Skocz do zawartości
Forum

Lekko wypukłe ciemiączko


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkie Mamy. Moja córcia ma skończone 4 miesiące. Od dłuższego czasu zauważyłam, że ma lekko wypukłe ciemiączko i bardzo mnie to niepokoi. Ostatnio była lekko przeziębiona ale już jest w miarę ok. Dzisiaj byłam z nią u pediatry. Z wywiadu niby Pani doktor powiedziała, że nie powinno się nic złego dziać ale mam Ją obserwować i wypisała mi skierowanie na usg głowki. Mam już wyznaczona wizytę (na usg), na czwartek, ale umieram z obawy, że coś może być nie tak... czy miałyście podobne problemy z Waszymi pociechami? Czy takie wypukłe ciemiączko nie musi oznaczać niczego złego??? Jestem straszną panikarą ale to chybe zrozumiałe... chodzi o moje maleństwo...

Odnośnik do komentarza

zdarza sie że ciemiączko się zapada lub pulsuje, u mnie tak było. nie musi to oznaczać nic złego ale spr. warto zawsze. jeżeli dobrze pamiętam to chyba gdzieś czytałam że zapadnięte ciemiączko może być wynikiem odwodnienia (ale to mi się tylko obiło o uszy a taki pediatra napewno by zauważył że dziecko jest odwodnione.
dobrze że na wizytę usg nie musisz czekac długo. spokojnie :)

Odnośnik do komentarza

Wiem, że się zdarza ale Ona ma takie wypukłe stale. Nie pulsuje ale widać, że nie jest płaskie. Tak, wklęsłe może świadczyć o odwodnieniu. U mnie jest na odwrót... nie ma oprócz tego żadnych niepokojących objawów... gdyby np. miała podwyższone ciśnienie śródczaszkowe pewnie byłaby niepsokojna i płaczliwa. Nie ma też objawów zapalenia opon mózgowych. Na wizycie kontrolnej miała zresztą aktualne wyniki badań krwi, leukocyty w normie... mimo wszystko się martwie... ech, pewnie gdyby miała więcej włosków na główce to bym tego nawet nie zauważyła. Wizyta w czwartek oczywiście prywatnie, bo tak trzebaby było czekac aż do 15-ego. Nie wytrzymam tak długo. Dziękuje Paczanga za odpowiedź i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...