche bardziej marudna ale tylko troche częściej chce na ręce i krzykiem sie upomina . Ja znow sie martwię bo jeszcze sie nie obraca ale tłumacze sobie ze każde dziecko ma swój rytm. Bałam sie ze tylko ręce wkłada do buzi a zabawki za bardzo ja nie interesowały teraz powoli sie zmienia wiec widze ze chyba ma swoje inne tempo :)
Miłego dnia u mnie paskudna pogoda dzis wiec spacerku nie bedzie zostaje siedzenie w domu.

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

Larissa85 ja bym ubrała w różowy kombinezon osobiście widziałam dziewczynkę na chrzcie ubraną na biało-- granatowo. Sama nie zamierzam ubierać malutkiej od stóp do głów na biało choć oczywiście biel będzie dominować. Natomiast zawsze znajdzie sie jakiś maruda z rodziny który skrytykuje.
Co do mojej dziewczynki to dzieki za rady, moze to faktycNye był skok bo minęło samo i znowu usypia szybciutko w ogóle odpukać jest spokojniejsza.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzzbmh9gzvsuxk.png

Odnośnik do komentarza

Co za pogoda, wczoraj było lato a dziś jest jesień. Mimo to zaraz ruszamy do dziadków. Uwielbiam jeździć samochodem. Jak usłyszy że będzie brum brum to cieszy się :)
Dziś malutka zrobiła mi pobudkę o 5:40. Jak myślicie co było po jedzonku? Rozmowy i to jakie :) Po nich zasnęła a mamusia nie :(
Mae dobrze będzie, najważniejsze aby przybierał na wadze. Dobrze, że lekarz nic nie znalazł
IzaMajka u nas oprócz błagalnego spojrzenia jest wyżalanie się. Czasem głośno mówi "weź mnie na ręce" haha
MartaA ja tez wczoraj wstałam bardzo zmęczona. Byłam nieprzytomna. Oby ten turek pomógł Ci. U siebie w mieścince nie zauważyłam żadnych pokoi dla karmiących mam :(
Monia36 witaj na forum. Gabrysia podczas spacerków śpi spokojnie. W ciągu kilku minut zasypia. Na początku smoczek jest obowiązkowy. Czasem sama wypluje i śpi bez niego. Jak przebudzi się to z zaciekawieniem ogląda otaczający ją świat.
111magda oby Fabiankowi szybciutko biegunka minęła i nie musiałabyś jechać do szpitala. Rzeczywiście masz dużo na głowie. Współczuje wam. Kciuki zaciśnięte, będzie dobrze a Fabiemu niech szybko miną wszelkie dolegliwości. Jak będziesz miała chwilkę to dać znać co u Was
Vanesa Marietta sama słodycz
Larissa nie ma głupich pytań. Sama czasem zastanawiam się nad banalnymi rzeczami i aż głupio zapytać kogoś :) W sumie nie ma co się dziwić, to nasze pierwsze maluszki. Nie podpowiem Ci ws koloru kombinezonu bo wieki nie byłam na chrzcie. Myślę, jednak, że jak założysz różowy kombinezon to nic się nie stanie.
Megi to pierwsze jedzonko za Colinem, zuch chłopak :) Nie mogę się doczekać, aż zaczniemy jeść inny pokarm

Odnośnik do komentarza

Gabi moze tylko w niemczech sa te pokoje dla mam ale w duzych sklepach handlowych napewno macie,u nas tez w malych sklepach nie ma ale w kazdym duzym i w kazdym meblowym sklepie jest pokoik.

Larissa jak Röza möwi tez bym ubrala w rözowy ! Gdzie to jest napisane ze musi byc wszystko na bialo? Bzdura ubierz po swojej mysli.

AgaPo co to ZZO sory nie wiem!
Möj sie tez jeszcze z brzucha na plecy nie obraca,takze sie nie martw.

Monia36 witaj!

111magda tak mi was jest szkoda a szczegölnie malego,biedny nacierpi sie ale to dla jego dobra i jak wszystko sie unormuje bedziesz szczesliwa i dumna ze wszystko robilas by malemu pomöc a te biegunki to moze jakis wirus a jak maly jest pogodny i usmiechniety to napewno nic go nie boli.
Ja kupilam tez ta poduszke bo Gugus ma tez troche po prawej stronie plaska glöwke lekarz möwil ze to sie samo wyröwna ale mimo wszystko kupilam i w sumie na darmo bo maly jest juz bardzo ruchliwy i nie spi w jednym miejscu a ta poduszka jest mala i przewaznie spi poza nia,jak bym dala od samego poczatku jak byl malutki to napewno nie bylo by problemu.
Dasz kochana rade,trzymam za was kciuki!

Vanesa maly ok az sie ciesze ze po tych szczepionkach jest spokojny,tylko wiecej teraz spi ale to dobrze,dostal 2 uklucia 6 w 1 w nözki.
Ze zdjeciem poczekaj troche jak bedzie skonczony to wstawie.
Mariettka kokietka! he..he

Mae super ze sobie piszesz tak napewno wykryjesz co i jak,super pomysl!
Za duzo nie zbadal jezeli chodzi o wezly chlonne?

Dziewczyny wspölczuje tym ktöre nie moga wyjsc z maluchami o kazdej porze czy bez smoczka ja mam szczescie ze Gugus smoczka nigdy nie mial i ze lubi byc na dworze i nigdy nie placze.Jak nie spi to sobie oglada okolice a jak spi to dlugo!
Juz zaczyna sie smiac na glos coraz czesciej.Dzis przyszla kolezanka to sie tak cieszyl i smial na glos ze bylam w szoku,jak hustam go przy lusterku tez sie smieje na glos albo jak maz go gilgocze tez. Smieszek maly!
Dzis pizdzi 6 stopni,bylismy tylko na masazach i zakupach i chyba dzis tak zostanie.

Megi ile musisz placc za kurs? U nas 4 godz 100 € masakra!
Kupilam mu juz Kolo do plywania.

Odnośnik do komentarza

Marta a
Tak jak pisze Gabi to znieczulenie zewnatrzoponowe w ul nazywa sie epidural ogólnie znieczulenie podczas porodu ktory sie w kręgosłup dostaje. Zdobycze imponujące i faktycznie błyskotki . To ty taka sroka jesteś:)

Vanesa
Jak bylas u lekarza z tym oczkiem to mowil ze to kanalik czy jakieś zapalenie?
Marietta to mała modelka i jak zawsze mama wystroi mała księżniczkę :)

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

Wazon podobny ale wszystko z tego samego materialu Mosaik z Lustra czy jak to sie nazywa a 2 lampy krysztalowe ta jedna duza 3 kölka nad stolem bedzie a ta druga u mnie w pokoju z ciuchami i butami a ta konsola na korytarzu bo caly parter bedzie w srebrno-czasrno z dodatkiem czerwonego ale tylko w duzym pokoju bo zamöwoilam czerwona skörzana kanape. Podloga jest z czarnego marmuru z blyszczykiem ! Ale wydziwiam nie? Jak szalec to szalec!

monthly_2015_03/grudniowe-2014-maluszki_27285.jpg

monthly_2015_03/grudniowe-2014-maluszki_27286.jpg

monthly_2015_03/grudniowe-2014-maluszki_27287.jpg

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. Od razu z góry dziękuję za miłe słowa z Waszej strony.

My po wizycie. Pani doktor powiedziała że to na tle żywieniowym. Pewnie po marchewce. Nie trzeba kłaść się do szpitala bo Fabi nie jest odwodniony tylko już trochę osłabiony. Przepisała nam kuleczki homeopatyczne i z dnia na dzień powinno być lepiej. Już widzę, że Maly śpi spokojniej. Dostaliśmy jeszcze wiele innych rad dot. rehabilitacji, żywienia itd. Ta kobieta jest niesamowita. Ma ponad 40 lat praktyki i zwykłą słuchawką potrafi wykryć wadę serca. Ja jej praktycznie nic nie musiałam mówić ona sama dyktowała mi jego objawy. Mam nadzieje że pomoże. W razie nie to mamy robić w pn w Sanepidzie badania na salmonellę, ale raczej to wyklucza.
Pozdrawiam. Miłej nocy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz615nm8es4ycdd.png

Odnośnik do komentarza

MartaA super piekne rzeczy zakupiłas ; ) jak wykonczys z dom to wstaw fotke :)

AgaPo jak byłam u lekarza to przpisała gentamecyne i powiedziała ze jak do miesiaca nei przejdzie to da skierowanie do okulisty bo to moze byc zatkany kanalk we wtorek idziemy na szczepienie wiec odraziu sie zapytam co ztym zrobic bo u nas ropka było jej duzoi zielona po gentamencynie jest mniej i jest biała wiec jakas poprawa jest al e całkiem nie zniknela ;/

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...