Skocz do zawartości
Forum

Dziecko z autyzmem, przedszkole terapeutyczne czy integracyjne?


Gość karolowanka

Rekomendowane odpowiedzi

to zależy też od placówki i warunków jakie oferują. w integracyjnym można trafić na dobrą terapię, ale z kolei ilość dzieci w grupie jest większa – więc to może być utrudnieniem dla dziecka. z kolei z założenia w terapeutycznym terapia jest na wysokim poziomie i małe grupy. aleee..nie w każdym terapeutycznym tak jest. trzeba na to bardzo uważać.

Odnośnik do komentarza

Ja się zgadzam z Mariettą!
Niestety znam przedszkola "terapeutyczne" tylko z nazwy :( Owszem, jakąś terapię tam proponują, ale np terapeuci są młodzi, dopiero w trakcie szkoleń, do tego są np pozbawieni superwizji. Często słaba terapia wynika z tego, że te przedszkola łapią rodziców na brak czesnego. Powołują się na otrzymywaną subwencję z oświaty na dziecko z autyzmem i w zamian za to nie pobierają już wiecej żadnych opłat. Tylko, że wtedy ta subwencja nie idzie cała na dziecko..na terapię itd bo przecież placówka z czegoś żyć musi. Niestety często właśnie kosztem terapii, słabych terapeutów, brakiem szkoleń itd :(

Odnośnik do komentarza

jest dokładnie tak jak kaśka pisze. poza tym moim zdaniem, jeśli zastanawiasz się nad tym jakie przedszkole wybrać to wybierz się do jakiegoś specjalisty. chodzicie teraz na jakąś terapię? dziecko jest pod opieką jakiegoś psychologa czy terapeuty? bo najlepiej żeby to specjalista ocenił na ile dziecko dobrze funkcjonuje i co jest mu potrzebne. nie każde dziecko z autyzmem nadaje się do integracji.

Odnośnik do komentarza
Gość karolowanka

Dziękuję Wam za te wypowiedzi. Nie patrzyłam w sumie pod tym kątem na te placówki terapeutyczne bez czesnego. Chociaż ja i tak chciałam dać do prywatnego więc i tak mnie to nie dotyczy. Ale faktycznie, warto sprawdzać terapię, terapeutów.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem terapeutyczne przedszkole to najlepsze rozwiązanie. Jeśli chodzi o Warszawę to taki punkt przedszkolny dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu prowadzi między innymi ośrodek Logos ( na Targówku ). Nie dość, że dziecko ma zapewnioną super opiekę to jeszcze wychowawcy robią wszystko by nauczyć je samodzielności i radzenia sobie w codziennych sytuacjach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...