Skocz do zawartości
Forum

Szyjka macicy 26mm


Gość PaulinaA757

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PaulinaA757

Witam. W 29 tc lekarz stwierdzil u mnie skracajaca sie szyjke macicy (29mm) zalecil oszczedzanie sie. Jestem w 29tc i szyjka ma 26mm, przepisana mam luteine i duphaston. Lekarz nakazal lezec. Czy ktoras z was miala podobna sytuacje? Nie chce bagatelizowac zalecen lekarza jednak mysle ze wstawanie i krotkie spacery badz siedzenie nie zaszkodzi, tymbardziej ze moja mama miala podobne sytuacje w ciazach i za kazdym razem ciaze donosila do terminu. Wizyte kontrolna mam za tydzien, leze ale boje sie ze dostane skierowanie do szpitala. Jesli ktos mial podobna sytuacje prosze o kilka slow rad

Odnośnik do komentarza

Ja w 31 tc miałam szyjke 29mm i zostałam przyjeta na patologie ciazy z rozpoznaniem: zagrożenie porodem przedwczesnym. Zrobili mi ktg. Badanie ginekologiczne. Nazkaz lezenia. Dostawałam kroplowke na skurcze żeby szyjka nie skracala się bardziej. Do tego 2x luteina dopochwowo i 6xmagneb6 dziennie. Skrajaca się szyjka nie stanowi zagrożenia jeśli jest zamknięta i nie ma skurczy macicy. Tzw stawiania się brzucha i klucia w pochwie. Jeżeli to masz - radze Ci naprawdę leżeć. Dziewczyna w 33tc trafiła z szyjka 26mm i dostawała juz sterydy na rozwój pluc u dziecka w razie jakby zaczął się poród.
Odpoczywaj, nie chodź dużo. Nie stój długo. Nie siedź za długo.

Odnośnik do komentarza

Tez miałam skracajaca się w poprzedniej ciąży, 30 mm od 32 tygodnia. Porod był wywoływany w 40 tygodniu ciąży. Rzeczywiście od tego 32 to raczej polegiwalam, od skończonego 36 tygodnia zaczęłam chodzić, pod koniec ponoć szyjka była już całkowicie skrócona, co z tego jak nie skończyło się to akcja porodową. Tak wiec każdy przypadek jest inny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...