Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

mama2
:Witam was kochane , dziekuje za kciuki.. :36_3_1:
Teraz spojrzałam w karte ciązy i zauwazyłam ze od lutego co miesiac tyje 2 kg ....a od tej ostatnoiej wizyty 2 marca 1.5 kg:36_11_1:
i zauwazylam tez ze w dolegliwosciach lekarz mi wpisał wage dziecka...hmmm w dolegliwosciach??
kurcze moze go cos niepokoi? Zobaczymy dzis a jesli chodzi o wage mojego synka to chciałabym zeby troche przystopował i wyrównał do sredniej
a w czoraj w pogodzie mowili ze u nas od 5 kwietnia 23 stopnie!!!!!!!!!!!!!!!!:36_1_68::36_1_68::36_1_68::36_1_68::36_1_68:

Juz sie nie moge doczekac..spacerki..umyje sobie balkon, otworze posłucham ptaszków...no chyba ze wroce do pracy , mysle o tym od rana i jak zwykle nie umiem pdjac decyzji:36_11_1::karate:

Mama pocieszyłaś mnie tą prognozą pogody, bo ja już się ledwo w kurtkę dopinam :)

Odnośnik do komentarza

Jola30
Witamledwo sie doczolgalam w dwie strony choc blisko mam przychodnie.
:36_11_1:Polozna przebadala mi brzuch i na jej oko maly jest juz glowka w dol.:36_3_1:
Jutro zalatwila mi spotkanie z lekarzem ginekologiem do maly za malo sie rusza i niech on stwiedzi co z nim wiec musze taxi zamawiac bo juz nie dojde za daleko do klinki.
Zalatwila rechabilitacie i mam czekac do konca tygodnia kiedy mam konkretnie.

Jola super, że syneczek już główką w dół. I fajnie, że jutro masz USG, przynajmniej się uspokoisz i dowiesz o co chodzi.
Z rehabilitacją też się udało, szkoda tylko, że trzeba aż do końca tygodnia czekać. W Twoim stanie każdy dzień jest ważny, bo umęczysz się strasznie.

Odnośnik do komentarza

Jola30
wyniki wszystkie bardzo dobre hemoglobina ok 12.
Ewcia pytanie do ciebie bo ty meczylas ta cukrzyce i napewno jestes w temacie na czo mam 52 a po dwuch godzinach 120 ona powiedzial ze OK.
tarczyca w normie a mocz jak zwykle zapomnialam.

Jola wyniki na pewno dobre. Z tego co pamiętam to na czczo norma jest do 110, a po 2 h 140.

Odnośnik do komentarza

no i nadrobilam czytanie,ehh u nas tez nieciekawa pogoda i tak ma byc do srody...:36_2_24:
wieje szaro i ponuro i od czasu do czasu pada deszcz,w domu zimno sie zrobilo musialam grzejnik wlaczyc bo poprostu jest zimno.zaraz ide po Oliwke Oliwka dzis bedzie zemna ciuchy sprzatac bedziemy przebierac ktore sa nieuzywane to do PL wywieziemy bo mama mojej siostry chlopaka pracuje w jakims osrodku i tam dzieci sa w roznym wieku i nastolatki wiec zawsze jej oddaje a ona tak dziekuje zawsze w imieniu tych dzieci i swoim ze naprawde mi az cieplutko sie robi :D

a moja Oliwia sie urodzila na przelomie 36/37 tc a sprawdzalam w jej ksiazeczce ostatnio i jest wpisane 38... a wazyla 2580 dostala 10 pkt i niemiala statusu wczesniaka...wiec pewnie teraz historia bedzie taka sama.

ja strasznie spiaca jestem wiec jak Oliw przyjdzie to na godzinke sie poloze spac...:) a potem ze swoim cudownym pomocnikiem troszke posprzatamy.

Jola G ja juz tez do konca niejestem zadowolona ze swojej poloznej ale dobrze ze choc sie nami zajmuja po ludzku jakis niedosyt czuje po badaniu jedynie przez powloke brzuszna...ehh zawsze cos kosztem czegos mamy lepsze zycie (bynajmniej dlamnie tu lepiej niz w PL)ale za to opieka medyczna nie taka jaka bysmy chcieli

Lutka klapsa dostaniesz co to za wkrecanie a tak wogole ja z twojego suwaczka nic nierozumie mowisz ze masz34tc a na suwaczku 32 ee co jest??

ja tez mam obawy co do dzidzi jestem niepewna tego czy tego jak sie sprawdze w roli mamy dwojki dzieci czy bede im pokazywac obojgu wystarczajaca milosc itp.co do ubranek to strasznie haotycznie piszesz Katja i dokonca niewiem o co chodzi ja np preferuje body bo zawsze wiem ze plecka zakryte ze nic sie niepodwinelo i nic maluszka nieuciska i na to pajacyk w zaleznosci od temp takiej grubosci :D
a niedokarmiac nie napajac woda ponoc mleko w lato jest zadsze zeby wlasnie zaspokoic pragnienie maluszka :D


http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20552.png

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20553.png

Odnośnik do komentarza

lutka
mama2 na którą wizyta???

za pozostałe też trzymam kciuki.

dziś okazało się, ze narożnik na który czekamy juz miesiac niestety nie będzie miał takiego obicia jak chcemy bo materiału już nie ma w produkcji, wiec trzeba jechac wybrać coś nowego :/

Ale wkurzająca sytuacja :karate: Oby tylko udało się znaleźć jakiś fajny, który będzie się Wam podobał.

Odnośnik do komentarza

lutka
mama2

nie , pokazuje wg owulacji ale tak jak Patka powiedziała nigdy czesci ciala nie ida rowna z faktycznym tyg. ja tez mam zawsze roznie kosc udowa mam o tydzien wczesniej a glowke i brzuszek o tydzien pozniej

w takim arzie młody ma malutki brzuszek - zawsze jest powód do zmartwienia :D

a wiecie, ze jeszcze nie miałam ani jednego snu wiązanegoz porodem? albo z młodym?

Lutka tylko możesz się cieszyć, bo mnie jeszcze nic przyjemnego się nie przyśniło, same koszmary :36_11_1:

Odnośnik do komentarza

Ewciaa
katja79
Ewciaa
katja a co tobie brakuje??? wózek kupiny masz???

Eciaa a Ty kochana jaki wózeczek wybralas bo nie pamietam?

wybralismy ten
W�ZEK ATLANTIC ESPIRO G�-SP+TORBA+�PIW�R+POMPK (583215686) - Aukcje internetowe Allegro
ale pani w sklepie mówi żeby poczekac bo ma być nowa kolekcjia 2009 więc jeszcze czekamy ale jak się rzaden nam nie spodoba to wezmiemy ten

Bardzo ładny. Ten niebieski kolorek bierzecie?

Odnośnik do komentarza

katja79
Ewciaa
katja79

oj ja tez wolalabym tak dwa tyg przed terminem mam wrazenie ze jak przekrocze termin to zwariuje:what::what:

katja ja chyba już pomału wariuje...w nocy nie moge spać mysle o porodzie... czkawke miała moja w nocy 10min i myślałam ze oszaleje:36_11_1: w dzień jest dobrze ale noc :36_11_1:

no te ostatnie dwa miesiace pewnie bedziemy schizowac podwójnie:what::what: ja tez juz nie moge tak spac, budze sie na siku po piec razy, potem mysle bo nie moge zasnac i tak w kólko a co do czkawki to moja mala jak dostanie tez zawsze dlugo sie meczy bidulka.

U mnie tak koło 5 minut, ale czasem nawet trzy razy dziennie.

Odnośnik do komentarza

jestem juz po wizycie . :36_33_2:
lekarz poogladał serduszko , wszystko dobrze , głowka w dół jak zawsze:)):36_7_8:
co do wagi to lekarz mowi ze przystopował , pytał sie ile cora wazyła, mowie ze 3800 a on na to ze synek bedzie mniejszy, no to juz sie nie martwie ewentualna cesarka:smile_jump::smile_jump:
nastepna wizyta dopiero 17 kwietnie , to przez te swieta brrrr troche długo.:36_11_1:
a Maksiu wazy 2400:15_5_16:

Odnośnik do komentarza

Ewciaa
jestem już.... hemoglobina 11,2 nisko ale mój lekarz mówi że anemia jest poniżej 11, chodz nie wiem czy ma racje:36_11_1:

co do ciuszków to ja rozumiem to tak np. ubieram body i kaftanik i śpiszki,
albo body i na to pajacyk to zależy jaki rękaw, ale słyszałam że małe dziecko musi mieśc 2 warstwy na klatce piersiowej nie wiem czy to prawda za grubo nie będe jej ubierać

Ewcia wszystko zależy od temperatury. Jeśli jest upalne lato i nie jest to pierwszy spacer maluszka, to na pewno dwóch warstw nie trzeba. Na pewno cieplej trzeba dziecko po kąpieli ubrać. I zawsze czapeczkę. Przynajmniej na godzinkę, dwie po kąpieli. Później można zdjąć.

Odnośnik do komentarza

mama2
jestem juz po wizycie . :36_33_2:
lekarz poogladał serduszko , wszystko dobrze , głowka w dół jak zawsze:)):36_7_8:
co do wagi to lekarz mowi ze przystopował , pytał sie ile cora wazyła, mowie ze 3800 a on na to ze synek bedzie mniejszy, no to juz sie nie martwie ewentualna cesarka:smile_jump::smile_jump:
nastepna wizyta dopiero 17 kwietnie , to przez te swieta brrrr troche długo.:36_11_1:
a Maksiu wazy 2400:15_5_16:

oj no to Gratulacje dla Maksia ze tak ladnie wazy i ze wogole super serduszko i wszystko i fajnie ze bedzie ciut mniejszy od Klaudi bo bedziesz miala naturalny porod jak chcialas a do 17 kwietnia szybko przeleci zobaczysz


http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20552.png

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20553.png

Odnośnik do komentarza

katja79
oj jakos lzej mi sie zrobilo ze nie tylko ja mam takie obawy bo juz sie martwilam o sama siebie:what::what:

ale tek apropo ciuszków i ubieranie zadam pytanie za sto punktów ale serio nie mam pojecia jak to powinno byc tzn co sie ubiera dziecku pod co?????

kaftanik pod bluzeczke, pod pajacyk???a body ???pod pajacyk, spiochy czy i pod kaftanik????:36_2_13:

Katja na tysiące różnych sposobów możesz to komponować. Kaftanik, na to śpiochy i jeszcze dzieciaka można w pajaca zapakować. Jak jest zimniej to nawet dwa kaftaniki można ubrać. Jak jest cieplej, to można ubrać body z krótkim rękawkiem i na to śpiochy, albo bez, żeby dzidziuś sobie gołymi nóżkami pomachał :) Ewentualnie skarpetusie, bo pewnie stópki bardziej marzną. Jak ubierzesz, tak będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza

Daffodil
Ewciaa
katja79

Eciaa a Ty kochana jaki wózeczek wybralas bo nie pamietam?

wybralismy ten
W�ZEK ATLANTIC ESPIRO G�-SP+TORBA+�PIW�R+POMPK (583215686) - Aukcje internetowe Allegro
ale pani w sklepie mówi żeby poczekac bo ma być nowa kolekcjia 2009 więc jeszcze czekamy ale jak się rzaden nam nie spodoba to wezmiemy ten

Bardzo ładny. Ten niebieski kolorek bierzecie?

chyba tak ale ostatecznie zdecydujemy przed świętami

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pumqf8for.png

Odnośnik do komentarza

mama2
jestem juz po wizycie . :36_33_2:
lekarz poogladał serduszko , wszystko dobrze , głowka w dół jak zawsze:)):36_7_8:
co do wagi to lekarz mowi ze przystopował , pytał sie ile cora wazyła, mowie ze 3800 a on na to ze synek bedzie mniejszy, no to juz sie nie martwie ewentualna cesarka:smile_jump::smile_jump:
nastepna wizyta dopiero 17 kwietnie , to przez te swieta brrrr troche długo.:36_11_1:
a Maksiu wazy 2400:15_5_16:

to super wieści gratuluje, duży zdrowy synek, święta szybko zlecą i będzie następna wizyta zobaczysz

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pumqf8for.png

Odnośnik do komentarza

Daffodil
Ewciaa
jestem już.... hemoglobina 11,2 nisko ale mój lekarz mówi że anemia jest poniżej 11, chodz nie wiem czy ma racje:36_11_1:

co do ciuszków to ja rozumiem to tak np. ubieram body i kaftanik i śpiszki,
albo body i na to pajacyk to zależy jaki rękaw, ale słyszałam że małe dziecko musi mieśc 2 warstwy na klatce piersiowej nie wiem czy to prawda za grubo nie będe jej ubierać

Ewcia wszystko zależy od temperatury. Jeśli jest upalne lato i nie jest to pierwszy spacer maluszka, to na pewno dwóch warstw nie trzeba. Na pewno cieplej trzeba dziecko po kąpieli ubrać. I zawsze czapeczkę. Przynajmniej na godzinkę, dwie po kąpieli. Później można zdjąć.

Ewcia całkiem dobry wynik, ja słyszałam że dla kobiet w ciąży moze wynosić nawet 10 , bo 11 to jest norma dla wszystich

http://s2.pierwszezabki.pl/020/020364980.png?7448
http://s4.suwaczek.com/200905221562.png

Odnośnik do komentarza

lutka
no własnie wczoraj rozmaiwałam z Miśkiem o porodzie, i zapytałam Go czy jak się zacznie a Go nie będzie, to czy dawać mu od arzu znać (wolałabym nie, bo po co ma się denerwowac przezz bóg wie ile godzin, będąc przezciez daleko) ale On chce wiedzieć.

Lutka a postaw się na jego miejscu i pomyśl czy też byś nie chciała :) Ja na pewno chciałabym od razu wiedzieć, że coś się dzieje :)

Odnośnik do komentarza

dorciaa25
Daffodil
Ewciaa
jestem już.... hemoglobina 11,2 nisko ale mój lekarz mówi że anemia jest poniżej 11, chodz nie wiem czy ma racje:36_11_1:

co do ciuszków to ja rozumiem to tak np. ubieram body i kaftanik i śpiszki,
albo body i na to pajacyk to zależy jaki rękaw, ale słyszałam że małe dziecko musi mieśc 2 warstwy na klatce piersiowej nie wiem czy to prawda za grubo nie będe jej ubierać

Ewcia wszystko zależy od temperatury. Jeśli jest upalne lato i nie jest to pierwszy spacer maluszka, to na pewno dwóch warstw nie trzeba. Na pewno cieplej trzeba dziecko po kąpieli ubrać. I zawsze czapeczkę. Przynajmniej na godzinkę, dwie po kąpieli. Później można zdjąć.

Ewcia całkiem dobry wynik, ja słyszałam że dla kobiet w ciąży moze wynosić nawet 10 , bo 11 to jest norma dla wszystich

podobno 12 to narma sama już nie wiem:36_11_1:

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pumqf8for.png

Odnośnik do komentarza

gunia43
Jola30
katja79

jejku Dorcia to juz niebawem:36_2_13::36_2_13:

do mnie jakos nie bardzo dociera fakkt ze lada chwila zostane mama, ze zycie mi sie wywróci do góry nogami na punkcie tej malej kruszynki... jakos ta ciaza tak szybko mi zleciala...nie wiadomo kiedy i jeszcze jak czytam o Waszych opuszczonych brzuszkach i mozliwosci rychlych rozwiazan u niektórych z was to mam ochote zawinac sie w dywan bo mimo tego ze juz nie moge sie doczekac mojej malutkiej to jednak czasami sie zastanawiam czy ja juz jestem gotowa na bycie mama, czy podolam temu wszystkiemu...

ja tez mam obawy mimo ze juz nie moge sie doczekac jak bede miala go na rekach i calowala tak dlugo czekalam na ta chwile nawet zeby byc w ciazy z teraz mam jakies leki i obiekcie czy podolam i jeszcze to ze nie ma juz mojej mamy i kto mi pomoze nawet dobrym slowem?
Masz meza i nas! Zawsze dobrym slowem i rada wspomozemy jak mozemy!
Ja tez nie mam mamy ani rodziny przy sobie, ale mam meza i sie nie boje czy podolam. Jadynie boje sie, zyby dzidzia byly zdrowa i zeby porod byl w miare ok.

U mnie to samo, wierzę, że z mężem damy sobie radę. Wydaje mi się, że kochający rodzice nie są w stanie krzywdy dziecku zrobić. Błędy będziemy na pewno popełniać, tego się nie da uniknąć. Ale zawsze jest forum i jest się kogo popytać, doradzić :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...