9 miesięcy, ciąża

Badania

Hayley

Hayley

Witam wszystkich mam do was pewne pytanie i liczę , że ktoś mi pomoże i odpowie na nie :)
Czy przed przyjęciem do szpitala podpisujemy zgodę na zrobienie nam badań ? chciałabym się dowiedzieć jestem w piątym miesiącu ciąży i po prostu chciałabym się dowiedzieć jakie w pobytu w szpitalu robią nam badania czy też są badania na choroby zakaźne takie jak HIV. proszę mi odpowiedzieć

39975 hayley Kobieta, 29 lat, Włocławek

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Carolineee

Carolineee

Przed przyjęciem do szpitala podpisujemy zgodę na leczenie, a tym samym zgadzamy się na wykonanie badań, zazwyczaj jest to ciśnienie, temperatura, morfologia i mocz chyba, że sytuacja wymaga innych badań, bardziej szczegółowych. Nie wiem dokładnie jak to jest przy porodzie bo czeka mnie to dopiero na początku grudnia, ale jeśli chodzi o standardowe przyjęcie do szpitala to tak to mniej wiecej wygląda, a przy porodzie pewnie badanie ginekologiczne rozwarcia itd, ktg ew. usg jeśli potrzeba no i raczej nic wiecej :)

--

Grudniowe Mamusie 2014 :)
http://www.suwaczki.com/tickers/ug37krhmckcu506g.png

37899 carolineee Kobieta, 23 lata, Lublin
mamaali

mamaali

Ja nie pamiętam, żebym cokolwiek podpisywała.Dałam dyskietkę NFZ, kartę ciąży z wynikami grupy krwi . Zostałam wypytana ile mam lat czy palę czy chorowałam ble ble ble ... i poszłam rodzić. Nie udało się urodzić SN to rzucili mnie na CC i dopiero wtedy podpisywałam dokumenty na szybko, że zgadzam się na operacje itp. ale to podpisywanie było pod względem operacji CC, nawet nie wiem co tam było napisane, bo na szybko mi CC robili, mogłam nawet komuś kredyt podpisać;).

35056 mamaali Kobieta, 32 lata, Śląsk
ola2710

ola2710

Na HIV mi nie robili badań,na inne choroby też nie.W czasie ciąży byłam 2 razy w szpitalu;1.raz z powodu nadciśnienia-badali tylko mocz i robili morfologię plus chyba enzymy wątrobowe.2.raz już podczas porodu i po nim-tu była tylko morfologia (anemia).
Nie pamiętam,czy przy przyjmowaniu do szpitala nie pytali mnie o to;w każdym razie badania robiłam wcześniej sama,a szpital nie chciał tych wyników...
Trzeba było podpisać zgodę na leczenie-ale z oczywistych względów w tych papierach szczegółów brak...

Przed porodem podsuwają jeszcze pisemko,w którym zgadzam się na różne zabiegi,jeśli zaistnieje taka konieczność (Np nacięcie krocza).

--

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa3e5ecyivvkkq.png

35411 ola2710 Kobieta, 31 lat, Brzeg