Skocz do zawartości
Forum

krew i śluz w kupce + pleśniawki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam taki problem: u synka 5 miesięcznego od jakiegoś miesiąca co jakiś czas pojawia się krew w kupce. Obfity śluz jest obecny prawie od narodzin. Dziecko pręży się za każdym razem gdy chce zrobić kupkę i zazwyczaj udaje mu się to dopiero po tym jak poleży na brzuszku i "wyciśnie" ją z siebie, kupki mają zapach gotowanego jajka, konsystencja kupek jest rzadka, kolor pomarańczowy, czasem zielonkawy. Pytałam o to naszą Panią doktor pediatrę, ale ona twierdzi, że to zupełnie normalne. Ja jednak obawiam się wciąż, że jest to coś niepokojącego. Dziecko jest wyłącznie na piersi, nie jem nabiału i staram się trzymać dietę niewzdymającą, nieuczulającą itd. Dodatkowo od ponad miesiąca walczymy z pleśniawkami, leczyliśmy nystatyną, asperisanem, gencjaną i witaminą c. Dopóki są wycierane to znikają, nie wypędzluje buzi pół dnia znowu się pojawiają. Dziecko wcześniej od tych pleśniawek miało chrypkę, nie przyjmowało żadnych antybiotyków, ani raczej nie było osłabione, tzn. nie było chore, przeziębione. Czy te pleśniawki mogą mieć coś wspólnego z tą krwią w kupce? Jakie badania ewentualnie wykonać dziecku? Będę wdzięczna za rady, bo nie wiem już jak mu pomóc.

Pozdrawiam
Agnieszka

Odnośnik do komentarza

Choć mam dwójkę dzieci z żadnym z opisanych przez Ciebie problemów do czynienia nie miałam. Podobnie jak Ciebie niepokoi mnie jednak ta krew w kupce, nieraz czytałam w specjalistycznych książkach czy czasopismach dla rodziców małych dzieci by z takim objawem zgłosić się z dzieckiem do lekarza. Skoro Twój pediatra nie widzi w tym problemu radziłabym go zmienić. Nie wiem jak jest u Was w przychodni ale czasem przyjmuje więcej niż jeden pediatra i warto wybrać się do tego drugiego, jeśli jest jeden pójść do innej przychodni a nawet umówić się na prywatną wizytę do jakiegoś pediatry polecanego przez znajomych czy w internecie. Wydaje mi się że dziecko powinno mieć zrobione jakieś badania, choćby morfologię, OB, mocz. Może nowy pediatra spojrzy też inaczej na problem nawracających pleśniawek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...