9 miesięcy, ciąża

Czy powinnam iść na l4?

~Rapkakaka

~Rapkakaka

Cześć,

Nie wiem czy powinnam iść na l4 czy mogę pracować, co wy uważacie, doradzcie.

Jestem takim jakby przedstawicielem handlowym, który sprzedaje towar z auta. Mam wątpliwości co do tego:

- mam nienormowamy czas pracy, często muszę pracować więcej niż 8 godzin.

- teraz idzie zima, w sklepie jest ciepło, na dworze i w samochodzie jak szykuje towar jest zimno. Czy takie skoki temperatur są dobre dla dziecka oraz to że gdy szykuje towar to jest mi zimno i jestem zmarznięta.

- Noszenie towaru i materiałów reklamowych, nie waży to niewiadomo ile ale jednak pare kilogramow waży.

- do tego w pracy mam telefon cały czas przyklejony do ręki i obawiam się czy to też nie wpływa na dziecko.

Jaka jest wasza opinia?

Dziękuję z gory za odpowiedzi:)

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Black_Panter28

Black_Panter28

Cześć, powiedz proszę jeszcze w którym jesteś tygodniu. Według mnie powinnaś iść na l4, teraz będzie już coraz zimniej, przez skoki temperatury (przechodzenie z ciepłego do zimnego i odwrotnie) możesz złapać przeziębienie, a tego lepiej unikać, wiadomo. Nie powinnaś też dźwigać, w szczególności jeśli to pierwszy trymestr i jest największe ryzyko poronienia, jednak na późniejszych etapach również jest to niebezpieczne, może to wywołać chociażby przedwczesny poród. Pomijając już to, powinnaś odpoczywać i nie obciążać kręgosłupa, bo z każdym tygodniem będzie coraz bardziej dawać się we znaki. Co do telefonu, czy ciąża czy nie, są fakty i mity na ten temat, ale dla własnego zdrowia i psychicznego spokoju powinnaś pójść na zwolnienie i nie martwić się tym, jak Twoja praca wpłynie na Dziecko

--

https://www.suwaczki.com/tickers/w57vikgnznlu1mdk.png

66315 black-panter28 Kobieta, 19 lat, Neverland
~Rapkakaka

~Rapkakaka

Dziękuję Ci bardzo za pomocną wypowiedź, jestem w 9 tygodniu ciąży.

Black_Panter28

Black_Panter28

Powiedz mi jeszcze proszę na jakiej umowie jesteś zatrudniona oraz ile tam pracujesz

--

~Rapkakaka

~Rapkakaka

Pracuję prawie 5 lat, mam umowę o prace na czas nieokreślony.

Black_Panter28

Black_Panter28

To jesteś w bardzo korzystnej sytuacji :) porozmawiaj z pracodawcą o ciąży i o Twoim przejściu na zwolnienie, tak by wszystko było uzgodnione oraz na najbliższej wizycie u ginekologa powiedz jak wygląda Twoja praca oraz, że chciałabyś przejść na zwolnienie

--

Bibs

Bibs

Ja osobiście nie poszłabym w takiej sutuacji na l4 bo to zwolnienie chorobowe a Ty chora nie jesteś. Ale to moje zdanie. Ja w obu ciążach pracowałam do 6 miesiąca. Może to przez moje podejście bo też próbuje sobie wyobrazić sytuację tej "drugiej strony" Pozdrawiam.

59048 bibs Kobieta, 36 lat, Poznań
Azu

Azu

Czas pracy dla ciężarnej to max 8 h to 1 sprawa, 2 sprawa to na nogach to dźwiganie, to zmiana temperatur co może wpłynąć na złapanie jakiegoś chorubska a dla ciężarnych leki można policzyć na palcach, nie daj boże ślisko będzie to ryzyko upadku. W twoim przypadku pracujesz 5 lat i umowa na nieokreślony daję Ci dobre możliwości. Ja bym się nie zastanawiała i szła na ciążowe od ginekologa i masz 100% płatne. Mój już na samym początku 5 tyg pytał czy nie wypisać mi zwolnienia.

66210 azu Kobieta, 23 lata, Szczecin