Skocz do zawartości
Forum

Co należy się po urodzeniu dziecka?


Rekomendowane odpowiedzi

Po urodzeniu dziecka przysługuje tzw „becikowe”, czyli jednorazowa zapomoga w wysokości 1000 zł. Mogą się o nią starać zarówno rodzice jak również opiekunowie prawni dziecka. Można również starać się o dodatek z tytułu urodzenia dziecka pod warunkiem, że osoba sprawująca opiekę nad dzieckiem jest uprawniona do zasiłku rodzinnego. Oznacza to, że rodziny dochód netto, nie powinien przekraczać kwoty 504 zł miesięcznie na osobę. W przypadku rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym nie powinien kwota ta wynosi 583 zł miesięcznie na osobę.czytaj dalej

Odnośnik do komentarza

Witam ja chciałabym zapytać co przysługuje mi? Mam 20 lat jestem w ciąży. studiuje na studiach dziennych na 2 roku. Nie pracuje. Pobieram Alimenty od mojej matki i zasiłek pielęgnacyjny oraz stypendium bo jestem osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności. Jestem ciekawa co mi przysługuje. chciałabym się starać o zasiłek jako samotna matka oraz o becikowe te wyższe bo podobno można uzyskac 2 tys zł becikowego. po urodzeniu kontynuuje szkołę by ukończyć 3 rok studiów. mieszkam u ojca ale jestem na swoim utrzymaniu. chciałabym wiedziec co mi się należy a co nie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...