9 miesięcy, ciąża

Poród w wodzie

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~gusik

~gusik

Słyszałam, że woda łagodzi ból i stres, niestety nie znam nikogo kto by korzystał z takiego rozwiązania. Zawsze to ja mogę być pierwsza :)

~miłka2

~miłka2

Jeśli masz możliwość to czemu nie miałabyś spróbować. Kobiety piszą, że woda relaksuje (jeśli można powiedzieć że poród to relaks :), nie są tak obolałe i ociężałe. Ciało w wodzie inaczej się zachowuje, mięśnie też inaczej funkcjonują. Może to i dobry pomysł na rozwiązanie ciąży.

Truskiew

Truskiew

Jeden porod mialam w wodzie a drugi normalny. I zdecydowanie mniej bolesny i przyjemniejszy byl ten w wodzie. Jakbym mogla teraz wybierac to trzeci porod tez chce w wodzie.

--

https://www.suwaczek.pl/cache/5d53a07e27.png

60568 truskiew Kobieta, 38 lat, warmia
~eulalia2

~eulalia2

Położne ze szkoły rodzenia prenalen twierdzą, że woda ma doskonałe działanie terapeutyczne: rozluźnia mięśnie i łagodzi napięcie nerwowo-mięśniowe, co znacznie zmniejsza odczuwanie bólu, wpływa kojąco na układ nerwowy, uspokaja i odpręża. Panie, które rodzą w wodzie rzadziej korzystają z farmakologicznych środków łagodzenia bólu, a poród najczęściej przebiega krócej.

Należy jednak pamiętać, że nie każda przyszła mama może rodzić w wodzie. O kwalifikacji do tego typu porodu decyduje osoba prowadząca ciążę.

~jedynka

~jedynka

Chętnie skorzystałabym z tego dobrodziejstwa, ale niestety wysokie ciśnienie skreśla nas z "wannowego" porodu. Do takiego porodu kobieta i dziecko muszą być 100 % zdrowe

~maik

~maik

Mogę potwierdzić, że aby korzystać z wanny w czasie porodu trzeba być nie w 100 % a w 200 % zdrową osobą :(, nawet drobne choroby dermatologiczne skreślają kobietę z tego rozwiazania.

~nattka

~nattka

Położna z mojej szkoły rodzenia namawia nas na taki poród, twierdzi, że kobieta lepiej znosi ból a dziecko nie doznaje szoku (przechodzi z jednego środowiska wodnego do drugiego). Na razie jestem nastawiona na takie rozwiązanie, ale jeszcze mam 8 tyg. do porodu.