Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

Daffodil
jola22
Pisałam do Ewci.
Przesłałam jej buziaki i kciuki od wszystkich. Napisałam ze tęsknimy.

Ewcia odpisała że czuje się dobrze, nadal cisza. Dziękuje za kciuki i pozdrowienia.
I ona myśli o nas.

Jutro kolejna dawka oksytocyny, może wreszcie coś ruszy.

Wymęczą tą biedną Ewcie Pozdrawiam ją serdecznie i śle buziaki:36_3_15:

http://maja2009.aguagu.pl/suwaczek/suwak4/a.png
http://www.suwaczek.pl/cache/29414a2d3e.png
http://www.suwaczki.com/tickers/ckai3e3kyvu8eal1.png

Odnośnik do komentarza

Witam was po super przespanej nocy ..Maks daje mi naprawde pospac , jestem w nim zakochana na amen!!!!!!!!!!!!!
Mama2cor mi tez własnie dopiero teraz zaczyna dokuczac krocze a tak nic nie bolało , dziwne:no1:

a co do ewci to mi brak słow przeciez nie mozna tyle czekac !!!!!!!!!!JEJ JUZ SIE KONCZY 42 TYDZIEN

pIERSI MAM TROCHE MIEKSZE ALE RANY NA SUTKACH ZE HEJ , MAŁY NIE UMIE SZEROKO OBJAC BRODAWKI I RANI MI SUTKI:no1:

Odnośnik do komentarza

hej hej poniedzialkowo,

Tosia spala dzisiaj w nocy od 22 do 6 rano! bez przerwy. Ja juz sama nie wiem, budzic ja na karmienie czy dac jej spac...
wstalam tylko w nocy i odciagnelam sobie pokarm i tyle. jestem tak wyspana, ze az mi dziwnie. Za to jak Tosia wstala o tej 6 to wytrabila i nocny pokarm z butli i juz 2 razy ssala cyca.
ja nie jestem pewna, czy karmienie: "na żądanie" w jej przypadku jest rozsadne... wychodzi mi, ze karmie ją góra 5-6 razy dzienie a doradcy laktacyjni mowia, zeby karmic minimum 8 razy a najlepiej 12.
jedziemy dzisiaj przypisac malutka do przychodni moze mi ją zważą od razu i bede wiedziala co jest grane

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

dorciaa25
jola22
dorciaa25

Ja zapakowałam do szpitala ale nie wiem w sumie czy zaleca się je dawać????

Ja też zapakowałam do szpitala - mam dwa smoczki Tommee Tippee i tak myślę czy uczyć Julkę ssania smoka - ale jeśli ma wisieć przy moim cycu non-stop - sama nie wiem co lepsze.

Tez mam te same:)

moja tez ssie Tommee tippee. a jak jest glodna to wypluwa, bo zlosci ja, ze nic z niego nie leci :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

Patka kochana nie gdybaj tylko jedz do przychodni i zwaz Tosie bedziesz wiedziec jak malo przybrala bedziesz ja wybudzac jak dobrze przybiera to tylko sie cieszyc bo pewnie masz tak dobry pokarm bardzo sycacy i Tosia dlatego tak dlugo spi :) a 8 godz lal!!!!jednej z marcowek Agha ma corcie 2 miesieczna i ona tez spi po 8 godz w nocy :) a i tez na cycu :)


http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20552.png

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20553.png

Odnośnik do komentarza

WITAM WAS KOBITKI OFF NIE MAM CZASU NA NIC KUBA CHCE CIĄGLE CYCA I JUŻ NIE MAM SIŁY DO TEGO CHODZĘ PO LEKARZACH BO MA TĘ ŻÓŁTACZKĘ CIĄGLE CHOĆ OSTATNIO POZIOM BILURBINY SPADA!!!:no1::no1:MA ZAPARCIA BO OCZYWIŚCIE MAMUSIA MUSI ZJEŚĆ COŚ SŁODKIEGO:36_6_5::36_6_5:

GRATULUJ Ę WSZYSTKIM MAMOM KTÓRYCH PORÓD PRZEOCZYŁAM !!! SUPER ŻE MAMY JUZ DZIECIAKI PRZY SOBIE:))))

CZY KTOŚ JESZCZE ZOSTAŁ Z MAJOWYCH MAMUŚ??????
POZDRAWIAM I SPŁYWAM IDE DZIŚ Z WYNIKAMI KUBY DO LEKARZA DO TEGO TA KOMUNIA UFFFF ALE JUŻ PO WSZYSTKIM TYLKO STRACHU SIE NAJADŁAM JAK NIC MAŁGOSIA MOJA STARSZA CÓRKA DOSTAŁA DZIEŃ PRZED KOMUNIĄ BIEGUNKI ALE TO BYŁ WIRUS ROTAWIRUSOWY!!! MÓWIĘ WAN BARDZO SIE BAŁAM O KUBĘ PRZECIEŻ TO JEST STRASZNIE ZARAŹLIWE ALE NA RAZIE NIE MA OBJAWÓW:no1::no1:CHOROBY!!!!

UCIEKAM I WSZYSTKIE CIEPLUTKO POZDRAWIAM :)))
A JAK U WAS Z WAGA ????? JA ZAMIAST CHUDNĄĆ TYJĘ :36_2_14:

http://www.suwaczek.pl/cache/76b1a6931d.png

Odnośnik do komentarza

Wiki20pl
mama2
My juz o pierwszej kąpieli , synek moj uwielbia przebieranie i kąpiele :36_15_9:
a teraz zmykam choc nie powiem ze spac bo pewnie jak tylko przymknę oko to mały sie obudzi

Fajnie masz moja Maja nie lubi sie kąpać strasznie sie przy tym złości. Mam nadzieje że jej to przejdzie i polubi kąpiele

Mój Kuba kąpiele uwielbia. Tylko nie może być głodny, więc zawsze przed wsadzeniem do wanienki trochę go podkarmiam i jest w siódmym niebie. Minkę ma wyraźnie zadowoloną :)

Odnośnik do komentarza

pat-k
hej hej poniedzialkowo,

Tosia spala dzisiaj w nocy od 22 do 6 rano! bez przerwy. Ja juz sama nie wiem, budzic ja na karmienie czy dac jej spac...
wstalam tylko w nocy i odciagnelam sobie pokarm i tyle. jestem tak wyspana, ze az mi dziwnie. Za to jak Tosia wstala o tej 6 to wytrabila i nocny pokarm z butli i juz 2 razy ssala cyca.
ja nie jestem pewna, czy karmienie: "na żądanie" w jej przypadku jest rozsadne... wychodzi mi, ze karmie ją góra 5-6 razy dzienie a doradcy laktacyjni mowia, zeby karmic minimum 8 razy a najlepiej 12.
jedziemy dzisiaj przypisac malutka do przychodni moze mi ją zważą od razu i bede wiedziala co jest grane

Pat-k podejmiesz decyzję jak już będziesz znała wagę córci. Jeśli ładnie przybiera, to ja na pewno bym jej nie budziła. Kuba czasem w nocy przesypia 6 godzin i nawet mi przez myśl nie przeszło, żeby go budzić. Po prostu wtedy nadrabiam zaległości w spaniu i jestem przeszczęśliwa :36_15_9:

Odnośnik do komentarza

Daffodil
Wiki20pl
mama2
My juz o pierwszej kąpieli , synek moj uwielbia przebieranie i kąpiele :36_15_9:
a teraz zmykam choc nie powiem ze spac bo pewnie jak tylko przymknę oko to mały sie obudzi

Fajnie masz moja Maja nie lubi sie kąpać strasznie sie przy tym złości. Mam nadzieje że jej to przejdzie i polubi kąpiele

Mój Kuba kąpiele uwielbia. Tylko nie może być głodny, więc zawsze przed wsadzeniem do wanienki trochę go podkarmiam i jest w siódmym niebie. Minkę ma wyraźnie zadowoloną :)

Moja obojetnie czy najedzona czy nie to kapać sie nie lubi ::(: choć ostatnio nie płakała tylko sobie postękiwała moze się przyzwyczai i polubi kąpiele...oby

http://maja2009.aguagu.pl/suwaczek/suwak4/a.png
http://www.suwaczek.pl/cache/29414a2d3e.png
http://www.suwaczki.com/tickers/ckai3e3kyvu8eal1.png

Odnośnik do komentarza

amelcia8
WITAM WAS KOBITKI OFF NIE MAM CZASU NA NIC KUBA CHCE CIĄGLE CYCA I JUŻ NIE MAM SIŁY DO TEGO CHODZĘ PO LEKARZACH BO MA TĘ ŻÓŁTACZKĘ CIĄGLE CHOĆ OSTATNIO POZIOM BILURBINY SPADA!!!:no1::no1:MA ZAPARCIA BO OCZYWIŚCIE MAMUSIA MUSI ZJEŚĆ COŚ SŁODKIEGO:36_6_5::36_6_5:

GRATULUJ Ę WSZYSTKIM MAMOM KTÓRYCH PORÓD PRZEOCZYŁAM !!! SUPER ŻE MAMY JUZ DZIECIAKI PRZY SOBIE:))))

CZY KTOŚ JESZCZE ZOSTAŁ Z MAJOWYCH MAMUŚ??????
POZDRAWIAM I SPŁYWAM IDE DZIŚ Z WYNIKAMI KUBY DO LEKARZA DO TEGO TA KOMUNIA UFFFF ALE JUŻ PO WSZYSTKIM TYLKO STRACHU SIE NAJADŁAM JAK NIC MAŁGOSIA MOJA STARSZA CÓRKA DOSTAŁA DZIEŃ PRZED KOMUNIĄ BIEGUNKI ALE TO BYŁ WIRUS ROTAWIRUSOWY!!! MÓWIĘ WAN BARDZO SIE BAŁAM O KUBĘ PRZECIEŻ TO JEST STRASZNIE ZARAŹLIWE ALE NA RAZIE NIE MA OBJAWÓW:no1::no1:CHOROBY!!!!

UCIEKAM I WSZYSTKIE CIEPLUTKO POZDRAWIAM :)))
A JAK U WAS Z WAGA ????? JA ZAMIAST CHUDNĄĆ TYJĘ :36_2_14:

Amelia najważniejsze, że bilirubina spada, teraz będzie już tylko lepiej.
Zaglądaj do nas częściej, w miarę możliwości :)

A co do wagi, to ja chudnę, ale słodyczy nie jem w ogóle i dietę też trzymam. Teraz to tylko czekam na moment, kiedy blizna przestanie boleć i będę mogła zacząć ćwiczyć :)

Odnośnik do komentarza

Wiki20pl
Daffodil
Wiki20pl

Fajnie masz moja Maja nie lubi sie kąpać strasznie sie przy tym złości. Mam nadzieje że jej to przejdzie i polubi kąpiele

Mój Kuba kąpiele uwielbia. Tylko nie może być głodny, więc zawsze przed wsadzeniem do wanienki trochę go podkarmiam i jest w siódmym niebie. Minkę ma wyraźnie zadowoloną :)

Moja obojetnie czy najedzona czy nie to kapać sie nie lubi ::(: choć ostatnio nie płakała tylko sobie postękiwała moze się przyzwyczai i polubi kąpiele...oby

A zawijasz ją w pieluszkę tetrową? Czasem maluszki płaczą nie dlatego, że nie lubią kąpieli, tylko dlatego, że nie czują się bezpiecznie jak są golutkie. My tak robiliśmy na początku z Kubą. Cały był owinięty i tylko stopniowo odkrywaliśmy poszczególne części ciałka, myliśmy i od razu zakrywaliśmy.
Teraz już myjemy bez pieluszki, ale na początku tylko dzięki niej nie płakał.

Odnośnik do komentarza

lutka
Gunia i ja sie zastanawiam jak dam sobie radę jak M pojedzie do pracy. Zwłaszcza ze Młody jest od kilku dni bardzo marudny... a ja chwilami poprostu sie tym zalamuję, choc wiem ze nie powinnam. WIem ze muszę zmienic podejście, bo to jest nowy człowiek ze swoimi nastrojami i humorami, no i przede wszystkim musimy sie siebie powoli nauczyć.

mama2cór śliczne z Was kobietki :)
Witam sie poniedzialkowo.
Lutka - trzymam kciuki mocno, zeby udalo sie wyciagnac z tego trudnego dla Ciebie czasu powolutku wiele radosci. Mysle, ze to przyjdzie, tylko potrzebujesz czasu. Ja stosuje moja stara metode i staram sie poprostu o tym wsyzstkim nie myslec tylko dzialam jak automat jesli chodzi o wstawanie, przewijanie i karmienie. Inaczej chyba bym sfiksowala, bo taka nowoupieczona mama jakimi my jestesmy, "sluzy glownie do obslugi swojego dzieciaczka", co nie jest latwe. Ale jak patrze na mojego synka, jak slodko spi i jakie stroi minki i jak sie bezpiecznie czuje w moich i meza ramionach to wiem, ze trzeba przejsc ten nielatwy etap, zeby doswiadczyc czegos tak pieknego jak macierzynstwo. Nie da sie inaczej. Ja sobie wyznaczylam termin - do pierwszego swiadomego usmiechu mejego Maksia. Mysle, ze on wynagrodzi mi to wszystko.
Juz terza coraz bardziej serce mi rosnie jak na niego patrze.
Lutka - wierze, ze poradzisz sobie super tylko potrzeba Ci czasu, zeby sie w tym wszystkim odnalezc.

Odnośnik do komentarza

moj synus dzis jest przespokojny cała noc prawie przespał a teraz z godzine lezy z oczkami otartymi a ja sprzatam mieszkanko , cudo takie dziecko

Patka jak Tosia przybiera na wadze prawidłowo to bym sie nie przejmowała tak długa przerwa tym bardziej ze potem w jedzeniu nadrabia :)) Ale zamiast meczyc sie laktatorem w nocy to bym chyba wolała obudzic dzieciaczka bo tak wygodniej:)

Lutka mysle ze dosiegla Cie troche depresja poporodowa musisz dbac o to zeby nie poszło to w złym kierunku tylko znalesc pozytywy macierzyństwa i pomyslec ze z kazdym dniem twoj maluszek rosnie i bedzie lepiej:kucharz:

Odnośnik do komentarza

Daffodil
Wiki20pl
mama2
My juz o pierwszej kąpieli , synek moj uwielbia przebieranie i kąpiele :36_15_9:
a teraz zmykam choc nie powiem ze spac bo pewnie jak tylko przymknę oko to mały sie obudzi

Fajnie masz moja Maja nie lubi sie kąpać strasznie sie przy tym złości. Mam nadzieje że jej to przejdzie i polubi kąpiele

Mój Kuba kąpiele uwielbia. Tylko nie może być głodny, więc zawsze przed wsadzeniem do wanienki trochę go podkarmiam i jest w siódmym niebie. Minkę ma wyraźnie zadowoloną :)

a może za szybko wkładacie ją do wody. Spróbujcie wolno ruchem kołyszącym.

Odnośnik do komentarza

jola22
dorciaa25
jola22
Wiecie co jak tak czytam ile wasi mężowie są z wami po porodzie to wam strasznie zazdroszczę - mój M jak dostanie tydzień wolnego to będzie cud.
U niego w pracy jeden dzień jego nieobecności to koszmar - nie mogą bez niego palcem do d********y trafić za przeproszeniem.
Chcieliśmy moja teściową tu ściągnąć ale niestety nie będziemy mieli jej gdzie spać położyć - co prawda mamy salon, ale jest połączony z kuchnią i spanie w nim było by dla niej męczarnią.
Ach płakać mi się chce jak sobie pomyślę że parę dni po porodzie zostanę zupełnie sama na cały dzień.:no1::no1:

Jolciu 22 ja tez bede praktycznie sama po porodzie. No pietro niżej moja babcia, która ma już 83 lata więc wiele też mi nie pomoze. A tak to dopiro popołudniami po pracy ktos bedzie:36_2_14:

Dorciu jakos damy radę - musimy.
Jasne, ze dacie. U mnie minelo juz ponad dwa tygodnie od porodu i im wiecej czasu mija tym lepiej sobie radze a i Maksiu tez juz sie z zyciem "na zewnatrz" lekko oswoil. Tydzien powieniec wystarczyc na jako takie dojscie do siebie. U mnie tyle mniej wiecej to trwalo.

Odnośnik do komentarza

mama2
Maksiu juz po karmieniu piersia i odrazu ulga choc guzy dalej ogromne, karmic nie mogłam tylko chwile bo wziełam jeden zaszczyk z estrogenu a to jest chormon. Ale juz moge i jestem dobrej mysli.
Od porodu spalam łącznie moze 8 godzin srednio po 2 na dobe...:no1:teraz Maks spi wiec ide to wykorzystac . Mam nadzieje dołączyc do was tak za 2,3, dni. a tymczasem pozdrawiam
Jolcia i Drcia trzymam kciuki za was przed tym wielkim wydarzeniem , zeby stało sie to jak najszybciej bo pewnie macie dosc!!

Gunia moj tez traktuje cyca jak smoczka . odrazu przy nim usypia , jego ssanie nie trwa nawet 5 minut bez zasniecia ...
Mama2 - Ja mialam guzy przez cyly tydzien ale stopniowo znikaly i terza tez sie zdarza ale wtedy przystawiam Maksia zuchwa w te strone gdzie mam guza. Tak mi siostry w szpitalu radzily, bo ponoc dzidzia najbardziej wyciaga z tego kierunku gdzie ma przylozona zuchwe i brodke :-)
Fajnie, ze pierwsze suksesy za Toba i Maksiem.
A na spiocha moze pomoze przewijanie przed ssaniem... Ja te metode stosuje. Przy przewijaniu maluch sie ladnie wybudza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...