Skocz do zawartości
Forum

A może są przyszłe mamusie z ok. Cieszyna?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkie przyszłe mamy z ok. Cieszyna i z samego Cieszyna :) dziewczyny zapraszam was do podzielenia sie jak przebiega wasza ciąża :) co sądzicie o swoim lekarzu prowadzacym. Ja jestem też w ciąży o która starałam sie 6 lat wiec oczekiwane maleństwo mam problemy z nadciśnieniem :( mój prowadzący lekarz to dr. Rutkowski którego sobie chwale. zapraszam do podzielenia sie waszymi problemami dolegliwościami i radościami. Pozdrawiam Angelahttp://www.suwaczki.com/tickers/f2w3skjon18gty0o.png

Odnośnik do komentarza

Witam ,
Gdyby nie to ze jestem zagranica i tu wyszlam za maz rowniez bylabym z Cieszyna. Jednak za nic w swiecie nie chcialabym rodzic w cieszynskim szpitalu..
Jestem w 6 tyg ciazy jak narazie czuje sie okropnie mam straszne mdlosci,sennosc,bol piersi i to obrzydzenie do jedzenia co mnie najbardziej martwi , a no i draznia mnie zapachy nawet ulubionych perfum ..
A ty jak przezywasz swoja ciaze?
Gratuluje zajscia w ciaze nie jedna kobieta po tylu latach by sie poddala... My staralismy sie 3 miesiace tylko...Ale nawet w ciagu tych 3 msc-y zaczelam myslec ze ktores z nas jest bezplodne az tu nagle brak @ i dwie kreseczki.
Prawdopodobny termin to 20 maj :)

Odnośnik do komentarza

No witam Ciebie serdecznie juz straciłam nadzieje że ktoś napisze :) ja już weszłam w drugi trymestr ale poczatek ciąży był okropny dokładnie wszystko mi śmierdziało miałam mdłosci cało dobowe to już mineło na szczescie ;) teraz nadal bola mnie piersi i maraton sikania mam a na dodatek zachcianki śledzie, kwaśne pikatne no masakra. Jeśli chodzi o cieszyn to ponoć sie tam dużo zmieniło i dużo pozytywnych komętazy. A jeśli chodzi o zajscie w ciąze nigdy sie nie poddałam nawet potrafiłam w ciągu pół roku schudnąć 50 kg ale 3 lata temu zaczeliśmy starania o adopcje które trwaja do dnia dzisiejszego.....

Odnośnik do komentarza

Ja nie jestem przekonana co do Cieszyna poniewaz moja znajoma byla w ciazy zdiagnozowano ze ma pusty pecherzyk chcieli ja wyslac na lyzeczkowanie ale jak sama twierdzila nie miala zadnych objawow typu plamienia czula sie nadal jak ciezarna kobieta... poszla wiec na badanie do Bielska i okazalo sie ze ciaza przebiega pomyslnie i dziecko jest zdrowe aktualnie jest szczesliwa mama rodzila w Bielsku bo sie zrazila do Cieszyna.Poza tym jak ostatnio tam bylam ciagle jakies remonty maja nie mam pojecia jak te biedne mamy odpoczywaja tam w halasie...
A no z adopcja tu juz inna historia pewnie rachunkowosci i te sprawy no nie ? Masz zamiar walczyc o dziecko z cieszynskiego domu dziecka?
Ja czekam z niecierpliwieniem na drugi trymestr :) Juz znasz plec dziecka?

Odnośnik do komentarza

wiec jesli cjodzi o adopcje to zawiesiłam ja na czas ciązy bo nie było jeszcze szkolen wiec i tak nie wiadomo czy wodóle bysmy dostali dziecko a jesli chodzi o koszty to owszem były niestety nasze polskie prawo jest chore a te panie w ośrodku za przeproszeniem głupie bo pytania typu jaki sex uprawiamy np wyuzdany były moim zdaniem nie na miejscu lub jak przywiezlismy pania zeby poogladała nasze konty to jak mój mąż ją odwoził spytała jak moze sie kochac z tak puszysta kobieta jak ja tak ze brak słów.......... Tak znamy już płeć maluszka pan dr. przy prenatalnych nam powiedział ze jest chłopak :) ale potwierdzi nam to teraz w pażdzierniku bo moga to być przerosniete wargi sromowe;) choć ewidentnie było widać :) cieszymy sie bo maluszek jest zdrowy

Odnośnik do komentarza

Ale zazdrosze Tobie fajnie że juz jesteś na końcówce też juz bym chciała ..... No wiec ma być synuś ale potwierdzi mi to pan dr. 15 bo mamy kolejną wizyte mówił ze jest chłopczyk ale moga to byc przerośniete wargi sromowe wiec czekamy na potwierdzenie :) a Wy co bedziecie miec? powiec od kiedy zaczełas kąpletowac ciuszki itp

Odnośnik do komentarza

Moge polecić tobie z całego serca Pana dr. Rutkowskiego jest super lekarzem podchodzi indywidualnie do pacjeta jego wyposazenie gabinetu jest jak nie w polsce tylko gdzies za granica na kazdej wizycie jest usg i masz zawsze dane zdjecie maleństwa pożartuje :) ostatnio miałam tak ze dostałam krwawienia zadzwoniłam do niego zaraz kazał mi do szpitala przyjechac i na szczescie skonczyło sie to super. jest tylko jeden minus przyjmuje prywatnie wizyta u niego to120zł ale moim zdaniem warto oto nr do jego przychodni 33 851 02 87 Daj znać czy sie zdecydowałaś na niego :) pozdrawiam i życze powodzeniahttp://www.suwaczki.com/tickers/f2w3skjon18gty0o.png

Odnośnik do komentarza

no właśnie nie stać mnie na tak drogie wizyty na pewno nie w tym miesiącu a ostatnią wizytę miałam 3 tyg temu a w szpitalu terminy pozajmowane i łaskawie mogą mnie wcisnąć na 4 grudnia (to jakiś koszmar) dla tego pytam o nie drogiego ginekologa więc nawet do niego nie dzwonie bo pewnie za badania i usg też płacisz czy to jest wliczone w cenę?

Odnośnik do komentarza

powiem Tobie tak 120 zł to masz juz z usg zdjeciem maluszka i cała wizyta. a jeśli chodzi o badania to jestem w 21 tc i robiłam dopiero 2 razy mocz i krew dałam za to 18 zł recepty jeśli jest potrzeba wypisuje na fundusz czyli ze zniszka co żadko sie zdaza w prywatnych gabinetach nawet jesli chodzi o prenatalne badanie ze szczegółowym opiswm to jeśli bedziesz jego pacjetka rownież płacisz 120 zł a jeśli nie to 200zł
A Paluch ponoć bierze 50zł . Ale z reką na sercu polecam Tobie Rutkowskiego powiem Ci żę dla mnie 120 zł to tez bardzo dużo ale naprawde warto.
Oto namiary na Palucha ul. Sienkiewicza 1. Cieszyn. telefon: (33) 851 28 00 nie wiem jak tam jest z usg i cała reszta

Odnośnik do komentarza
Gość mama maluszków

jesli chodzi o Rutkowskiego, to mam mieszane uczucia, kilka lat temu bardziej się starał na wizytach, był dokładny, uważny, ale obecnie to jakaś porażka. Dużo gadania na tematy damsko-męskie, a dużo mniej na sprawy związane z ciążą.Chodziłam do niego również w drugiej ciąży i żałuję, bo wizyty szybkie, pobieżne, mylił się we wpisach do karty ciąży(wpisał zły termin porodu-o ponad tydzień za wczesny, choć wyliczenia mówiły co innego i jego usg również, nie taki cieżar ciała jaki mu podawałam z jego wagi, ani razu nie zmierzył ciśnienia, a wpisywał mi w kartę), moje obawy odnośnie krwawienia w ostatnim trymestrze ciąży zbagatelizował. Mówił, ze wszystko w porządku.Do szpitala trafiłam z ponownym krwawieniem. Zaczynałam rodzić siłami natury, lecz nie nie dane było mi urodzić w ten sposób, gdyż odklejało się łożysko i ekspresem w trybie pilnym inny lekarz robił mi cesarkę. Gdy wieziono mnie na operację nagle się ordynator znalazł i mnie nie poznał. Nie polecam.

Odnośnik do komentarza

witam cie serdecznie mamo maluszka wiesz ja do yej pory mam dobre wrazenie tym bardziej ze jesli doszło do odlepienia łozyska to zaraz kazał mi przyjechac do szpitala zrobił mi badania i dbał o nas jesli chodzi o cisnienie to faktycznie nie miezy ale ja sama mieze sobie i mu kartke daje z pomiarami. wizyta przebywa w miare moich pytan zawsze mnie wysłucha i odpowie rzeczowo na moje wotpliwosci ale wiesz opinie sa rozne :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość mama maluszków

Z tego co zauważyłam jeśli pacjentka jest z tych"problemowych" typu problemy z zajściem w ciążę, poprzedni poród cc, poważne choroby przewlekłe, starszy wiek itp.to on się stara, bo wie, ze mogą być komplikacje. Natomiast, gdy pacjentka jest w stanie "wzorcowym" w ciąży, to pojawia się rutyna i lekceważenie dolegliwości. Angelika8484 masz po prostu więcej szczęścia :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witaj Angeliko pisze bo przez czysty przypadek zauwazylam ze w Chybiu mieszkasz,niestety mam jakis problem z prywatnymi wiadomosciami na parentingu i nie potrafie odczytac dlatego pisze tutaj.
Ja w Chybiu mieszkalam przeszlo 12 lat tam sie uczylam , i tam wlasciwie dorastalam :) No i tam mieszkaja nadal moi rodzice .. Ja sie przenioslam do innego kraju..
Ciezko czasem w tej malej miescinie , specjalistow brak najblizej to w Bielsku czy Cieszynie no i Skoczow... Ale Chybie sie rozwija :)
A ja zycze ci wszystkiego dobrego :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-67958.png
mój suwaczek

Odnośnik do komentarza

Witaj izzi tak od 6 lat mieszkam w Chybiu powiem Tobie ze faktyczie słuzba zdrowia kąpletna klapa jesli chodzi o ginekologa to tylko dr. Srokosz wiec ja jeżdze do cieszna. A jesli chodzi o te miścine to faktycznie rozwija sie wiecej sklepów budują :) Powiem Ci ze ja sie tu odnaleśc nie mogłam przeprowadziłam sie do męża który mieszka tu od urodzenia a ja całe życie w wielkim miescie zawsze hałas i gwar... no ale juz sie przyzwyczaiłam jest ok Bardzo sie ciesze ze odezwałaś sie
Wzajemnie życze Tobie duzo dobrego :) może kiedyś bedziemy miały okazje zamienic pare zdań na żywo ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...