9 miesięcy, ciąża

Co oprócz kwasu foliowego?

~MamSym

~MamSym

Wczoraj dowiedziałam się, że jestem w ciąży, zza tydzień mam wizytę u mojego ginekologa aby wszystko potwierdzić i sprawdzić czy wszystko jest ok. Biorę kwas foliowy, ale czy to wystarczy, co wy brałyście?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

asia1986

asia1986

Gratuluję :)
Co do witamin polecam ten artykuł http://pantabletka.pl/jakie-witaminy-w-ciazy-opinia-analiza/
W skrócie podstawowa trójka wg PTG to kwas foliowy, witamina d i jod
(dawki masz w powyższym artykule), te składniki są w suplemencie summavit d, który przyjmuje
Od drugiego trymestru pani dr zaleciła mi jeszcze brać dodatkowo dha ( biorę 2 tabletki prenatal dha )
W ciąży też często są niedobory magnezu i żelaza i to ewentualnie też można brać

--

Kwietnióweczki 2019 - tabelka
https://www.suwaczki.com/tickers/3i49p07wnncm3vda.png

51085 asia1986 Kobieta, 33 lata, Rzeszów
~DietetykNaWalizkach

~DietetykNaWalizkach

Mogę Ci podpowiedzieć coś z perspektywy dietetyka klinicznego. Zajmuję się poradnictwem żywieniowym dla przyszłych mam :) Kwas foliowy - obowiązkowo. W okresie jesienno-zimowym polecam również suplementację witaminy D. Pozostałe suplementy dobiera się w zależności od Twojego stanu zdrowia, ewentualnych niedoborów. Nie ma sensu od razu rzucać się na tysiąc suplementów, bo większość składników możemy uzupełnić naturalnie i jest to lepsze dla organizmu :) Jakbyś szukała informacji na ten temat to TUTAJ jest moja strona. Publikuję tam artykuły eksperckie, prowadzę na FB grupę dla przyszłych mam :)

~Klaudia Moro

~Klaudia Moro

Oprócz kwasu foliowego , kwasy dha równie ważne, to one przyczyniają się do prawidłowego rozwoju układu nerwowego. Brałam także całą ciąże mama dha premium, do tego wcinałam warzyw, owoców, soków, kasz.

~zuzanka2

~zuzanka2

Oprócz kwasu foliowego ważne są kwasy tłuszczowe dha, wit D a także jod. Bierz mama dha premium , w składzie jest to co wymieniłam, bardzo ważne witaminy do dobrego rozwoju dziecka. Ja nic dodatkowo już nie brałam.

~babawita

~babawita

Na pewno kwasy omega. Ja brałam naturell omega-3. Dawka odpowiednia i nie odbijało mi się po nich rybą, a tego bym nie zniosła ;)

Kibic

Kibic

Zdecydowanie kwasy omega-3 które wpływają na prawidłowy rozwój serca, mózgu i wzroku dziecka. Ja brałam z Naturell

60941 kibic Kobieta, 38 lat, Gdańsk