Maluchy

Gorączka, ząbkowanie

Motylek86

Motylek86

Jak długo i jak najwyżej goraczkowaly wasze dzieci przy idących np trójkach? Możliwe ze mały wysoko juz 4 dzień gorączkuje od właśnie trojek?

--

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72690.png

http://www.suwaczek.pl/cache/26bae06270.png

51121 motylek86 Kobieta, 33 lata, Norwegia-Polska

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Dziubala

Dziubala

Tylko drugi syn miał czasem gorączkę przy ząbkowaniu, ale nie pamiętam jak długo trwała. Raczej była to kwestia niecałej doby i tempka nie była bardzo wysoka, bo nie zapadła mi w pamięć. Ale różne są dzieci i różnie reagują na ząbkowanie. A jaką synek ma tempkę, co mu podajesz, smarujesz czymś dziąsełka?
Przyszło mi jeszcze do głowy, że jeśli ma wysoką gorączkę, to może akurat ma 3-dniówkę? Popatrz czy po ustaniu gorączki nie będzie miał wysypki na tułowiu, czy nóżkach.

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
Pomarańczka

Pomarańczka

Powiem Ci, że mój starszy syn jak mu wychodziły trójki nie marudził, nie gorączkował. Biegał już więc zabawa może pozwalała mu zapomnieć o wychodzących zębach. Przy jedynkach na pewno go swędziały dziąsła, ślinił się i nerwowo wkładał rączki do buzi, nie gorączkował, przynajmniej nie tak silnie i długo, może miał jakiś stan podgorączkowy ale jeśli nawet to raczej niewielki bo nie pamiętam jego ząbkowania, wniosek z tego taki, że przechodził je względnie łagodnie :)
Ja bym się wybrała do pediatry, bo może złapał jakąś infekcje. A podczas ząbkowania, szczególnie jeśli dziecko gorączkuje niestety ma obniżoną odporność, jest osłabione i podatne na choroby.

58049 pomaranczka Kobieta, 29 lat, Łódź
~anuttka

~anuttka

mój też gorączkował, zbijałam temperaturę a dziąsełka smarowałam dologelem i robiłam lekki masaż, pomogło, ten żel ma w skłądzie walerianę i lekko uspokaja, na mojego marudę to podziałało i spał spokojniej a wcześniej kilka dni pod rząd spanie było co chwila przerywane, widać było ze się meczy

Kibic

Kibic

U mnie starszak przy każdym ząbkowaniu miał tak, że nie obyło się bez gorączki i chorego gardła. Teraz z maluszkiem jest już lepiej a na dziąsła także stosujemy Dologel i ważne info - nie zawiera lidokainy i cukru

60941 kibic Kobieta, 38 lat, Gdańsk