Skocz do zawartości
Forum

Soczewki kontaktowe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu nosze soczewki kontaktowe (miesięczne), przy ich zakupie dostałam od razu płyn nich tej samej firmy co soczewki, zastanawiam się czy marka/producent takich płynów ma jakies znaczenie, czy nalezy stosowac i soczewki i płyn jednego producenta, czy nie jest to konieczne i można płyn ten zaspąpic dowolnym innym płynem do soczewek?

Odnośnik do komentarza

Witam, ja stosuję już od około dwóch lat soczewki kontaktowe miesięczne dzień i noc Purevision. Noszę je przez około 1,5 m-ca a nie tak jak jest napisane czyli 1 miesiąc. Do oczu stosuję płyn odmiennej firmy niż soczewki lecz używam go bardzo rzadko. Najczęściej wtedy, gdy zmieniam soczewki. Po zdjęciu soczewek zaraz zakładam następne nie czekając na odpoczynek oczu :) W pierwszym dniu czasami mnie oczy pieką ale to mija. Ja osobiście jestem bardzo zadowolona z tych soczewek (mogę swobodnie nosić okulary przeciwsłoneczne)

Odnośnik do komentarza

Barbaraaaaa, nie ma to znaczenia.
Ja również miałam soczewki miesięczne z płynem innej marki.
Obecnie używam soczewek jednodniowych. Dla mnie są bardziej higieniczne.
Nie polecam noszenia ich dłużej, niż zostało to przewidziane przez producenta.
Oczom należy dać odpocząć. Są bardzo delikatne. Czasem taka "oszczędność" może doprowadzić do poważnej choroby...

Odnośnik do komentarza

teoretycznie płyny niczym się nie różnią, ew np. SOLO CARE ma pojemnik który zawiera w sobie drobinki srebra które dodatkowo odbiałczają soczewki, ostatnio na rynku pojawił się fajny i bez konserwantów płyn BIOTRUE z Bauscha

co do płynu zasada jest taka żeby w trakcie noszenia soczewek nie zmieniać płynu tylko jak zaczynasz nową parę wtedy ew inny płyn,

aa co mi się przypomniało wiele osób jest uczulonych na płyn COMPLETE

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...