Skocz do zawartości
Forum

Muzyka a rozwój dziecka


Gość monick

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałam artykuł w [reklama usunięta] o pozytywnym działaniu muzyki na rozwój u dziecka pamięci, koncentracji, wyobraźni, itp. Czy również zauważyłyście takie pozytywne zachowania, czy faktycznie warto "bombardować" malucha muzyką od pierwszych chwil życia? A może już w ciąży powinnam stosować taką muzyczną terapię ?

Odnośnik do komentarza

Jest znane przysłowie muzyka łagodzi obyczaje i to odnosi się zarówno do dzieci jak i dorosłych. W naszym wypadku muzyka towarzyszyła i towarzyszy nam codziennie. W ciąży słuchałam muzyki spokojnej, relaksacyjnej, natomiast teraz "przyszło" upodobanie na ballady. Mogę zauważyć, że dziecko przy muzyce wycisza się (oczywiście nie przy muzyce heavy metal czy gothic) i jest bardziej skupione. Nie ma problemu z logicznym myśleniem i łączeniem faktów, łatwo przyswaja wiadomości. Jest otwarta na nowe znajomości. Myślę, że to właśnie muzyka obdarzyło dziecko taka wrażliwością i otwartością.

Odnośnik do komentarza

Mam zaprzyjaźnioną położną, która prowadziła badania " wpływ muzyki na rozwój intelektualny dziecka" i wnioski jakie zostały wyciągnięte potwierdzają się z twoimi zapytaniami. Dziecko które uczestniczy w zajęciach muzycznych i ma kontakt z muzyką lepiej się rozwija, jest bardziej chłonne wiedzy, jest otwarte na nowinki, ma lepszą pamięć i koncentrację. Moim zdaniem to lepiej zainwestować w radio i dobrą muzykę aniżeli mieć dziecko z ADHD.

Odnośnik do komentarza

O gustach się nie dyskutuje, o brzydocie również. Dla jednych chrabąszcz jest pięknym żuczkiem dla innych obrzydliwym owadem. A muzyka jest ważnym elementem w rozwoju dziecka. Widzę to po obserwacji dzieciaczków z sąsiedztwa. Tam gdzie jest muzyka, dzieci są bardziej pogodne i szczęśliwe, mają wiele pomysłów i rozwiązań, są bardziej kreatywne i przybojowe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli faktyczne muzyka ma tak pozytywny wpływ na rozwój młodego człowieka to nad czy się zastanawiać, należy rozwijać zamiłowania, może wyrośnie nam owe pokolenie mądrych filozofów, fizyków czy matematyków. Próbujmy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...