Skocz do zawartości
Forum

Nagła śmierć łóżeczkowa - najnowsze doniesienia naukowe


Rekomendowane odpowiedzi

Tzw. zespól nagłej śmierci łóżeczkowej (a precyzyjnie zespół nagłej śmierci niemowląt we śnie -SIDS) to ,,nagła, nieoczekiwana śmierć dziecka poniżej pierwszego roku życia, które do tej pory uważane było przez lekarzy i rodziców za całkowicie zdrowe". Istotne dla orzeczenia SIDS jest to, że wykluczone zostały wszelkie przyczyny zdrowotne, nieszczęśliwy wypadek oraz przemoc. Jest to zdarzenie nagłe i do tej pory występujące bez jednoznacznych przyczyn. Lekarze od bardzo dawna usiłują poznać mechanizmy, które prowadzą do tej tragedii.

Odnośnik do komentarza

Ja również czytałam, że smoczek zapobiega przypadkom SIDS ponieważ dzieci ze smoczkiem nie śpią tak głęboko, jak bez smoczka i rzadziej dochodzi u nich do zatrzymania oddechu podczas snu.
I uwierzcie mi, że tylko dlatego od urodzenia podawałam dzieciom smoczek. To mnie w pewnym stopniu trochę uspokajało-chociaż jak się przebudzałam w nocy to zawsze sprawdzałam czy dziecko oddycha. To siedziało gdzieś tak głęboko we mnie, że odruchowo, jak nie widziałam, kładłam delikatnie rękę na brzuszku dziecka.

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...