Skocz do zawartości
Forum

Toksoplazmoza


Gość Martusiazabka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Martusiazabka

Dziewczyny! Właśnie.odebrałam wyniki badań na wszelkie możliwe infekcje. Wszystko negatywne, z wyjątkiem toksoplazmozy.
Igm mam na poziomie 0,56 (wynik wątpliwy, norma do 0,50)
Igg 45,8 (norma do 1,6)
Nie bardzo wiem co mam o tym myśleć? Powinnam się martwić? Jestem w ciąży, początek 9 tygodnia. Wizytę u lekarza mam dopiero na 27 maja, obawiam się ze do tego czasu oszaleje :-/
Czy ktoś mi pomoże zinterpretować ten wynik? Może był ktoś w podobnej sytuacji?

Odnośnik do komentarza

W pierwszym trymestrze ciąża jest bardzo narażona na toksoplazmozę. Jak najszybciej przełóż wizytę na najbliższy termin. Jeżeli nie masz możliwość przełożenia wizyty zglos się prywatnie do lekarza ginekologa.

IgG IgM interpretacja
(–) (–) nie było infekcji, w ciąży badania kontrolne co 3 miesiące
(+) (–) przebyte w przeszłości zakażenie (wyjątek – bardzo wysokie stężenie IgG, sprawdzić awidność przeciwciał)
(–) (+) świeża infekcja, konieczna pilna wizyta u lekarza, prawdopodobnie leczenie
(+) (+) niedawne zakażenie, można sprawdzić awidność (jeśli jest niska, prawdopodobnie trzeba rozpocząć leczenie ciężarnej)
Uwaga: Lekarz, w zależności od stężenia przeciwciał, może zalecić nieco inne od wymienionego w tabelce postępowanie w związku z toksoplazmozą w ciąży.

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza
Gość Martusiazabka

Tak, czytałam te wszystkie regułki. I widzę że mój wynik nie jest jednoznaczny z zakażeniem. Jakby był to nie pisałabym na forum z prośbą o pomoc w interpretacji. Podwyższone jest tylko IGG tak jakby infekcja była wcześniej, a IGM jest ze wskazaniem do powtórnego badania za 2-3 tygodnie. Powinnam więc się denerwować, panikować i przekładać wizytę u lekarza?

Odnośnik do komentarza
Gość Martusiazabka

marzen@ dziękuję Ci bardzo za odpowiedz. Myślałam tez o tym. To chyba najlepsze rozwiązanie. Spróbuję się jutro dostać do mojego internisty. To lekarz który prowadzi mnie od lat. Mam nadzieje ze mi pomoże i uspokoi, a jeśli powie ze jednak to zakażenie to przełożę wizytę u ginekologa żeby przepisał najbardziej odpowiednie leki. Aż strach się bać poprostu... Na każdym kroku trzeba uważać i gdzie się nie rusze to wszystko zagraża ciąży w pierwszym trymestrze :-/ a my tak długo się staraliśmy ze nie wiem co bym zrobiła jakby było coś nie tak... Grunt to się nie stresować i iść do lekarza. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...