Skocz do zawartości
Forum

Szyjka 4mm w 28tc


Gość Magda28tc

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny.
W 24tc okazało się, ze moja szyjka ma 15mm, założono mi pessar. 2 tygodnie później okazało się że szyjka ma 5mm i rozwarcie na centymetr. Wylądowałam w szpitalu, dali sterydy na płuca dla dziecka. 2 tygodnie później szyjka 4mm i rozwarcie na 2cm. Nakaz leżenia w domu, luteina magnez. Szansa na dotrzymanie ciąży do 32t jest znikoma.
Jeżeli szyjka skróci mi się całkowicie to zaczną się skurcze, czy jak? Wolę być przygotowana na poród w każdym momencie :(

Odnośnik do komentarza

Różnie to bywa, zależy od przypadku. Ja ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że leżenie dużo mi dało bo donosilam ciążę, ale mi tak szybko nie postępowało,ale np tydzień chodziłam z rozwarciem 4cm i i tak musieli wywoływać! . I co najważniejsze ja miałam skurcze już od polowy ciąży i to wzmagalo postęp skracania szyjki. Uważam, że reżim, leżenie, leżenie i leżenie, najlepiej na płasko może tu pomoc. I jeszcze jedno, szyjka już była za krótka na pessar. A w szpitalu mialas nakaz leżenia?

Odnośnik do komentarza

U mnie było tak że w 30 tc miałam szyjkę 18 mm i 2 cm rozwarcia. W takim stanie zakładano mi pessar. Potem leżałam plackiem- wstawanie tylko do toalety i co kilka dni szybki prysznic. Pod pessarem nie sprawdzano mi dlugosci szyjki ani rozwarcia bo tego podobno nie widać. Więc nie wiem jak Tobie to badają. W 37 tygodnii lelarz zdjął mi pessar i okazało się że szyjka zgłaszona i rozwarcie na ok 6 cm!
Pessar i leżenie uratowało moją ciążę. Urodzilam 1 dzień pp skonczeniu 37 tyhodnia.

Odnośnik do komentarza

Ja w poprzedniej ciazy mialsm szew,+pessar od 14 tyg ciazy ze wzgledu na problem z 1 ciazy tzn poród 24 tc.
I długość szyjki miałam cały czas określana. Usg dopochwowe
A teraz mam szew od 13 tyg jestem w 32 I szyjki do szwu nie ma.
Ja mam bezobjawowa niewydolność ciśnieniowa szyjki nie czuje skurczy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...