Skocz do zawartości
Forum

Problem ze snem w dziecka 4,5 miesiąca


Gość AniaDawidek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AniaDawidek

Witam;
Od 1,5 miesiąca moj synek ma problemy ze snem w nocy. Wczesniej ładnie zasypiał bo o 20 i spał do 2-3 pozniej 6-7. teraz jest tragednia-z zasypianiem nie ma problemów ale budzi się juz o 24-1 następnie o 3 i pozniej potrafi budzić sie co godzinę. nie jest godny po possie piers i zasypia. Mały strasznie się ślini i pakuje wszystko do buźki czy zaczyna się ząbkowanie? dodam że smaruję małemu dziąsełka na noc ale to nie pomogło.. Czy któraś z Was miała podobny problem? jestem już zmęczona tymi nie przespanymi nocami do tego jestem sama bo mąż pracuje za granicę. Macie jakies rady żeby synek w koncu wrocił do dobrych nocek?? bardzo proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza

Aniu, obawiam się, że to moga być zęby. Mojej córce pierwsze pojawiły się, gdy miała 4,5 miesiąca. Ale równiez dobrze, mogą się pojawić za dwa miesiące (mimo tych wszystkich objaw)... Musisz się uzbroić w cierpliwość. Domyślam się, że nie jest Ci łatwi, zwłaszcza bez wsparcia drugiej osoby. Moja rada jest taka, żebyś starała zasnąć z maleństwem w ciągu dnia. I wiesz, ciesz się, że na początku przesypiałaś nocki, u nas synek budził się co dwie godziny przez pierwsze 6 miesięcy ;)
Pomagało mi jeszcze w wysypianiu, gdy po pierwszej podce zostawiałam dziecko przy sobie. Piło z piersi i zasypiało, choć podejrzewam, że ja zasypiałam pierwsza ;)
Oby tylko nie było gorączki. Reszte jest do zniesienia. Przesyłam pokłady cierpliwości i garść snu ;)

Odnośnik do komentarza

ładnym snem za długo sie nie nacieszyłam może jakiś miesiąc. pieewsze tygodnie spał 2 gora 3 godziny i tyle tez czuwał. pozniej było super ale nie na długo. po trzeciej pobudce tez czesto zostawiam malucha przy sobie bo albo juz nie mam siły go przenosic albo zasypiam szybciej niz on :) a w ciągu dnia mój synek szaleje i ma ze 3 drzemki po 45 minut tak mnie rozpieszcza :)

Odnośnik do komentarza

To i tak lepiej niż było u mnie ;) będzie dobrze! Zęby w końcu wyjść muszą! Dzielna jesteś, że odkładasz go do trzeciej pobudki. Ja taka dzielna byłam przy pierwszym dziecku. 45min, powiadasz? Rzeczywiście, szaleństwo! Ale czasem 15 minut pomaga na małą regenerację. Pod warunkiem, że drzemki nie są podczas spaceru. Niestety nie ma wózków do leżenia dla mam z dzieckiem. Też nad tym ubolewałam (gdyby tak mąż mógł podczas urlopu pchać ten wózek, na którym leżałabym z dzieckiem...hehe...na pewno nie podziwiałabym widoków...oczy same się zamykały :) ). To są te uroki macierzyństwa, o których nikt przed ciążą nie ostrzegał ;)

Odnośnik do komentarza

Odczepiana pierś zdecydowanie ułatwiła by nam życie :)
wczoraj podałam synkowi nourofen dla sprawdzenia czy to przez ząbki i pomogło mały miał zdecydowanie lepszą noc.. tylko ile czasu można podawać w koncu nie wiadomo kiedy te ząbki wyjdą... :/ próbowałam też maści ale one faktycznie na noc się nie sprawdzają - w ciągu dnia jeszcze przynoszą małemu ulgę ale nie działają tak długo żeby mógł przespać dobrze noc.. :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...