Skocz do zawartości
Forum

Rodziców przedszkolaków- zapraszam


Małgosia

Rekomendowane odpowiedzi

Kasiunia ja czytałam ksiązke : Jak mówić aby dzieci nas słuchały...jak słuchać....

Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały - jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły - Adele Faber, Elaine Mazlish - Merlin.pl

i nie jest tylko skierowana do rodziców 3-4 latków

kolejna pozycja z której korzystam- ale ona opisuje zachowania typowe do kazdego wieku
to ksiazka Samsona ( niestety ) książka dla przestraszonych rodziców
WYSYŁKOWO.PL: Książeczka dla przestraszonych rodziców - Samson Andrzej

ale z racji całej afert zwiazanej z Panem Andrzejem S. książka chyba nie do zdobycia

Odnośnik do komentarza

Małgosia
u nas od kilku dni bunt przedszkolaka - on nie chce do przedszkola bo to i tamto
ale potem ładnie sie ubiera, daje buziaka i gotowy do przedszkola:Śmiech:
ten jego bunt łagodnie sie objawia bo starszy jak mial dzien na nie z przedszkolem to tupał nogami i zapierał sie rekoma :Szok:

Viki idzie chetnie do przedszkola, ale ze wstaniem i wybraniem sie strasznie dlugo schodzi:Smutny: Czasem nie chce tez ubrac bluzy pod kurtke ( gdy jest chlodniej ) lub kozakow - ja to rozumiem, bo bylo pare dni cieplejszych i nie musiala tego ubierac, ale nie moge przeciez pozwolic, zeby zmarzla...ona i tak czesto ma katar i kaszel przez przedszkole...Moja Viki jest niesamowicie uparta i jak wczesniej szlo sie z nia dogadac przez kompromis, to teraz to nie dziala:Smutny:

Niezle mialas przeboje ze starszym synkiem - co wtedy robilas???

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2/st/20040706/n/Nasza+Victoria+Maria+/dt/-6/k/bb49/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2/st/20070923/n/Nasz+Phillip+Leon/dt/-7/k/5903/age.png

Odnośnik do komentarza

Małgosiu dziękuje...przypomniałaś mi o książce Faber o rywalizacji...

Ja ostatnio łapie doły po tym jak traktuje moja starszą córkę...nie mam do niej cierpliwości, mało jej poświęcam czasu, tylko wiele wymagam i potem wieczorem dosłownie jej współczuje,że ma taka matkę ....brakuje mi z nią chwil kiedy coś lepimy,malujemy itp. teraz przy Mai to nierealne, Maja w południe mało śpi a wtedy to i jak zajmuje się swoimi obowiązkami albo po prostu pije w spokoju kawkę,dobrze,że juz cieplej sie robi i mozna na dwór wyjść.

Małgosia
moi chłopcy się kochają .........
..............
najbardziej .............................
................
..............................................
jak śpią

...ja tez niebawem będę takie posty wklepywać...z dodatkiem RATUNKU!!!!!:Spoko:

Mama trójki fajnych babeczek Oliśki, Majci i Jukciaka

Odnośnik do komentarza

Galopek
u mnie było podobnie
wiecznie krzyki, wymagania,kary, zakazy itd
a potem wieczorem wyrzuty sumienia
to chyba normalna kolej rzeczy tylko chyba trzeba sie otrzasnac i isc innym tropem
rozmowa, byciem we 2 tylko ( na ile sie da)
tak to najczesciej jest ze temu mlodszemu sie poswieca wiecej czasu- kosztem starszego :Smutny:
no wlasnie Kathrin- damy rade!!!
dziewczyny- damy ;) jestesmy naprawde fajnymi mamusiami :Śmiech:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...