Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2012


wicia255

Rekomendowane odpowiedzi

Miło poznać Patrycja :)

veoh Wiesz ja uczyłam się wiązać z filmików na YT i instrukcji :) To naprawdę nie jest tak trudne jak się wydaje. :)

A o jakim nosidełku myślisz?
Warto zainwestować w chustę np. na początek elastyczną (łatwo się ją wiąże) :) A potem można w ergonomiczne nosidło się przesiąść:) (po 6miesiącu jak maluch sam już siada).
A dlaczego ergo a nie zwykłe?
Tutaj fajne porównanie zwisu i żabkowego siedzenia:
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/307630_290017177678089_100000094288034_1211212_603547586_n.jpg

Odnośnik do komentarza

veoh
na 100% ergonomiczne nosidelko :) chyba ze zdycudje sie kupic chuste i nosidelko :)
a dokladnie tej firmy babybjorn nie sa tanie, ale ponoc jedne z lepszych jakie pojawily sie na rynku:

BabyBjörn - 023071 - Porte-Bébé Original - Noir - Spirit: Amazon.fr: Bébés et Puériculture

To fakt tanie nie są.
Z fajnych ergonomicznych nosidełek które rosną z dzieckiem szczerze polecam manducę:
Nosidełko Manduca zalety
chyba nawet bardziej niż BB, bo one są jednak dość wąskie w kroku i dość sztywne w panelu :)
Super są tez tula, mają też miękki panel i szeroki więc dzieciątko sobie siedzi :) Wiem, że do nich można kupić wkładkę dla noworodka więc w sumie jak się ktoś uprze to od początku będzie używać a nie od 6m :)
Tula - Nosidełka i Chusty do Noszenia Dzieci — Collections

A dla większego malucha jest niesamowity wybór, ja np. kocham NUBIGO :)

Odnośnik do komentarza

Nela, Ja ze swoejej strony mam É upatrzone lezaczki :) o taki:
http://www.amazon.fr/Babymoov-A012401-Transat-Simple-Chocolat/dp/B002ZCL27G/ref=sr_1_sc_1?s=baby&ie=UTF8&qid=1337685832&sr=1-1-spell
i taki:
http://www.amazon.fr/Bright-Starts-Transat-M%C3%A9lodies-Bouncer/dp/B002NGNF24/ref=sr_1_sc_3?s=baby&ie=UTF8&qid=1337685832&sr=1-3-spell

oczywiscie jezeli mi nie zrobia figla malenstwo i z dziewczynki przeistoczy sie w chlopca ;)

ten sam co podalas tutak kosztuje chyba 220 zl ;) drogi jest fisher price u nas :D niestety placi sie za nazwe czesto, ale wiele rzeczy z ich firmy mi sie podobaja, i ten rowniez jest super ;)
Niestety w dobre nosidelko trzeba zainwestowac sa dosc drogie cena czesteo oscyluje w granicach 500/600 zl
qmpeela, slyszalam juz o manduce ;) ktos gdzies nie pamietam polecal ta firme ;) sprobuje znalez tutaj u nas we fr, poki co widzialam tylko wlasnie babybjorn i pare innych mniej znanych. Bede szukala ktore sa szersze i mialy wlasnie uklad zabki w kroku, niestety z bb maja rzcezywiscie troche wezej w kroku niz te z menduci :)

Odnośnik do komentarza

Obydwa ładne ale ten różowy śliczny:)
no ja byłam zadowolona z Fisher Price chociaż pałąk z zabawkami poszedł w odstawkę bo córa się denerwowała jak był założony. Ma jeszcze wibracje ale mała też nie chciała. Płakała jak się włączało. Później jak miała z 4 miesiące wykumała że jak będzie zginać i prostować nóżki to będzie się bujać. No i sama się bujała:)

Jak miała bodajże 6 albo 7 miesięcy przechyliła się do przodu i upadła na buzię razem z leżaczkiem. Wtedy leżaczek poszedł do garażu.

Odnośnik do komentarza

veoh
a cena chusty we FR to 200 zl :D jakis sajgon jak dla mnie, poki co nie udalo mi sie znalezc nic tanszego, chyba ze zdecyduje sie kupic u polskiego producenta z przesylka do fr, pewnie nawet taniej by mi wyszlo :)

Ja wiem czy taniej ;)
Natibaby ma podobne ceny z przesyłem pewnie.
Lennylamb pewnie też ;) możesz jednak poszukać tak jak pisałam na jakimś ebayu czy coś ;)
Ja w czasach chustowania Ninki w samych chustach miałam ponad 1000zł ;) wszystko sprzedałam z małą stratą albo nawet z zyskiem ;)
Na nosidle też wiele nie straciłam, teraz przyjedzie mi kupować wszystko od nowa ;)

Odnośnik do komentarza

veoh
Slyszalam gdzies na innym serwisie dziecwzyny kupowaly chusty za 50 zl, tak wiec stwierdzilam ze przeplacam :D to mnie pocieszylas, bo myslam ze u nas te ceny sa takie wyswirowane :D
1000 zl?? :noooo:

Ponad 1000 ;)
ale to w sumie nic wielkiego. Jedna około 300zł a kilka ich miałam, kupowałam co jakiś czas i się uzbierało. No i nosidła do tego :)
Szczerze, to więcej w pieluchach kasy utopiłam, ale dla mnie to jak nałóg było.Bo one taaakie piękne ;)

Edit: na allegro są chusty za 50zł ale, ważne żeby chusta była tkana skośnokrzyżowo, bo to co sprzedają za 50zł to chusty szyte z materiału pościelowego. Nie chcą się ładnie dociągać i nawet obcierają maluszkom kark lub pod kolankami.
:)

Alee jeśli miałby Ci kto kupić w pl i wysłać to bardzo polecam chusty z allegro które mają w miarę normalną cenę i są tkane skośnokrzyżowo, nosiłam w chustach tej firmy i byłam zadowolona :) Wiem, że kosztują coś koło 140zł.
Ach i zapomniałabym ostatnio spotkałam się z kolejną super nowością. LittleFrog ceny sa naprawde super :)
Marzy mi się ten róż od nich dla maluszka (jeśli ofc będzie córcią;))
Little Frog - - zachustowani.pl Wrocław - chusty do noszenia dzieci, nosidła, pieluszki, warsztaty chustowe, Manduca, Bondolino, Natibaby, Nati, Hoppediz, Tuli

Odnośnik do komentarza

No i jestem, poczytałam troche, bo cos spać dzisiaj mi sie nie chciało.

Leżaczek ja również polecam miałam fisher price rainforest fajny był, ale oczywiście sprzedałam jak wszytsko po Jeremiaszu.

qmpella masz racje kupowanie pieluch wielorazowych wciąga piękne sa i nie można się oprzeć, ja broń boże nie jestem przeciwniczką pampersów ani tez innych wynalazów dla dzieci, ale teraz juz chyba nikt nie jest w stanie przekonać mnie do używania pampków oprucz jakiś sporadycznych sytuacji albo własnie nocek.

Z nosideł to ja mam właśnie baby bjorn ale nie podoba mi sie i dla mnie to właśnie zwis, teraz zastanawiam się nad bondolino drogie jest ale pewnie się skuszę, chust wiązać nie lubie. Dla starszego dziecka mam uszyte na zamówienie mei tai prześliczne

Co do łóżeczek mieliśmy na początku drewniane potem turystyczne i my wolimy to drugie, moje dziwne dziecko nie umiało spać w drewnianym budziło sie kilkanaście razy w nocy i nie wiedzieliśmy o co chodzi a chodziło o to żę uderzał sie poprostu w szczebelki i żadne ochraniacze nie dawały rady. Teraz już śpi w dużym łóżku z barjerka ochronna więc turystyczne czeka na dzidziusia, a oprócz tego mamy jeszcze kołyske.

http://www.suwaczki.com/tickers/bhyw3e5egwc5z2x0.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37df9h3w262ilt.png

Odnośnik do komentarza

Nie powiem kolory chust sa swietne.. naprawde teraz juz mam metlik w glowie przmysle to jeszcze raz i sie zdcyduje :D
fajnie ze udalo ci sie sprzetac, tyle ze tarez musisz jeszcze raz na nowo kupowac, najwyzej pozniej sprzedasz jeszcze raz ;) ale w sumie jak ktos mysli o drugim dziecku jak Ja to jeszcze nie raz sie przyda a nastepnym razem zakupy beda okrojone ;)
zaczynam wierzyc w propozycje zebry 7tys wyprawka :D
A swoja droga czy ktos zdycowal sie keidys wszystko podliczyc :D ?

Odnośnik do komentarza

qmpeela
veoh, może faktycznie zakup w PL i wysyłka bardziej Ci się opłaci?
A używaną maducę można spokojnie kupić w PL w mniejszej cenie :)
W razie czego służę pomocą;)

dzieki qumpeela, :) napewno ze jest taniej bo juz sprawdzalam ceny bede szukac poki co tutaj zobacze jak cenowo wyjdzie itd :)

Odnośnik do komentarza

veoh wyprawka naprawde tyle kosztuje jak nie więcej.

qmpeela co do mojego męża to teoretycznie wyjechał na pół roku, a w praktyce wyjdzie ile to będzie ale coś koło tego.
To już trzeci jego wyjazd, a pierwszy odkąd mamy Jeremiasza, ale myśle że już ostatni.
Ale musze przyznać że zadziwiająco dobrze to znosze tym razem, nie wiem co tak na mnie działa czy to że jest Jeremiasz czy to że jestem w ciąży, hormony chyba mnie chronią naprawde. 4 lata temu jak był to była tragedia źle to znosiłam martwiłam się cały czas a teraz luz.

http://www.suwaczki.com/tickers/bhyw3e5egwc5z2x0.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37df9h3w262ilt.png

Odnośnik do komentarza

veoh
Nie powiem kolory chust sa swietne.. naprawde teraz juz mam metlik w glowie przmysle to jeszcze raz i sie zdcyduje :D
fajnie ze udalo ci sie sprzetac, tyle ze tarez musisz jeszcze raz na nowo kupowac, najwyzej pozniej sprzedasz jeszcze raz ;) ale w sumie jak ktos mysli o drugim dziecku jak Ja to jeszcze nie raz sie przyda a nastepnym razem zakupy beda okrojone ;)
zaczynam wierzyc w propozycje zebry 7tys wyprawka :D
A swoja droga czy ktos zdycowal sie keidys wszystko podliczyc :D ?

Ja nie liczyłam :P Za dużo kasy w dzieci idzie, żeby liczyć;) Poważnie.

A okrojone zakupy to tak jak u mnie w chwili obecnej. Poczekam tylko aż mi siostry i znajomi rzeczy pooddają bo może być tak, że nic mi nie trzeba będzie dodatkowo ;)
Oprócz chust i pieluch oczywiście bo tego sobie nie odpuszczę:D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...