Skocz do zawartości
Forum

Przedszkolak i problemy


piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Do niedawna zastanawiałam się jakie przedszkole wybrać dla swojego malucha jak już się pojawi na świecie. Rozmawiałam z wieloma koleżankami jedne posyłały swoje pociechy do prywatnych inne do państwowych. Przy jakimś spotkaniu porównałyśmy ich doświadczenia. Okazało się, że jednak prywatne wygrywa. Zdecydowałam się, że mój maluszek będzie chodzić do prywatnego przedszkola. Zdecydowałam się na Integracyjny Punkt Przedszkolny ISKIERKA w Szczecinie. Ma ciekawą i bogatą ofertę i cenowo jest przystępny. Polecam zapoznanie się z ich ofertą. Ja znalazlam ich na google

Odnośnik do komentarza

Witam

Czy wybieracie się zw swoimi pociechami na zabawę andrzejkową?

Jeśli tak, zapraszam do Krainy Zabawy Tęcza, w Warszawie przy ul. Gen Felicjana Sławoja-Składkowskiego 4. Organizujemy tam "Wieczór wróżek". Dzieciaki będą mogły sobie powróżyć, poszaleć na sali z piłeczkami i wziąć udział w "malowaniu buziek".

Szczegóły na tecza-skorosze.pl/

Odnośnik do komentarza

Witam
wszystkich rodziców

zachęcam wszystkich, którzy sa przeciwni obowiazkowi szkolnemu dzieci 5-letnich (że musza obowiazkowo iść do zerówki a wieku 6-lat do kl. I) do poczytania sobie i włączeniu sie do akcji zbierania podpisów. Ja uczestnicze w tej akcji i gorąco zachęcam wszystkich obywateli, którzy sa przeciw. Nadmienię, że jestem mamą 2 dzieciaczków w wieku 11 lat i 4 lat.

wyszukacji w google
Stowarzyszenie i Fundacja Rzecznik Praw Rodziców
na stronie tej sa informacjie o mozliwości zmiany ustawy oraz druk listy do zbierania podpisów (ja sama zebrałam i już wysłałam do Stowarzyszenia 640 podpisów)
Pamiętajmy, ze teraz wszystko w naszych rekach żeby udało sie cokolwiek zmienić
na facebooku też są

Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców
Rozsyłajcie po sieci opinie ekspertów, które zebraliśmy na stronie ratujmaluchy.pl w zakładce Informator. Szczególnie polecamy wywiad z Dorotą Dziamską:

Pozdrawiam i raz jeszcze zachecam do właczenia sie do akcji

Odnośnik do komentarza

Trudno wyobrazić sobie plac zabaw bez piaskownicy. Lepienie babek z piasku wydaje się nam bardzo bezpieczną zabawą. W rzeczywistości jest jednak zupełnie inaczej! Nawet w najlepiej utrzymanej piaskownicy mogą bowiem kryć się jaja lub larwy różnych pasożytów!
Psy i koty coraz częściej traktujemy jak członków rodzinny. Zapominamy jednak zbyt często, że mogą one być nosicielami wielu niebezpiecznych dla człowieka chorób. Ich źródłem są najczęściej pozostawione w glebie, piasku lub na trawniku zwierzęce odchody. Parki, ogródki oraz place zabaw - to miejsca, gdzie niebezpieczeństwo zarażenia się groźną chorobą jest największe. Okazuje się, że źródłem problemu są nie tylko bezpańskie psy i koty, ale również zadbane, ale nieregularnie odrobaczywiane zwierzęta domowe.
W jaki sposób zminimalizować ryzyko zakażenia się pasożytem przez Twoje dziecko? Odpowiedzi na to pytanie szukaj na stronie akcji społecznej Bezpieczne Place Zabaw z MiniMini.

Odnośnik do komentarza

Do 24 paździrnika trwa konkurs, w którym można wygrac super nagrody dla przedszkola. Należy wejsc na stronę Konkurs Ekologiczny dla przedszkoli i dzieci zarejestrowac się i oddac głosy, można raz dziennie oddac 6 głosów na różne prace. w wyszukiwarce trzeba wpisac Jarosław - my jesteśmy Przedszkole Nr 4. Bardzo dziękuję z góry za pomoc!!!
Jeśli mój wątek jest "nielegalny" to bardzo przepraszam!

http://img34.glitterfy.com/11244/glitterfy1145410376D32.gif http://s2.pierwszezabki.pl/025/0252929a0.png?9950
http://www.suwaczek.pl/cache/e42949bc8e.png

Odnośnik do komentarza

Zapraszam wszystkich na konferencję

Adaptacja przedszkolna i szkolna dzieci z trudnościami społeczno-emocjonalnymi

Wykłady i warsztaty będą dotyczyły pomocy dzieciom, u których z różnych powodów (autyzm, nadpobudliwość, zespół Aspergera, trudności w porozumiewaniu się z powodu zaburzeń lub braku mowy czynnej itp.) występują trudności:
- w nawiązaniu relacji z rówieśnikami i dorosłymi;
- w rozumieniu i dostosowaniu się do zasad obowiązujących w nowym środowisku wpływające na funkcjonowanie dzieci w przedszkolu i w szkole.

Konferencja to przede wszystkim spotkanie praktyków i wymiana doświadczeń. Mamy nadzieję, że uzyskane podczas konferencji wiedza i umiejętności pomogą nauczycielom przygotować się do przyjęcia w przedszkolach i w szkołach dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Uczestnikom zostanie wydane potwierdzenie udziału w konferencji.

Ogólny plan konferencji:
20 kwietnia - wystąpienia nauczycieli i rodziców dotyczące przebiegu adaptacji dziecka do przedszkola/szkoły (studium przypadku), wymiana doświadczeń, dyskusja.
Miejsce: Urząd Dzielnicy Bielany, ul. Żeromskiego 29, Warszawa

21 kwietnia - warsztaty prowadzone przez pracowników Społecznego Przedszkola Integracyjnego Fundacji CZAS DZIECIŃSTWA i inne zaproszone osoby.
Miejsce: Społeczne Przedszkole Integracyjne Fundacji CZAS DZIECIŃSTWA, ul. Wolumen 3, Warszawa

Zapraszam na stronę Fundacji CZAS DZIECIŃSTWA po szczegóły.

Zagraj ze swoim dzieckiem.

 

logo-789x120.jpg

Odnośnik do komentarza

Witajcie rodzice
W dniach 1-3 czerwca zapraszam serdecznie na 2. Targi Książki dla Dzieci na których znajdziecie:
Książki – dzieci poznają barwny świat literatury, ulubionego autora i ilustratora, a rodzice dowiedzą się, co warto czytać dzieciom i jak zachęcić pociechy do czytania.
Gry i zabawy – w Targach udział biorą producenci gier i zabawek, a także muzea, kina, ośrodki kultury i teatry, których przedstawiciele podpowiedzą, jak ciekawie i aktywnie spędzać czas z dzieckiem.
Mnóstwo atrakcji – 79.urodziny Koziołka Matołka, Zlot Bajkowych Postaci, warsztaty czerpania papieru, drukarskie i cukiernicze, spotkania, wystawy, konkursy i wiele innych!
Wstęp na targi jest bezpłatny!
1-3 czerwca 2012, w godz. 10-17.
ul. Centralna 41a, Kraków.
Szczegóły: targiksiazkidladzieci.pl
facebook.pl/targi.ksiazki.dla.dzieci

Odnośnik do komentarza

Ostatnio odbierając córeczkę z przedszkola usłyszałam zaciekłą dyskusje wychowawczyń na temat nowego pakietu edukacyjnego dla trzylatków i czterolatków, który nazywa się P21. Przysłuchiwałam się Pani, która była ponoć na jakimś seminarium gdzie mówiono na temat tego pakietu i z tego jak mówiła wydaje się to być bardzo ciekawa oferta. Z racji, że jestem niezwykle dociekliwą osobą zajrzałam na stronę internetową i co nieco poczytałam na ten temat i mile się zaskoczyłam. Oferta ciekawa i miła dla kieszeni:) W ramach jasności o co chodzi podaje adres strony
www .p21.edu.pl
A czy ktoś z Was spotkał się z tym P21??Co o tym sądzicie??

Odnośnik do komentarza

Mój 4-letni synek ma od 4 m-cy wysokie transaminazy, LDh (stale rosną) oraz od jakiegoś czasu pojawił się wysoki wynik CPK i CK-MB. Lekarze nie wiedzą, w którą stronę nas wysłać.... wątroba, choroby mięśni czy serce?
Aktualnie:
Alat 97 U/L
Aspat 134 U/L
CRp 0,20 mg/l
LDH 675 U/L
CPK 6379 U/L
CKMB 75,56 ng/ml
Może ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem?
Jestem załamana brakiem działania....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...