Skocz do zawartości
Forum

wysypka


Gość kaja1235

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kaja1235

Hej dziewczyny,moj synek dostal jakies wysypki na czole skroniach troche we wlosack za uszami na pleckach i na calwj dupce nie ma goraczki tylko jest strasznie placzliwy co to moze byc ma 5 miesięcy nie wprowadzalam mu nowych posilkow pomocy

Odnośnik do komentarza

Kaja, a w jaki sposób karmione jest Twoje dziecko? Mlekiem modyfikowanym czy piersią? Jeśli piersią to może być reakcja uczuleniowa na coś co Ty zjadłaś.
A może zastosowałaś jakiś nowy kosmetyk- krem, płyn do kąpieli itp.?
W czym pierzesz ubranka dziecka? Używasz płynów do płukania tkanin? Może ubrałaś dziecku nowe ubranko które nie było wcześniej prane?
Małe dzieci mają bardzo wrażliwą skórę zatem przyczyn wysypki może być bardzo wiele. Mogą ją spowodować zarówno czynniki "zewnętrzne" (nieodpowiedni proszek do prania np. dla dorosłych zamiast dla dzieci, zmiana kosmetyku do pielęgnacji ciała) jak i wewnętrzne (nowy rodzaj mleka, nowy sok, coś co zjadła mama karmiącą piersią).
Ja bardzo staram się odżywiać zdrowo, tym bardziej że karmię synka piersią, ale zdarzyło mi się kilka razy wypić zupkę typu "gorący kubek" albo dodać do obiadu sos zrobiony z torebki. Dość szybko odkryłam że tego typu produkty powodują plamy i krostki na buzi i na brzuszku mojego synka. Tak że jak widzisz czasami "drobiazg" może zaszkodzić.
Co do sikania to może synek mniej pije? Suche pieluchy po nocy zdarzają się każdemu dziecku. Czasem jest tak że dziecko się przesika a innym razem pielucha jest sucha.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...