Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

WITAM WAS:smile_jump:
Ja wkoncu przespałam noc ani jedno dzieciatko a i drugie mi nie przeszkadzało

Daffodil bardzo mi sie podoba taka kolorystyka, braz z pomarczanczem, ten komplecik jest rewelacyjny:ok:

mi jak przyszła paczka z allegro z rezczami małego i wysłałam zdjecie meżowi to mowi zebym nie chowała bo sobie chce pooglądac te rzeczy i potem napisał smsa ze "czadowo miec takie dzieicatko"
hihi bedzie czadowo w nocy jak sie mały urodzi:36_2_34::36_2_34::36_2_34:

ale jest widze tak przejęty jak ja , to miłe bo po pierwszym mężu nie mam takich doświadczen

ja nie kupie nic w rzeczach uzywanych bo u mnie takowych nie ma a jak sa to bida z nedza w srodku

Odnośnik do komentarza

Ewciaa
małe poprawki do mojej listy druga koleżanka modyfikuje moją liste i pisze:
20 pieluch tetrowych nie 50 :)
rękawiczki
5 flanelowych
podkładów nie trzeba
myjka z materiału
zamiast wszystkich kosmetyków do kąpieli to kup " Oilatum"
nie uzywa sie juz gruszki do nosa tylko aspirator np. firmy " Marimer"
nie trzeba gąpki

ja chyba oszaleje każdy mówi co innego ale te poprawki uwzględniam :)

jesli mogę coś zasugerować. Podobno poduszka nawet płąska - dopiero po 3 miesiącu (co na to mamy?) i na początek tez lesza dłoń niż myjka do mycia ciałka :)

Odnośnik do komentarza

Ewciaa
według tej strony jestem w 7 miesiącu

Etapy ciąży – 7 miesiąc ciąży ť Kalendarz ciąży ť Etapy ciąży – 7 miesiąc ciąży ť Ciąża i poród w Polsce - Prawdziwe historie i ciąży i porodzie. Ty też napisz do nas

podejrzewam ze chodzi o 25 tydzień od zapłodnienia, bo + 2 tyg (te od ostatniego dnia okresu) daje razem 27 (a wtedy jakoś mniejwiecej zaczyna się 7 miesiac).

Odnośnik do komentarza

gunia43
lutka
przeczytajcie sobie ostatni akapit :

24 tydzień ciąży (22 tydzień zapłodnieniowy) | parenting.pl

co to za straszenie? Stawianie jest normalne (z tego co wiem) pod warunkiem że nie zdarza się bardzo często.
Bez sensu. Ja mam bole okresowe od poczatku ciazy. Dobrze ze nie przeczytalam tego pare miesiecy temu bo bym sie niezle nakrecila!

wypytałam lekarza o twardnienie macicy i powiedział ze do nawet 20 razy na dobę to norma - jesli nie towarzyszy temu krwawienie i bolesne skurcze. Więc jest ok:)

Odnośnik do komentarza

gunia43
Ewciaa
katja79
Ewciaa suuuper ta Twoja lista chyba sobie przepisze:smile_move:

bardzo prosze jak tylko coś się przyda :) od lutego zaczynam wielkie zakupy :)
Ja tez zaczynam w lutym. Teraz mi jakos za wczesnie. Moze po wizycie zmienie zdanie. Jak bylam w Polsce to wszystko wydawalo mi sie takie odlegle a teraz tak patrze na Wasze zakupy i az tak odlegle juz nie jest.

jakoś mam takie same odczucia. Ok parę ciuszków, kocyk czy ręcznik, ale na łozeczko, materace, komody i lampki jeszcze dla mnie nie nadszedł czas :)

Odnośnik do komentarza

mama2corun
ale naskrobalyscie...jeju a ja skonczylam szyc moja nowa bluzke:D
no i pakuje sie w 99%jedziemy dzis:D
tylko jeszcze tunike musze rozprasowac bo teraz tak na zdjecia patrze jakie szwy niezaprasowane.zadowolona jestem:D a z tylu jest wiazana ale to Oliwka mi robila zdjecia wiec no :D a ja teraz niemam czasu:D a sorki ze bez spodni ale ide pod prysznic...

jejku jakja Ci zazdroszczę umiejetnosci krawieckich :/ ale zgrabna z Ciebie mamcia, chudzinką to Ty napewno już nie jesteś!

Odnośnik do komentarza

amelcia8
jestem:36_2_53::36_2_53::36_2_53:
Mały bo nadal pozostajemy przy synu:) ma 640 gram:)))parametry są w porządku i synuś ma duże stopki:yyy::yyy:był skulony i i zachiny nie chciał nam pokazać co tam chowa:kot:ale w końcu się udało
z tym że położenie mam miednicowe ale podobno jeszcze ma prawo tak być:))))):36_2_53:

jestem szczęśliwa

super wadomości kochana gratuluję!!!:36_4_10:

Odnośnik do komentarza

Daffodil
A ja niedawno wróciłam. Pojechaliśmy odebrać moje wyniki z sobotnich badań, krzywa cukrowa jak na moje oko wygląda idealnie, a potem zakupy. Miałam żadnych ubranek dla Kuby nie kupować dopóki nie weźmiemy tego co nam kuzynka M. przygotowała, ale dużo rzeczy było poprzecenianych, więc się skusiłam :) Za wszystko zapłaciłam tylko 20 zł :)

[ATTACH]2247[/ATTACH] [ATTACH]2248[/ATTACH]

no to już prawdziwie męskie zakupy :36_2_15:

Odnośnik do komentarza

o kurde widzę, ze jestem tu dzisiaj sama :/

Co do wczorajszej wizyty. Trwała godzinę, żebyście widziały miny par czekających na korytarzu po naszym wyjsciu z gabinetu:36_2_34:. Lekarz rewelacyjny, wygadany po kolei tłumaczył co akurat ogląda i czy jest to prawidłowe. od główki (móżdżek, jakiegoś robaka) twarz (oczodoły, nosek usta), szyja, klatka(serce, nerki, watroba itp) nóżki, pupa, siusiak :D. SŁysdzałam bicie serduszka, sprawdzal przepływ krwi w pępowinie, no rewelacja. AL ejednocześnie powedział, ze pani Ewa (moja gin) to doświadczona kobieta i nie mam powodu się obawiać niczego, bo ona wie co robi. Więc póki co zostanę przy niej.

Odnośnik do komentarza

lutka
o kurde widzę, ze jestem tu dzisiaj sama :/

Co do wczorajszej wizyty. Trwała godzinę, żebyście widziały miny par czekających na korytarzu po naszym wyjsciu z gabinetu:36_2_34:. Lekarz rewelacyjny, wygadany po kolei tłumaczył co akurat ogląda i czy jest to prawidłowe. od główki (móżdżek, jakiegoś robaka) twarz (oczodoły, nosek usta), szyja, klatka(serce, nerki, watroba itp) nóżki, pupa, siusiak :D. SŁysdzałam bicie serduszka, sprawdzal przepływ krwi w pępowinie, no rewelacja. AL ejednocześnie powedział, ze pani Ewa (moja gin) to doświadczona kobieta i nie mam powodu się obawiać niczego, bo ona wie co robi. Więc póki co zostanę przy niej.

to super , jestes teraz spokojna :36_4_2:, a mowił ci lekarz ile juz wazy?

Odnośnik do komentarza

No tak waga - w porównaniu do Maksa to kruszynka, niecałe 550 g :* przy czym tym się nie przejmuje, bo nie są to pomiary dokładne co do grama :) a poza tym dziecko powinno byc na tyle duze żeby mama mogła je urodzić :D Aaa i póki co w położeniu pośladkowym. DO 34 tc ma czas, jesli do tego momentu się nie obróci, to mae szanse będą na to że jednak to nastąpi.

Odnośnik do komentarza

Do katji lub patki (przepraszam ale nie pamiętam, z która o tym rozmawiałam). Te moje bóle na połaczeniu nogi z pipką to jednak więzadła :) więc miałaś rację. ZMyliło mnie to, że kobiety odczuwają to jak ból jajników, ja zdecydowanie czuję to nizej i dokładnie tam, gdzie lekarz pokazywał ich umiejscowienie.

Odnośnik do komentarza

lutka
o kurde widzę, ze jestem tu dzisiaj sama :/

Co do wczorajszej wizyty. Trwała godzinę, żebyście widziały miny par czekających na korytarzu po naszym wyjsciu z gabinetu:36_2_34:. Lekarz rewelacyjny, wygadany po kolei tłumaczył co akurat ogląda i czy jest to prawidłowe. od główki (móżdżek, jakiegoś robaka) twarz (oczodoły, nosek usta), szyja, klatka(serce, nerki, watroba itp) nóżki, pupa, siusiak :D. SŁysdzałam bicie serduszka, sprawdzal przepływ krwi w pępowinie, no rewelacja. AL ejednocześnie powedział, ze pani Ewa (moja gin) to doświadczona kobieta i nie mam powodu się obawiać niczego, bo ona wie co robi. Więc póki co zostanę przy niej.

Lutka dobre wiesci! :) Wiesz, moze i pani Ewa jest dobrym lekarzem, ale jak piszesz ten lekarz poswiecil ci az godzine i wyszlas z odpowiedziami na wszystkie pytania. a na pewno warto na usg polowkowym skontrolowac stan rzeczy u 2 lekarzy. Ten pierwszy mogl miec slabszy sprzet, gorszy dzien, czegos nie dojrzec etc. A tak, bedziesz w 100% spokojna :)
No i siusiak widziany po raz kolejny juz nie pozostawia watpliwosci :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

Tak wiem, ale jak już pisałam u mnie w mieście jest jeden szpital, nie chcę teraz rezygnowac w połowie ciązy z dotychczasowej lekarki na rzecz lekarza pracującegow tym samym szpitalu. Sytuacja nieco dziwna. Choć nie powiem, ciagle się zastanawiam:/

Odnośnik do komentarza

lutka
Do katji lub patki (przepraszam ale nie pamiętam, z która o tym rozmawiałam). Te moje bóle na połaczeniu nogi z pipką to jednak więzadła :) więc miałaś rację. ZMyliło mnie to, że kobiety odczuwają to jak ból jajników, ja zdecydowanie czuję to nizej i dokładnie tam, gdzie lekarz pokazywał ich umiejscowienie.

To chyba ja sie upieralam, ze to wiazadla i ucisk :) ja jutro zapytam o moje stawy biodrowe. Bola w nocy koszmarnie. Budze sie co godzine z bolu i musze przekrecic sie na drugi bok

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

lutka
No tak waga - w porównaniu do Maksa to kruszynka, niecałe 550 g :* przy czym tym się nie przejmuje, bo nie są to pomiary dokładne co do grama :) a poza tym dziecko powinno byc na tyle duze żeby mama mogła je urodzić :D Aaa i póki co w położeniu pośladkowym. DO 34 tc ma czas, jesli do tego momentu się nie obróci, to mae szanse będą na to że jednak to nastąpi.

napewno sie obroci ma jeszcze wiele czasu. Noi masz juz pewnosc ze to chłopczyk:bocian:

Odnośnik do komentarza

lutka
Tak wiem, ale jak już pisałam u mnie w mieście jest jeden szpital, nie chcę teraz rezygnowac w połowie ciązy z dotychczasowej lekarki na rzecz lekarza pracującegow tym samym szpitalu. Sytuacja nieco dziwna. Choć nie powiem, ciagle się zastanawiam:/

no tak, sytuacja niezreczna. Pani Ewa sie obrazi jak nic. To faktycznie, do porodu nie zmieniaj lekarza, a przed porodem mozesz jeszcze raz kontrolnie isc do tego drugiego. Polozenie malego, pepowine sprawdzic etc

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

lutka
No tak waga - w porównaniu do Maksa to kruszynka, niecałe 550 g :* przy czym tym się nie przejmuje, bo nie są to pomiary dokładne co do grama :) a poza tym dziecko powinno byc na tyle duze żeby mama mogła je urodzić :D Aaa i póki co w położeniu pośladkowym. DO 34 tc ma czas, jesli do tego momentu się nie obróci, to mae szanse będą na to że jednak to nastąpi.

to ja mam klocka plci zenskiej, bo 2 tyg temu Toska wzyla 650 gram :) i lekarz stwierdzil, ze duza jest. a ja mysle, ze to indywidualne, teraz juz dzieci rosna nierownomiernie. Po porodzie sie okaze, ktora z nas urodzila najwiekszego klocka hihi

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...