Skocz do zawartości
Forum

Kupka niemowlaka karmionego mm


Gość Zmartwiona1808

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zmartwiona1808

Karmię synka mm Hipp Bio Comfort. Początkowo dostawiałam również do piersi, od 4-5 tyg tylko mm. Gdy przeszliśmy tylko na mm, robił kupkę raz dziennie i nie szło mu łatwo, czasem chyba pół miasta słyszało jak ciśnie. Od 1,5-2 tyg. robi 3-4 dziennie płynniejsze niż wcześniej. Nie są jakieś megawodnite, ale wygląda to tak, że na środku pieluszki jest konsystencja stała, a po brzegach tej papki jakby ciecz wsiąknięta w pieluszkę o szerokości ok 1 cm. Ale nie są pieniste, nie ma w nich krwi ani śluzu. Czasem są grudki (Niestrawiony pokarm?). Raz mu w tym czasie zdarzyło się też zwymiotować. W sumie to on bardzo dużo ulewa, więc może przeoczyłam jakieś inne wymioty?
Wczoraj popołudniu miał jakiś atak płaczu nie wiem czym spowodowany. Dałam mu kropelki przeciwbólowe, to się uspokoił i zasnął. Nie wiem czy to brzuszek czy co innego. Nie chciał też jeść. Pomyślałam, że może zęby, ale nie wiem czy 2,5 maluchowi mogłyby już zęby iść i chyba przy ząbkowaniu pojawia się gorączka. On jej nie ma. Wieczorem pobolewał go brzuszek bo się prężył i nóżki kurczył (popołudniu nie robił tego). Dziś znów popołudniu jakiś atak płaczu go złapał, ale też bez prężenia i podkurczania nóżek. Przy karmieniu ok. godz 17 początkowo nie chciał jeść potem płakał. Ale to może być spowodowane refluksem, bo już mu się wcześniej zdarzało, że jak miał buźkę pełną wydzieliny to miał problem z połykaniem i płakał.
Dziś w ciągu dnia zrobił kupkę praktycznie po każdym karmieniu (4 razy), nie zrobił tylko nad ranem i teraz właśnie go skończyłam karmić, to póki co też jeszcze nie było. A ta ostatnia miała kolor jasnożółty, podczas gdy zawsze były musztardowe.
Czy myślicie, że mam powód do zmartwień?

Odnośnik do komentarza

Hej,
Karmię wyłącznie mm tak jak Ty, od 5 tyg. Na początku mieliśmy 1-2 kupki dziennie. Potem 1, a ostatnio robił 1 na 4 dni (ekonomiczne dziecko :)), zmieniłam mu teraz mleko z antykolkowego na zwykłe Bebiko i dodaję Sinlac. Kupy są jak marzenie złocisto-musztardowe o kremowej konsystencji :)
Myślę, że w Waszym przypadku faktycznie dobrze będzie zmienić mleko. Nie głupim pomysłem jest też Delicol. To enzym, który przyspiesza rozkład laktozy z mleka. Może dlatego boli brzuszek Twoje maleństwo. Koszt ok. 30 zł, efekt jeśli to jest to będziesz widziała od razu lub do dwóch dni. Dodaje się do każdego karmienia.
Sinlac natomiast, może Ci pomóc w ulewaniu. Do mleka dodaj dwie miarki (nie wiem ile ma Twój dzidziuś, produkt jest po 4. m-cu, ja podawałam od połowy 3. m-ca).
Też mieliśmy wodę w kupie z grudkami i nie były to biegunki (kupa raz na kilka dni). Zdarzało się to sporadycznie. Ja mojemu szkrabowi od urodzenia podaję probiotyk (Dicoflor), choć nie jest wcześniakiem.

http://www.suwaczek.pl/cache/673b0f16bd.png
http://www.suwaczek.pl/cache/9ee138bc50.png

Odnośnik do komentarza

moja córcie karmiłam piersią. Ale też miała problemy z kupką. Nam położna poleciła kropelki bio gaia. Są dość drogie :( Ale siostra( ma 2 dzieci także jest już trochę obcykana w swiecie leków i chorób) podpowiedziała mi też by spróbować dawać dziecku probiotyk. I faktycznie do tej pory gdy mała ma problem z kupką podaje jej probiotyk (wsypuje jej do soczku) i kupka jest w mgnieniu oka. też martwiłam się gródkami w kupie :) Ponoć to niestrawione mleko. Podobno są jeszcze czopki glicerynowe (wiem od siostry) My ich nie używaliśmy popytaj swojego lekarza o nie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...