Skocz do zawartości
Forum

Szwecja


sekundka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry :)

Julia - mozesz zadzwonic, a oni dadza Ci termin jak im bedzie pasowac. Ja mam na 14 stycznia, wiec w sumie nie tak daleko! A to przytycie to chyba po swietach, co? Ja w II swieto mialam wiecej, ale juz wrocilam do swojej wagi. Pilnuje tego bardzo, bo juz mi moj polski lekarz uswiadomil, ze mam sie pilnowac, bo mam tendencje do nadmiernego tycia i jesli za duzo przytyje w ciazy, to jest duze prawdopodobienstwo, ze nabawie sie cukrzycy. Oby nie!

http://www.suwaczek.pl/cache/41b0c3be6a.png

Odnośnik do komentarza

katarzynka100
Dzien dobry :)

Julia - mozesz zadzwonic, a oni dadza Ci termin jak im bedzie pasowac. Ja mam na 14 stycznia, wiec w sumie nie tak daleko! A to przytycie to chyba po swietach, co? Ja w II swieto mialam wiecej, ale juz wrocilam do swojej wagi. Pilnuje tego bardzo, bo juz mi moj polski lekarz uswiadomil, ze mam sie pilnowac, bo mam tendencje do nadmiernego tycia i jesli za duzo przytyje w ciazy, to jest duze prawdopodobienstwo, ze nabawie sie cukrzycy. Oby nie!

:-) wiem ze moge zadzwonic, ale mam do kliniki bliziutko wiec sie przejde :-)
A co do wagi, to w pierwszej ciazy przytlam ponad 30kg i niestety 20 pozostalo, takze teraz musze bardzo sie pilnowac, chociaz wiem ze po porodzie to zejdzie jesli tylko wezme sie za siebie. Teraz jakos chcialam ale checi nie mialam i tak jakos kg zostaly

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

julia
katarzynka100
Dzien dobry :)

Julia - mozesz zadzwonic, a oni dadza Ci termin jak im bedzie pasowac. Ja mam na 14 stycznia, wiec w sumie nie tak daleko! A to przytycie to chyba po swietach, co? Ja w II swieto mialam wiecej, ale juz wrocilam do swojej wagi. Pilnuje tego bardzo, bo juz mi moj polski lekarz uswiadomil, ze mam sie pilnowac, bo mam tendencje do nadmiernego tycia i jesli za duzo przytyje w ciazy, to jest duze prawdopodobienstwo, ze nabawie sie cukrzycy. Oby nie!


:-) wiem ze moge zadzwonic, ale mam do kliniki bliziutko wiec sie przejde :-)
A co do wagi, to w pierwszej ciazy przytlam ponad 30kg i niestety 20 pozostalo, takze teraz musze bardzo sie pilnowac, chociaz wiem ze po porodzie to zejdzie jesli tylko wezme sie za siebie. Teraz jakos chcialam ale checi nie mialam i tak jakos kg zostaly


w pierwszej zdobylam 16 kg,a teraz chyba 8 lub 9-i ich juz nie mam
zostaly mi 3 kg po Emili

ale nei przyszlam sie chwalic :lol:
w drugiej ciazy,w malym odstepie od pierwszej nie powinnas tak duzo przybrac..oczywiscie jak bedziesz sie pilnowac:wink:
po za tym masz w domu malego trenera-Oskara,i nawet jak bys chciala to on nie da Ci tak latwo odpoczac:D
no chyba ze oddajesz go teraz do przedszkola.....

Odnośnik do komentarza

patrycja`81
julia
katarzynka100
Dzien dobry :)

Julia - mozesz zadzwonic, a oni dadza Ci termin jak im bedzie pasowac. Ja mam na 14 stycznia, wiec w sumie nie tak daleko! A to przytycie to chyba po swietach, co? Ja w II swieto mialam wiecej, ale juz wrocilam do swojej wagi. Pilnuje tego bardzo, bo juz mi moj polski lekarz uswiadomil, ze mam sie pilnowac, bo mam tendencje do nadmiernego tycia i jesli za duzo przytyje w ciazy, to jest duze prawdopodobienstwo, ze nabawie sie cukrzycy. Oby nie!


:-) wiem ze moge zadzwonic, ale mam do kliniki bliziutko wiec sie przejde :-)
A co do wagi, to w pierwszej ciazy przytlam ponad 30kg i niestety 20 pozostalo, takze teraz musze bardzo sie pilnowac, chociaz wiem ze po porodzie to zejdzie jesli tylko wezme sie za siebie. Teraz jakos chcialam ale checi nie mialam i tak jakos kg zostaly


w pierwszej zdobylam 16 kg,a teraz chyba 8 lub 9-i ich juz nie mam
zostaly mi 3 kg po Emili

ale nei przyszlam sie chwalic :lol:
w drugiej ciazy,w malym odstepie od pierwszej nie powinnas tak duzo przybrac..oczywiscie jak bedziesz sie pilnowac:wink:
po za tym masz w domu malego trenera-Oskara,i nawet jak bys chciala to on nie da Ci tak latwo odpoczac:D
no chyba ze oddajesz go teraz do przedszkola.....

no własnie, najprawdopodobniej w marcu lub kwietniu pojdzie do przedszkola

Odnośnik do komentarza

Patrycja wszystkiego najlepszego z okazji piatej rocznicy!!! co prawda jeden dzien sie spoznilam.....

Ja w ciazy przytylam 10kg i wszystko zgubilam,no jedynie male boczki zostaly hehe,ale wagowo waze tyle samo co przed ciaza,choc po tych swietach pewnie z 2 kg mam na plusie..

Migotko a co tam u ciebie?jak minal porod?pewnie szybko i bezbolesnie...

http://s9.suwaczek.com/200901124568.png

Odnośnik do komentarza

2009-12-28 17:35:54

zakupilem towar od tego uzytkownika w drodze opcji kup teraz , dokonalem wplaty w kilku dniowym opoznieniem , nadmieniam dane do dostawy jak dane wplacajacego sa inne niz dane allegrowicza , zarowno na dowodzie wplaty jak i na formulacji opcji dostawy byl wpisany inny adres niz adres uzytkownika jednak towar ten zostal wyslany pod adres z alegro a nie pod adres dostawy , nie wiem najprawdopobniej anie dane z przekazu jak i z formularza nie zostawy przeczytane przez sprzedajacego, towar ten wrocil do niego , a teraz on zada ode mnie pokrycia kosztow ponownego nadania przesylki , co wg mnie jest smieszne gdyz z mojej strony nie istniej zadna pomylka

JA (192) 2009-12-28 18:19:16

Uzytkownik zosia234 dokonal zakupu dnia 4.12. Wplata na konto zostala zaksiegowana 11.12 W tytule wplaty byl podany tylko numer aukcji, oraz dane osoby wplacajacej. Faktycznie wplacala inna osoba niz wlasciciel konta allegro, lecz zdarza sie to bardzo czesto i nie jest to rownoznaczne z nowym adresem do wysylki. Jesli jasno rozumiem zasady zakupow na allegro, to obowiazuje adres podany w allegro, badz w formularzu opcji dostawy (ktorego faktycznie nie bylo do dnia 15.12 - 11 dni po zakupie i 1 dzien po wysylce) Przesylka zostala wyslana dnia 14.12 na adres podany w allegro (dowod nadania w zalaczniku 1). Od momentu zakupu do dnia wysylki nie bylo innego kontaktu z kupujacym, wiec przesylka zostala wyslana na adres podany w allegro. Dnia 15.12 otrzymalam mail z pytaniem co cie dzieje z przesylka oraz zaraz chwile po tym formularz opcji dostawy na nowy adres i na nowa osobe. Nie bylo juz mozliwosci cofniecia przesylki. O fakcie ze formularz opcji dostawy otrzymalam zdecydowanie za pozno (11 dni po zakupie) i juz po wysylce przedmiotu poinformowalam kupujacego. Dnia 22.12 otrzymalam zwrot przesylki z adnotacja: Adresat nie zyje (zalacznik 2 i 3) Dzis poraz kolejny otrzymalam maila z grozbami, i pytaniem co sie dzieje z przesylka. Jako rozwiazanie tej sytuacji zaproponowalam dwa rozwiazania> 1. doplata 10 PLN z tytulu kolejnej wysylki do nowego adresata, oraz z tytulu oplaty za zwrot 2. zwrot pieniedzy na konto kupujacego pomniejszony o w/w koszty. Odpowiedzia kupujacego jest ten spor, oraz mail ze nie obchodza go problemy z wysylka i czeka na paczke na nasz koszt do piatku. Ja ze swojej strony utworzylam TICKET 15928244 w celu sprawdzenia kto jest faktycznym uzytkownikiem konta, oraz czy wlasciciel konta nie jest jedynie "figurantem", w szczegolnosci jesli jest to NIEZYJACY figurant. Jesli faktycznie uzytkownik zosia234 juz nie zyje, to prosze o zablokowanie tego konta, w celu ochrony innych uzytkownikow przed podobna sytuacja Jesli bedzie konieczne, to na zadanie moga dolaczyc wyciag z konta bankowego z informacja na temat wplaty od kupujacego, oraz korespondencje mailowa z uzytkownkiem zosia234 1.JPG (188.99 KB)
2.JPG (438.36 KB)
3.JPG (414.63 KB)

zosia234 (12) 2009-12-28 20:24:22

w zwiazku z tym co napisal sprzedajacy jako ze wplata nastapilo spod innego adresata zazwyczaj powoduje wyslanie pod adres osoby wplacajacej a nie j osoby na ktora istnieje konto , co dzieje sie bardzo czesto , ze addresatem zakupu jest ktos inny niz licytujacy , w razie watpliwosci sprzedajacy winien sie skataktowac z osoba zarejestrowana na alegro badz to droga elekrotniczna poprzez alegro lub emaila ewentualnie telefonicznie , taki kontakt ze strony sprzedajacego nigdy nie nastapil, nawet po zwrocie przesylki co wg mnie sprzedajcy winien dokonac. uwazam ze wg zasad wspolzycia spolecznego jako ktore nie jakos stanowia sposob postepowania w okreslonych sytuacja jak i wg zasad logicznego rozumowania sprzedajacy w razie wystapienia watpliwosc z wysylka winien skontaktowac sie ze mna lub wplate zwrocic spowrotem do adresata wg mnie nie poczuwal sie do bledu popelnionego przez sprzedajacego , prosze o przeslanie mi zakuponiego towaru lub zwrot pieniedzy bez pomniejszania zadnych w zwiazku z tym poniesionych oplat

JA(192) 2009-12-28 21:05:35

Pisze Pan, ze w razie jakichkolwiek watpliwosci powinnam sie skontaktowac. Tak to prawda, lecz co do transakcji i adresu wysylki nie bylo zadnych watpliwosci z mojej strony. Otrzymalam dane kupujacego w mailu od allegro, wplate na konto, oraz nie bylo zadnych innych zadan od kupujacego. Sprawa krystalicznie jasna. Przedmiot zostal zakupiony 4.12 przez urzytkownika allegro. Skoro wysylka miala nastapic na inny adres, to obowiazkiem kupujacego jest przeslanie niezwlocznie informacji o takim fakcie. Skoro u Pana niezwlocznie znaczy 11 dni, to prosze miec pretensje jedynie do siebie. Ja tlumacze ta zaistniala sytuacje jako szczeniacka probe ratowania wlasnej skory po popelnionym bledzie i miganie sie od odpowiedzialnosci. Zreszta w momencie gdy zakupil Pan przedmiot to w automatycznym mailu od serwisu allegro umieszczona jest informacja - cytuje: Wypełnij Formularz opcji dostawy, aby szybko poinformować Sprzedającego o wybranym sposobie zapłaty i przesyłki. Czyli Pana obowiazkiem bylo poinformowac mnie o innym odbiorcy i innym adresie wysylki. A skoro ta informacja nie dotarla przez 10 dni, to jasnym jest, ze obowiazuje adres z allegro. Dopiero w momencie gdy Pan zorientowal sie, ze nie podal adresu, przyslal mi Pan maila z wyrzutem co sie dzieje z przesylka oraz formularz opcji dostawy. I prosze mi nie wypominac, ze to ja musze sie kontaktowac w sprawach wysylki, gdyz nie jestem jasnowidzem i nie znam zamiarow kupujacych i nie wiem ze przesylka ma isc akurat na inny adres. Poza tym jesli uzywa Pan konta innej osoby, na dodatek niezyjacej, to czas najwyzszy zalozyc wlasne konto (uniknie Pan takich problemow jak ten), no chyba ze ma juz Pan wlasne konto, ale zablokowane. Prawde mowiac mozemy sie obrzucac tutaj inwektywami bez konca, ale wiem, ze przeprowadzilam transakcje zgodnie z zasadami allegro i nie bede ponosila odpowiedzialnosci za czyjes (w tym wypadku Pana bledy). Poza tym informacja ze: Adresat nie zyje, i to na dwa dni przed swietami jest dosc szokujaca, i zdrowy razsadek mowi zeby poczekac z dopytaniem sie co z zakupionym przedmotem chwile, gdy minie szok po smierci i okres pierwszej zaloby. Podsumowujac, ja jako sprzedajaca dokonalam wszelkich formalnosci, i nie popelnilam zadnego bledu w tej konkretnej sytuacji. Nie zamierzam ciagnac dalej tej bezcelowej dyskusji i czekam na odpowedz od Pana co do dalszego postepowania. Prosze wybrac sposrod: 1. doplata 10 PLN na konto i wysylka na nowy adres wskazany przez Pana 2. zwrot pieniedzy na Pana konto (pomniejszone o w/w koszta) Opcja zwrotu pieniedzy lub wysylki bez doplaty nie wchodzi w gre. Czekam na Pana decyzje.

zosia234 (12) 2009-12-28 21:53:02

niestety nie jestem w stanie odpowiadac za Panski brak blyskotliwosci i i kompletny brak spotrzegawczosci dotyczacy tego ze adres dostawy moze sie roznic od adresu wlasciciela konta w szczegolnosci ze na dowodzie wplaty mial pan podany dokladny adres osoby kupujacej towar,potwierdziony pozniej emaile z adresem dostawy a to ze pan sie pomylil to juz panska sprawa i jak wyzej wspomnialem ja za niego nie odpowiadam

JA(192) 2009-12-28 22:20:39

Na dowodzie wpłaty był adres osoby wpłacającej a nie kupującej - mam nadzieje, że widzi Pan różnice A nietety w tytule wpłaty poza nr aukcji nic nie było zaznaczone. e-mail od Pana o którym Pan wspomina przysłał mi Pan gdy juz wysłałam do Pana przesyłke z zakupioną karta (formularz opcji dostawy wysłany po 11 dniach, mimo iż po zakupie dostaje Pan wiadomość na maila o zakupionym towarze i o tym że ma Pan sie skontaktować ze sprzedającym. PROSZE UWAZNIE CZYTAC Prosze również zajrzec do poradnika kupującego w allegro!!! Jasno jest napisane żeby po zakupie powiadomic sprzedającego o adresie do wysyłki. Skoro nie podał Pan tej informacji to jasne jest dla tak błyskotliwej osoby jak ja i każdego innego sprzedającego że obowiązującym jest adres z allego. Pański błąd. Prosze o wybór: opcja 1 lub 2 pozdrawiam

zosia234 (12) 2009-12-29 08:40:06

zgodnie z Art. 535. kodeksu cywilnego - Przez umowę sprzedaży sprzedawca zobowiązuje się przenieść na kupującego własność rzeczy i wydać mu rzecz, a kupujący zobowiązuje się rzecz odebrać i zapłacić sprzedawcy cenę. jak wskazuje ten artykul nabywca jest ten kto zaplacil za towar i nikt inny , owodem zawarta umowy jest dowod wplaty nadany na moje nazwisko , na dowodzie jest wplata pieniezna za towar powiekszona o koszty przesylki do mnie droga pocztowa , zatem jak napisalem panu wczesniej w swietle obowiazujacych porzepisow jest pan zobowiazany do przeslania mi do piatku towaru pod adres zakupu, w przeciwnym razie uznam panska ofetre jako probe wyludzenia pieniadzy i niestety zlamanie przepisow prawa polskeigo. jakiekolwiek dzialanie panskie majace na celu zwiekszenie kosztow oplat pocztowym , jezeli to sa koszty pocztowe , sa nieuzasadniona proba wyludzeniu pieniedzy majaca na celu za pewne zwiekszenie zysku ze sprzedazy towaru , co rowniez jest dzialaniem niezgodnym z prawem. ale wracajac do poczatku umowa zostala zawarta pomiedzy kupujacym a o osaba ktora zaplacila za towar, z braku innych wiadomosci dotyczacych zmiany adrwsu dostawy , w dniu zaplaty, adresem do dostawy jest adres kupujacego , o czym stanowia rowniez przepisy kodeksu cywilnego , z mojej strony nie bylo zadnego dzialania wprowadzajcego pana w blad przepisy kodeksu jak i rowniez inne przepisy prawa stanowia prawo powszechnie znane i obowiazujace izadne postanowienia sprzeczne z tymi przepisami sa niewazne , a mysle ze regulamin nie narusza zadnych

Odnośnik do komentarza

JA (192) 2009-12-29 09:43:54

Jesli jest Pan tak biegly w Prawie cywilnym, to mam nadzieje, ze rowniez jest Pan tak samo biegly w interpretowaniu tego prawa. Art. 535. kodeksu cywilnego mowi: Przez umowę sprzedaży sprzedawca zobowiązuje się przenieść na kupującego własność rzeczy i wydać mu rzecz, a kupujący zobowiązuje się rzecz odebrać i zapłacić sprzedawcy cenę. Pan dokonal wplaty, czym jest dowod wplaty, ktory pewnie trzyma Pan w reku, ja towar wyslalam i oczywiscie mam na to dowod (zalaczony w tym sporze). Jesli cytuje Pan odeks cywilny, to prosze rowniez zacytowac: Art. 544. § 1. Jeżeli rzecz sprzedana ma być przesłana przez sprzedawcę do miejsca, które nie jest miejscem spełnienia świadczenia, poczytuje się w razie wątpliwości, że wydanie zostało dokonane z chwilą, gdy w celu dostarczenia rzeczy na miejsce przeznaczenia sprzedawca powierzył ją przewoźnikowi trudniącemu się przewozem rzeczy tego rodzaju. § 2. Jednakże kupujący obowiązany jest zapłacić cenę dopiero po nadejściu rzeczy na miejsce przeznaczenia i po umożliwieniu mu zbadania rzeczy. §2 nie ma tutaj zastosowania, gdyz zawarlismy wiazaca umowe, w ktorej zobligowal sie Pan do wplaty na konto i wysylce, po zaksiegowaniu wplaty. Art. 547. § 1. Jeżeli ani z umowy, ani z zarządzeń określających cenę nie wynika, kogo obciążają koszty wydania i odebrania rzeczy, sprzedawca ponosi koszty wydania, w szczególności koszty zmierzenia lub zważenia, opakowania, ubezpieczenia za czas przewozu i koszty przesłania rzeczy, a koszty odebrania ponosi kupujący. (W tym wypadku obowiazuje inna umowa, ktora mowi, ze koszty przeslania rzecz ponosi kupujacy, czyli Pan) § 2. Jeżeli rzecz ma być przesłana do miejsca, które nie jest miejscem spełnienia świadczenia, koszty ubezpieczenia i przesłania ponosi kupujący. Tutaj nie bylo zadnej umowy, wiec zastosowanie ma artykul kodeksu cywilnego. Dodatkowo jako uzupelnienie dzialajace na Pana niekorzysc jest punkt 7.6. regulaminu allegro, ktory mowi: Sprzedający i Kupujący powinni nawiązać kontakt nie później niż w terminie siedmiu dni od przybicia albo potwierdzenia przez Kupującego skorzystania z opcji Kup Teraz. Z mojej strony kontakt nastapil niezwlocznie, z Pana strony dopiero po 11 dniach. § 3. Koszty nie wymienione w paragrafach poprzedzających ponoszą obie strony po połowie. Poza tym, zgodnie z regulaminem allegro: 2.13.Użytkownikowi nie wolno korzystać z Kont innych Użytkowników oraz udostępniać swojego Konta innym osobom, z wyjątkiem przypadków udostępnienia Konta Firmowego osobom należycie umocowanym przez Użytkownika do działania w jego imieniu. Użytkownik powinien zachować w tajemnicy hasło do Konta. Konta są niezbywalne. A tutaj w sposob oczywisty naruszony zostal ten punkt regulaminu, gdyz to Pan korzysztal z tego konta, a nie jego wlasciciel i to Pan w tej chwili prowadzi ten spor, a nie wlasciciel tego konta, ktory najprawdopodobniej nie zyje. Takze ja dokonalam transakcji zgodnie z obowiazujacym prawem cywilny i regulaminem allegro z uzytkownikiem zosia234 i do niego wyslalam przedmiot, nie majac zadnych innych informacji o wysylce. Dalsze proby zastraszenia mnie przez Pana sa bezcelowe, gdyz to prawo jest po mojej stronie. Jesli czuje sie Pan pokrzywdzony, i nie zamierza isc na proponowana przeze mnie ugode (opcja 1 lub 2) to proponuje zalozyc sprawe w sadzie.

Odnośnik do komentarza

Julia spokojnie. Ty masz absolutną racje!! Nie denerwuj sie bo i tak sie wszystko wyjasni zapewno na Twoja korzysc. Nie rozumiem takich ludzi. Przeciez od razu wysyla sie taka informacje.Bo obu stronom zalezy na jak jaszybszym czasie. Ten facet to totalny kretyn i nie ma racji.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-22519.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bhywe6ydagtwhn27.png

:smile_move::pig::smile_move:
http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=81764df5aed2504bb.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki ewka ale on ciągle pisze i pisze i pisze że to ja nie wywiązałąm sie z warunków umowy.
Cały wczrajszy wieczór i dzisiejszy ranek mi zepsól - I na tym KONIEC
Stwierdziłam ze juz nawet nie bede czytac ani odpisywac bo to nie ma sensu, bo ciągle piszemy to samo
Szkoda ze spór na allegro tak długo trwa :o_noo:

Odnośnik do komentarza

czesc

sorki ze wtrace swoje piec groszy

Julia taki wyciag z regulaminu Allegro "Użytkownik-podmiot, który spełnia warunki Regulaminu i dokonał Rejestracji, w wyniku której utworzone zostało dla niego Konto i tym samym uzyskał on dostęp do usług świadczonych przez QXL w ramach Allegro na zasadach określonych w Regulaminie" co za tym idzie umowa kupna-sprzedaży został zawarta z osoba ktorej dane widnieja na koncie uzytkownika a nie osoba uiszczajaca oplate i zmiane adresu moze dokonac tylko i wylacznie osba tam zarejestrowana i samo kozystanie z czyjegos konta narusza prawo poniewaz jest to podszywanie sie pod cudza tozsamosc i samo posiadanie konta w banku nie upowaznie nikogo do tego.

W myśl art. 23 kodeksu cywilnego - dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim (...) pozostają pod ochrona prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach. Katalog dóbr osobistych zamieszczony w cytowanym przepisie ma charakter niezamknięty. Jakkolwiek można się spierać czy internetowy "nick" (przezwisko, pseudonim) odpowiada ustawowej definicji pseudonimu - funkcje ma jednak taką samą - identyfikuje konkretna osobę.

to tak na predce znalezione i wedlug mnie napisz do tej osoby i powiedz ze jesli nie zgodzi sie na jedna z opcji jakie podalas to zglosisz sprawe na policje poniewaz po pierwse sam udzial w aukcji jest rownoznaczne z podpisaniem umowy kupna sprzedazy,a po drugie ta osoba nie ma prawa kozystac z tego niku i tylko twoja dobra wola jest to ze nie zglosilas tego odrazu jako przestepstwo.

http://www.suwaczki.com/tickers/bhywdf9hbrwt1ijr.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...