Skocz do zawartości
Forum

Kwietniówki 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Karolcia ja też mam problem z zębem. Bolał od piątku. Wczoraj byłam u stomatologa i okazało się, że w zdrowym zębie zrobiła mi się martwica. Wczoraj zaczęłam leczenie kanałowe. Ząb został zatruty i bolało tylko troszkę, a chyba dopiero teraz doszła ta trucizna bo cholernie boli:( także wiem jak możesz się czuć:(

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :)
Nie zazdroszcze Wam bolu zebow... masakra.
Pociesze Was, dzis mam okropna zgage. A jeszcze rano chwalilam sie znajomej, ze ja miewam niezbyt czesto. No i prosze, teraz bede musiala odpokutowac
Jutro mam wizyte u gina i pewnie dzis spac nie bede mogla, tak mam jak na cos strasznie czekam. Mam nadzieje, ze maly zdrowy i pokaze buziaczka no i chce miec juz ta pewnosc, ze szyjka sie nie skraca.

http://www.suwaczek.pl/cache/e0bdbdb270.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, chciałabym poznać Waszą opinie na temat przygotowania łóżeczka... zastanawiam się nad prześcieradłem, nieprzemakalnym podkładem itp.. Ja już kupiłam nieprzemakalne prześcieradła (2w1) producent zapewnia że "oddycha" ale jakoś do końca nie mam przekonania czy to dobre rozwiązanie. Nie chce aby maluch się pocił i męczył... a Wy jakie rozwiązanie preferujecie?

Odnośnik do komentarza

Szałwia, ja nie chodziłam i dlatego też z miłą chęcią się z nimi zapoznam:)
To moj mail sandraaa88@o2.pl.

A ja od rana chodzę wkurzona. Byłam na wizycie w poniedziałek. Mowie mojej gin. ze od środy boli mnie brzuch. Pokazałam jej wyniki z moczu i ona stwierdziła, że wszystko jest ok, gdzie ja sprawdzałam parametry w internecie i ewidentnie wskazywało na zapalenie. Na koniec dodałam, czy to normalne, że jest białko w moczu..? Dzięki mojemu zawzięciu kazała zrobić badanie crp na obecność białka. Dziś odebrałam wyniki i proszę norma jest do 5 a ja mam 38...I jak tu się nie wkurzyc? Od razu do niej dzwonie. Mowie jak sprawa wygląda i jutro mam przyjść po receptę na antybiotyk. Normalnie brak mi słów...juz nie wspomnę o tym jak cała sytuacja podniosła ciśnienie mojemu Przemkowi bo widział, że się mecze z bólem brzucha, a do tego doszedł ząb...

Odnośnik do komentarza
Gość ziomowa1987

Witam Was kochane dziewczyny i malenstwa;* zagladam tu bardzo rzadko i tez bardzo rzadko sie oddzywam z powodu braku czasu;) ciagle w biegu;) jestem w 34 tyg wczoraj bylam u ginekologa i moj mlody ma ulozenie miednicowe. Chodze na wizyty co tydzien teraz ( tak mi gin kazala) termin mialam na 6 kwietnia ale z racji tego ze ulozenie jest miednicowe jesli sie nic nie zmieni to bede miec ciecie cesarskie w 39 tyg czyli to tak wypada na ostatni tydzien marca. Nie wiem czemu ale od 2 dni jestem strasznie niespokojna bardzo sie boje o moje malensto zeby wszystko bylo dobrze. Bo juz tak niewiele do konca zostalo a ja zaczynam panikowac i chcialabym zeby maluszek juz byl ze mna... moj chłopczyk jeszcze nie ma imienia tzn zmieniane mial co chwile bo zarowno moi jak i meza rodzice chcieli wybrac za nas i co chwile nam mowili jak ma miec naimie. Mnie bardzo podoba sie Marcel i tak zostanie bo postawie na swoim;) mam tylko Prosbe do was kochane czy znacie kogos o tym imieniu i czy dobre sie wan kojarzy? Aha i jeszcze chcialabym prosic o pomoc ;) mianowicie czy bardziej do nazwiska Wasikowski pasuje Marcel czy Marceli? Pozdrawiam serdecznie dziewczyny;*

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny ja wczoraj zaczęłam 34 tydz, sama nie wiem kiedy to zleciało. Dziś oddałam próbkę do analizy na paciorkowca, troszkę obawiam sie wyniku ale z drugiej strony jest jeszcze trochę czasu żeby to wytępić. Mi podoba się imię Marcel chociaż nie specjalnie mi sie dobrze kojarzy ;) Szałwia jeśli można prosić to i ja chętnie zaznajomie sie z materiałem z Twojej szkoły rodzenia soncia892@o2.pl .

Odnośnik do komentarza

Sandra26 wspolczuje... miejmy nadzieje, ze antybiotyk pomoze.
szalwia ja tez chodzilam, fajna sprawa :)
zimowa1987 mi zdecydowanie bardziej podoba sie Marcel i wydaje mi sie, ze do nazwiska tez bardziej pasuje ;) znam jednego chlopca o tym imieniu- urocze dziecko (dla mnie kazde jest urocze :D)
a doroslego nie znam ;)

Ja wlasnie wrocilam z wizyty. Dzis mam 33 tydzien a maly wazy 2461g. Calkiem spore moje malenstwo :D ogolnie wszystko ok :)

http://www.suwaczek.pl/cache/e0bdbdb270.png

Odnośnik do komentarza

szałwia ja też poproszę mam tyle wolnego że z chęcią sobie poczytam ;) m.cepowska@wp.pl :)
zimowa1987 Ja znam jednego Marcela pozytywny człowiek :D he he :) ale moim zdaniem nie masz co patrzeć czy to imię dobrze się kojarzy :) Przecież to będzie Twój wyłącznie Marcelek i to Tobie musi się podobać ! ;) ja nad wyborem imienia myślałam dość długo :) Ale żadne wybrane przeze mnie imię nie podobało się mojemu partnerowi :P I przystało na Sebastianie :P Długo się opierałam przed tym imieniem ale można powiedzieć że partner zrobił mi pranie mózgu :D Bo co wracał z pracy non stop mówił Sebastian to, Sebastian tamto i tak zostało :D Teraz to też jest mój mały Sebastianek ;)

http://www.suwaczek.pl/cache/e5a6d90d75.png

Odnośnik do komentarza

Soniaaa z tego co mi wiadomo to z paciorkowcem jest tak, że dopiero przed samym porodem (w trakcie akcji już na porodówce) dostaje się antybiotyk w kroplówce... bo jesteś nosicielką, albo nie tego dziadostwa...

~ziomowa1987 ja może wyróżnię się od pozostałych forumowiczek ale mi bardziej podoba się wersja Marceli Wasikowski, ale imię dziecka to już tak bardzo intymna sprawa rodziców, że tak naprawdę nikt nie ma prawa powiedzieć nic złego w tej kwestii.

Sandra26 doskonale rozumiem Twój upór... sama nie popuściłam... w II trymestrze miałam takie dziwne upławy w sumie nic mnie nie bolało tylko wkurzało bardziej że muszę być na wkładkach higienicznych i skóra tamtych okolic nie oddycha... a na początku ciąży miałam grzybicę, więc mówię swojej ginekolog to... a że ona przyjmowała tylko w soboty to pobrała mi wymaz.. jak pojechałam do laboratorium przyszpitalnego a była dosłownie 9:10 to uprzejma pani wyszła i oznajmiła że próbki nie przyjmie bo tylko 9:00 odbierają >:( więc czekała sobie moja próbeczka do poniedziałku i nie można przez to było zrobić badań na bakterie beztlenowe... wynik na tlenowe i grzyby ujemny... ale mi to nie dawało spokoju... za tydzień we wtorek miałam wizytę w poradni cukrzycowej i poprosiłam w trakcie porady, żeby pobrała mi inna pani gin wymaz... bez najmniejszego problemu to zrobiła :) i jakie zaskoczenie kiedy okazało się że mam jakąś odmianę na szczęście wrażliwą na kilka antybiotyków beztlenowego gronkowca!!! 8 dni antybiotyku i po problemie pozostało tylko wspomnienie :) do ostatniego piątku beztlenowca wytłukłyśmy to tlenowiec się zagościł i znów antybiotyk :/
A Twoja gin nie każe Ci brać żuravitu lub wit.c by zakwasić dodatkowo środowisko układu moczowego?? Bo wiesz podniesione białko CRP informuje tylko o procesach zapalnych organizmu, ale czy to akurat pęcherz to też nie wiadomo może to być ząb, ja jeszcze na Twoim miejscu pobrałabym jeszcze mocz jutro, przed pierwszą dawką antybiotyku, na posiew w kierunku bakterii bo bezsensu brać antybiotyk bez antybiogramu i w ciemno tak naprawdę... ale ja się na tym aż tak nie znam po prostu mówię jak jest logiczniej...

szałwia ja też poproszę ślicznie o te materiały felllicja@wp.pl

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2be6yd2d6aw8se.png

Odnośnik do komentarza

Felka niby boli mnie ząb i na pewno coś z nim jest nie tak bo mam leczenie kanałowe, ale zrobiłam tez mocz i tam wyszło:
Uroblinogen 2 mg
Kwas askorbinowy 40mg
Białko 10 mg
Leukocyty 75/ul
Krwinki czerwone 5-6
Bakterie pojedyncze
Szczawiany wapnia liczne.
A jak dzisiaj do niej zadzwoniłam i powiedziałam jaki jest wynik Crp to powiedziała żebym jutro przyszła po receptę na antybiotyk.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :)

misia 1992: ja też jestem w 34 tygodniu i również mam wizyty co 4 tygodnie a ktg nigdy jeszcze nie miałam robionego. Czy to normalne? (dodam że mam stwierdzoną trombofilię i 3 straty za sobą).

szałwia: ja też poproszę te materiały ze szkoły rodzenia, bo niestety nie miałam możliwości uczęszczania w szpitalu w którym będę rodziła ze względu na brak dojazdu :(
pasionflower@wp.pl.

ziomowa 1987: jeśli chodzi o wybór imienia to mi osobiście bardziej się podoba wersja Marceli i do nazwiska chyba bardziej pasuje, ale to tylko moje preferencje :)

Paulina03: ja też mam okropne zgagi i śpię prawie na siedząco i nie wiem jak Tobie ale mi pomaga wypicie łyka mleka (mam w nocy koło łóżka). A co do problemu ze spaniem przed wizytą u lekarza to mam dokładnie tak jak Ty o ile nie gorzej. Ja mam wizytę we wtorek 3 marca i już teraz przeżywam i budzę się w nocy. Zamiast spać to rozmyślam co mu powiem, o co zapytam i co zobaczę na usg, czy z Małą wszystko w porządku, ile waży itp...więc witaj w klubie :) Aha i zawsze tak się stresuję, że mam wysokie ciśnienie podczas wizyty a w domu zawsze za niskie.

http://s7.suwaczek.com/201503264964.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Sandra26
nie chce nic sugerować ale poczytaj sobie dodatkowo troszkę głębiej o tych szczawianach wapnia licznych w moczu stąd może pochodzić zapalenie? warto przyjrzeć się diecie bo możesz dodatkowo nabawić się kamicy nerkowej.

alga ja byłam już na 3 KTG pierwsze w 27,6 tyg.c. i mam chodzić co tydzień, może ze względu na cukrzycę ciążową i ciążę bliźniaczą, KTG jest badaniem bezpłatnym przynajmniej u mnie w szpitalu umówiłam się telefonicznie po czym w izbie przyjęć sprawdzono czy jestem ubezpieczona i tyle. Z tego co mi wiadomo KTG z reguły zaleca się od 38 tyg.c. ale powiem tak, mnie uspokaja to badanie jak USG, macica nie ma skurczy a serduszka biją.

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2be6yd2d6aw8se.png

Odnośnik do komentarza

alga ja tez mam wizyty co 3 tyg, przynajmniej do tej pory i jak narazie bez ktg, przykro mi z powodu twoich strat, teraz wszystko sie dobrze zakonczy :). tez mam wizyte 3.03 wiec sie okaze co dalej, czy czesciej wizyty itp.

kwietniowki :) w poprzedniej ciazy nie mialam paciorkowca, ale siostra miala i wlasnie dopiero przed samym porodem podano jej antybiotyk. Ja znowu po porodzie mialam crp podniesione do ponad 100 i dozylnie dostawalam antybiotyk, pozniej jeszcze w domu przez tydzien.

Odliczacie tez juz dni? Mi sie czas okropnie dluzy..,ale tez boje sie porodu ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...