Skocz do zawartości
Forum

Co sądzicie o klockach edukacyjnych?


BeniaWAWA

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ile lat ma córeczka? Przecież dla małych dzieci są puzzle zaledwie kilkuelementowe, trochę ciężko je zgubić :)

Klocki edukacyjne, takie kostki, są też super.

My korzystamy ze wszystkiego, co stymuluje mózg, wyobraźnię, edukuje przestrzennie. Mała układa puzzle (potrafi już bardziej skomplikowane, nie tylko 24 elementowe wielkie, ale tez ponad pięcdziesięcioelemntowe), układa drewniane puzzle, oraz duplo lego (mamy kilkanaście zestawów). Zaczynałyśmy od drewnianych prostych klocków, układanych jeden na drugiego, oraz z takich drewnianych makiet ze zwierzątkami, gdzie należy dopasować elementy. Jeszcze nie mamy 3 lat :) Dzieci mają chłonne umysły.

Odnośnik do komentarza

Ja jestem jak najbardziej za kupowaniem dzieciom klocków edukacyjnych. Ostatnia moja córeczka bardzo polubiła zabawę i naukę z klockami Morphun (kupiłam jej to w [wycięte]. Z mężem wybraliśmy dla niej zestaw matematyczny, żeby poszerzała swoje umiejętności w tym zakresie no i muszę powiedzieć, że rzeczywiście poprawiła swoje umiejętności w zakresie liczenia, odejmowania czy dodawania itp. I to wszystko w czasie zabawy, bo ona to w sumie traktuję jako zabawę, a nie jako naukę czy coś niemiłego

Odnośnik do komentarza

Klocki, puzzle i inne zabawki, które zachęcają dziecko do układania budowli pozwalają na rozwijanie umiejętności wyobraźni przestrzennej. Myślę, że to świetny sposób, aby swoje dziecko uczyć przydatnych umiejętności. Podobnie można poświęcić dzieciom czas na półkoloniach, które skoncentrowane są na rozwijaniu umiejętności kreatywnych i technicznych oraz zapewniają dobrą zabawę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...