Skocz do zawartości
Forum

Kiedy test i B-HCG da wiarygodny wynik?


Gość Maybe Baby

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maybe Baby

Witam, staram się o dzidzię już 3 rok, dziś jest dokładnie 10 dzień po mojej pierwszej w życiu inseminacji. Dzień po inseminacji na USG widać było 2 ciałka żółte, czyli pękły 2 pęcherzyki. Bardzo się martwię, żeby nie zaszkodzić potencjalnym dzidziom, tym bardziej że gdyby była to ciąża mnoga, to byle co może jej zaszkodzić... Od kilku dni miałam ogromną ochotę na jakieś "zbliżenie" z mężem, ale twardo unikałam takich okazji, żeby nic nie zepsuć. Dziś już tak bardzo mi tego brakowało, że wystarczyło przytulanie i kilka miłych gestów ze strony męża, żebym poczuła skurcze, takie jak przy orgaźmie, dość silne, ale krótkie. Martwię się czy to nie zaszkodziłoby dzidzi lub nie utrudniło zagnieżdżenia lub spowodowało wczesnego mikroporonienia/poronienia? Jest jeszcze na tyle wcześnie, że żaden test nie wyszedłby chyba pozytywnie. W 8 dpo B-HCG negatywne (>0,1) i wczoraj 9 dpo test z moczu negatywny. Więc nawet gdyby to zaszkodziło dzidzi,nie dowiem się, a jest to dla mnie ważne, nawet w kwestii przyszłych starań. Dodam jeszcze, że mam b.wysoki poziom progesteronu (luteina 2*50mg dziennie) i wynik w 18 i 22 d.c. taki jak w III trymestrze ciąży, co mam nadzieję mogłoby uratować potencjalną ciążę. W tej chwili brzuch mnie nie boli, po skurczach lekko mnie pobolewał, ale pobolewa mnie tak od dnia inseminacji, więc nic nowego, poza bardzo lekkim kłuciem, które też się zdażało nie odnotowałam. BARDZO SIĘ JEDNAK MARTWIĘ, CZY PRZYPADKIEM I W SPOSÓB ZUPEŁNIE FIZJOLOGICZNY I NIEZALEŻNY OD MOJEJ WOLI DZIDZIUSIOWI NIE ZASZKODZIŁAM? Proszę o pomoc i odpowiedź:
1) czy takie skurcze mogą zaszkodzić potencjalnej wczesnej ciąży i powodować poronienie mimo wysokiegi progesteronu?
2) kiedy wynik B-HCG/testu należałoby uznać za wiarygodny?
3) czy tak wysoki progesteron (1,2 w 11 dc, a 55 w 18 dc i 58 w 22 dc) może być skutkiem WYŁĄCZNIE przyjmowania leków czy jednak raczej ciąży?
Pozdrawiam serdefcznie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...