Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Redakcja

Zez u noworodka

Rekomendowane odpowiedzi

Zez u noworodka to całkiem naturalne zjawisko i nie ma powodów do obaw. Mięśnie koordynujące ruchy gałek ocznych są początkowo słabe i trudno im czasami utrzymywać oczka równolegle. Każde oczko dziecka porusza się zatem po swojemu, jedno z nich może „uciekać” do środka lub lekko na zewnątrz. Częsty zez u noworodków powinien minąć w ciągu sześciu-dwunastu miesięcy. Czytaj dalej w artykule Zez u noworodka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Infinity

takiego zeza się leczy . Często gęsto słyszało się ,ze to normalne jednak powiem szczerze ,ze nie do końca . Ja poszłamdo bardzo dobrej kliniki -Dzięgielewska Instytut Oka , gdzie wyleczyli moje dziecko z zeza zakrywając mu jedno oczko . Przy okazji przeprowadzili dokładne badania gdzie wykluczyli jakiekolwiek inne nieprawidłowości

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Princessa25

W dzięgielewska Instytucie oka , wykryto dzięki różnym badaniom ,że zez jest początkiem zaćmy wrodzonej . na szczescie zoperowali ją w pierwszych miesiącach życia syna :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MyWay88

przede wszystkim zacznijmy od tego ,ze w Dzięgielewska Instytut Oka dysponują świetnym sprzętem . mega nowoczesnym . U mojej córki na szczescie wykluczono zaćme . Przynajmniej uniknęła stresów w stylu zabieg róznego rodzaju . Skończyło sięna leczeniu .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kayla22

U mojej corki akurat był po prostu zez , ale jej to się objawiło jako już starszemu niemowlęciu. pani dr Monika Dzięgielewska wyciągnęła moją córkę z tej przypadłosci i dzięki odpowiedniemu leczeniu poprzez zakrywanie jednego oczka, nie ma zeza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Manka33

Zez musi być skontrolowany żeby zobaczyć jak wszystko wygląda. Czy jest to zaćma, czy wystarczy leczyć normalnymi sposobami np poprzez noszenie specjalnych okularów. A co do pani dr Dzięgielewskiej to nie znam lepszej pani dr. Według mnie najbardziej kompetentny okulista jakiego znam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość KasiaWu

Ale np taki zez może też byc np jakąś zapowiedzią powazniejszej choroby. Też byłam w dzięgielewska Instytucie oka i np wyszlo, że jest siatkówczak :( Na szczęście był to początek i była szybka reakcja ze strony pani dr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...