Skocz do zawartości
Forum

Imiona naszych dzieci


Rekomendowane odpowiedzi

Jestesmy malzenstwem mieszanym, zastanawiamy sie nad imionami dla naszego dziecka.
Czy dac dwa mieszne, czy moze jedno ale miedzynarodowe?Jezeli mieszane to ktore pierwsze a ktore drugie:)?W Polsce uzywamy piwerwszego imienia, w kraju mojego meza drugie jest uzywane na codzien:)

Jak bylo z Wami? Jak wybieraliscie imiona swoich dzieci, czy maja dwa imiona?
Czy sa tutaj przypadki dzieci z malzenstw mieszanych?

Pozdrawiam

http://bd.lilypie.com/bhfGp2/.png
http://dn.daisypath.com/HzxIp2/.png

Odnośnik do komentarza

magwojcop
Jestesmy malzenstwem mieszanym, zastanawiamy sie nad imionami dla naszego dziecka.
Czy dac dwa mieszne, czy moze jedno ale miedzynarodowe?Jezeli mieszane to ktore pierwsze a ktore drugie:)?W Polsce uzywamy piwerwszego imienia, w kraju mojego meza drugie jest uzywane na codzien:)

Jak bylo z Wami? Jak wybieraliscie imiona swoich dzieci, czy maja dwa imiona?
Czy sa tutaj przypadki dzieci z malzenstw mieszanych?

Pozdrawiam

heloł :)
Dla syna wyszlo spontanicznie, dla corki wybral syn :)
Oboje maja dwa imiona, przy czym drugie po rodzicach :)

http://www.suwaczek.pl/cache/a58d0abe3d.png
http://www.suwaczek.pl/cache/7f7b513cb8.png

Odnośnik do komentarza

Pola dostala imie jeszcze przed poczeciem,gorzej bylo ze Stefanem. Ale jak juz zaszlam w druga ciaze to nazwalismy go Stefan dla zartu a potem nie wyobrazalismy sobie innego imienia dla niego. Oboje maja drugie imiona,Pola Maria bo tak sie nazywaja wszystkie kobitki w naszeej rodzinie na drugie i Stefan Pawel,ale Pawel spontanicznie:)

Mysle ze musicie znalezc takie imie,ktore bedzie brzmialo tak samo w obu jezykach

Odnośnik do komentarza

(dyskusja nie na temat sie nam tu zrobi:oczko: ale ciekawa jestem)
ah, bo Ty tak naprawde az do stroju sie podporzadkowujesz? sorki za slowo ale jakos innego nie moglam znalezc:)
a czy pochodzisz z rodziny muzulmanskiej czy sama zmienilas (albo przybralas) te wiare jak juz bylas dorosla?? a moze to po spotkaniu meza?? ciekawska babka ze mnie :) nie gniewaj sie

a co do Polakow i ich spojrzen to znam to doskonale bo kiedys w moim malym miasteczku pojawil sie moj jeden znajomy o czarnym kolorze skory :):):)
a jak z mezem-niemezem jestem u rodzicow i w sklepie rozmawiamy po francusku, to tez jak na ufo... 5000 mieszkancow i strach jezyk obcy uslyszec..... ;)

Odnośnik do komentarza

przy wyborze imienia dla pociech kierowalo mna tyle rzeczy ze chyba bym wszystkich nie mogla wymienic... no bo trzeba bylo i wilka miec sytego i owce cala... i dziadkow nie obrazic ze imie nie dziedziczne, i babcia zeby sie w Polsce nie pogniewala ze imie "niepolskie" i tutaj na miejscu nie chcialam dziecka obarczac dziwnym dla ucha imieniem, do tego zeby jeszcze mialo cos wspolnego z Biblia to babcia by sie ucieszyla, zeby nie bylo za modne coby potem tysiaca takich samych nie bylo na kazdym rogu ulicy, a na koniec (to jednak bylo najwazniejsze) aby nam sie podobalo i w przyszlosci takze i dziecku.. no i sie skonczylo na NATHAN MAREK dla pierwszego (na pierwsze to nasz wspolny wybor, od razu sie nam spodobalo nawet polskiej babci przypadlo do gustu, na drugie to imie ktore po polsku bardzo mi sie podoba do tego zwiazek z Ewangelia....)
no a Noah, od razu powiem ze polskiej babci dlugo sie nie podobalo, zreszta nie wiem czy sie wreszcie przekonala... tutaj podoba sie wszystkim, do tego do wyboru przyczynil sie Natanek bo on zadecydowal o ostatecznej kolejnosci (NOAH RAPHAEL), nam podobaly sie oba imiona i ciezko bylo wybrac... na koncu ogladalismy turniej tenisa Rolland Garos w finale meskim Raphael Nadal przegral wiec postanowilismy ze skoro przegral to i my tez go na drugie miejsce damy Noah to (dla tych co nie wiedza o co chodzi) amerykanska badz angielska wersja imienia Noego

a i dodam ze wybrac imie dla chlopca okazalo sie duzo trudniejsze niz jesli bylaby to dziewczynka. bo dla dziewczynki mielismy juz zaklepane od zawsze, miala byc SARAH, no ale tylko miala byc bo nie byla i juz nie bedzie
no to tyle mojego wywodu

Odnośnik do komentarza
Gość Agnieszka31

u mnie to mial byc od poczatku Macius, poniewaz dobrze mi sie kojarzy ale okazalo sie ze bedzie dziewczynka, nie powiem, mielismy problem,
nawet kupilam ksiazke imion, daleko nie zaszlam w czytaniu jej poniewaz zatrzymalam sie na drugiej stronie z postanowieniem ze bedzie Alicja, teraz wszystkie nasze imiona zaczynaja sie na A

Odnośnik do komentarza
Gość Olimpijka

Witajcie,
U mnie od zawsze mialam w glowie OLIMPIĘ dla dziewczynki....ja mam tak z bierzmowania i odkąd tylko pamietam postanowienie to istnialao w mojej glowie...nawet jakby ojcu dziecka sie nie spodobalo to i tak mila byc olimpia...trudna musialby sie pogodzic :) dla chlopca za to planowalam ze po ojcu dostanie :) Na szczescie mezowi strasznie sie olimpia podoba no a jak uslyszal ze gdyby byl chlopak to Adam junior to az do sufitu skakal :)

Odnośnik do komentarza

witam, moj ma na imie Jas, myslelismy tez nad imieniem Kuba, ale jednak pozostało Jaś, gdyby byla dziewczynka miala by na imie Mia. No ale jeszcze wszystko przed nami, jesli kiedys sie urodzi drugie dziecko i bedzie dziewczynka to na pewno Mia. A co do imion, to mysle ze najlepiej jest dac jedno imie. Potem tylko dziecku się miesza, niektorzy mowią np. Tomek a inni Maciek bo ma takie dwa imiona, takie jest moje zdanie na ten temat:) pozdrawiam serdecznie

Tak szczęśliwie mijaj

Odnośnik do komentarza

Odkąd pamiętam zawsze chciałam aby mój syn miała na imię Mikołaj. Co prawda mąż najpierw był temu przeciwny chciał imię na literę A, bo on ma na A, jego ojciec i ojca rodzeństwo i dzieci tego rodzeństwa itp, itd ... Niestety żadne z podawanych przez Niego imion nie przypadły mi do gustu, no może Antoś. W miarę rozwoju ciąży małż powoli zaczął się łamać, mieliśmy do wyboru Antoni, Benedykt, Julian, Szymon, Jakub i Mikołaj. Ostateczna decyzja co do imienia została podjęta przeze mnie po urodzeniu Maluszka (w końcu stwierdziłam, że nazwisko ma po mężu to niech ode mnie ma imię), no i spełniło się moje marzenie, mamy Mikołajka Tadeusza :Śmiech:
A drugie imię było już zaklepane jeszcze na moich studiach. Przed bardzo ciężkim egzaminem z Prawa karnego ślubowałam św. Judzie Tadeuszowi, że jak zdam egzamin to mój syn będzie miał na drugie nadane imię Tadeusz na cześć tegoż świętego. Egzamin zadałam w terminie zerowym i to jeszcze na 4 z plusem.

Odnośnik do komentarza

U mnie to bylo tak ze jak tylko zaszlam w ciaze to wymyslalismy imiona tylko dla dziewczynek poniewaz dla chlopca bylo by tylko 1 tradycyjne imie po meza ojcu czyli Adnan.
Tak wiec na poczatku miala byc Paulinka pozniej zdecydowalismy ze jednak moze Elissa,az w koncu maz tak siedzial raz ze wymysli Helenka:Uśmiech: Maz jakos nie przepada za imionami dziewczynek ze swojego kraju,woli europejskie czy nawet swiatowe.
Bardzo mi sie to imie spodobalo no i tak jest:D

http://www.suwaczek.pl/cache/4cc4b0ced0.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...