Skocz do zawartości
Forum

Szwecja


sekundka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość patrycja`81

julia
nudze sie strasznie :-( moj wróci dopiero wieczoraem,a my nawet na spacer nie mozemy isc w taka pogode.


Julia jak chcesz to moge Ci podrzucic super zadanie:wink:
mozesz zrobic za mnie szwedzki-bo mam trzy dni na przeczytanie materialu i zrobienie okolo 12 cwiczen(dobrze ze dzis sprawdzilam daty,do kiedy mam byc gotowa-bo caly czas myslalam ze do 25.06.a tu guzik bo do 17:lup:)

a mnie strasznie glowa boli i nie moge sie skupic:(

no wiec co Ty na to Julia:oczko:


a pogoda faktycznie dobijajaca
ide upichcic placuszka,a pozniej do roboty:wink:


Ale Ci Justyna fajnie,masz sloneczko wypoczywasz:smile_jump:tez tak chcem slonca:)

Odnośnik do komentarza

Migotka27
julia
nudze sie strasznie :-( moj wróci dopiero wieczoraem,a my nawet na spacer nie mozemy isc w taka pogode.

Julia ja mam to samo nudzi mi sie strasznie z tym ze ja mam duzo roboty a nie chce mi sie nic robic bo mnie caly czas naciaga takie siedzenie w domu podczas takiej pogody jest okropne a do tego nastroje sa do d...:36_2_16:

prawde mowiac to ja tez mam sporo roboty tzn mam stos rzeczy do prasowania i garderobe do uprzadkowania bo jak moj tam wchodzi to juz nic znalezc nie moze. Ale nie chce mi sie. Przez ta pogode mam takiego lenia ze szok. Wole z malym sie bawic lub lezec i w tv patrzec bo niestety na dwor nie mozemy isc.

Odnośnik do komentarza

witamy sie i my,komputer nam zdechl i wczoraj odebralismy z naprawy,koszmar bez tv i kompa,myslalam ze umre a wieczorami to kompletna masakra.dziewczynnki bylam u ksiedza zapytac jakie dokumenty musze dostarczyc do chrztu,i mi powiedzial ze mam sie zapisac do szwdzkiej parafii i wyciagnac zaswiadczenie ze tam naleze,a ja slyszalam ze za taka przynaleznosc sie placi tylko nie mama zielonego pojecia jak itd,moze ktoras z was oswiecilaby ciemna kolezanke co?a tymczasem zycze kolorowych.........

http://s9.suwaczek.com/200901124568.png

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

co prawda ja nie chrzcilam jeszcze Emili,ale jestem chrzestna na trenie Szwecji:wink:
ja sie zapisywalam na medborgaplatsen,tam jest te cale "biuro"polskiej misji katolickiej Polska Misja Katolicka
nie wiem,czy Ty tam tez mozesz,bo to chyba "terenowo"-mozesz zadzwonic i spytac
zapisanie sie jako parafianka zajelo mi chwile moment

a placic na kosciol bedziesz co miesiac-znaczy z podatku,chyba 1%(ale nie jestem pewna co do ilosci%)





chyba mi sie udzielila bezsennosc od Juli:oczko:

Odnośnik do komentarza

teraz mnie chyba zlapala ta bezsennosc hehe,po kapieli zaraz mykam do lozeczka,patrzylam teraz na zdjecia Oskarka,sa swietne.Kurcze tak sie zastanawiam,bo moj Dominis jedynie w chodziku jak go czasem tam dam to ładnie chodzi bo sie podciaga do gory,ale w lozeczku to jedynie kilka razy mu wyszlo za chwycenie szczebelkow,ale wtedy i tak nie stanal tylko kleknal...nie myslicie ze to jest cos nie tak???bo mowilam to lekarce a ona powiedziala ze mam poczekac jeszcze miesiac jezeli nie bedzie sam wstawal w lozeczku to wtedy moge sie martwic,ale oczywiscie to nic strasznego bo kazde dzieciatko ma swoj indywidualny czas na rozne rzeczy...moj maluch w ogole nie raczkuje:(czasem podnesie pupke do gory,ale to i tak nic nie daje bo on chce stawiac juz normalnie stopki a z takiej pozycji mu to nie wychodzi hehe,ale jak go sama postawie przy szczebelkach lozeczka to mocno stoi i sie trzyma..juz sama nie wiem co o tym myslec...ale sie rozpisalam hehe.no nic mykam do lozeczka Miłych snów życzę!!!

http://suwaczki.maluchy.pl/li-35609.png

Odnośnik do komentarza

Ewcia podam ci dwa przyklady zupelnie inne od moich znajomych jednej córeczka nie raczkowala wcale majac 11 miesiecy zaczela niesmialo stawac przy meblach , w luzeczku i takie tam tydzien temukonczyla roczek i juz chodzi a drugi to taki ze dziewczynka ma 13 miesiecy i nie uzywa wogule nozek i przechodzi teraz szereg badan bo chca dokladnie ustalic co jest tego przyczyna i miedzy innymi ma nietolerancje bialka i glutenu a ze nie miala adnych wysypek z tego powodu to nic mama jej nie podejzewala i ta nietolerancja doprowadzila do strasznego oslabienia organizmu i zlego rozwoju miesni no ale te produkty odstawione rechabilitacja w toku od 2 miesiecy a dziecko nadal prawie wogule nie stawia oporu nozkami wiec jesli Dominik kozysta z nozek tj.podnosi prubuje raczkowac stawia opur jak mu robisz np rowerek to oznacza ze z jego rozwojem jest wszystko ok i ze jest poprostu leniuszkiem i musi dorosnac do checi samodzielnego wstawania

ok rozpisalam sie troszke ale po historii mojej znajomej jestem przewrazliwiona na punkcie rozwoju dziecka a dodam ze ona mieszka w angli gdzie do sluzby zdrowia ma sie wiele do zyczenia i wszystko co ma zdjagnozowane zrobili w pl

dobranoc

http://www.suwaczki.com/tickers/bhywdf9hbrwt1ijr.png

Odnośnik do komentarza

patrycja`81
co prawda ja nie chrzcilam jeszcze Emili,ale jestem chrzestna na trenie Szwecji:wink:
ja sie zapisywalam na medborgaplatsen,tam jest te cale "biuro"polskiej misji katolickiej Polska Misja Katolicka
nie wiem,czy Ty tam tez mozesz,bo to chyba "terenowo"-mozesz zadzwonic i spytac
zapisanie sie jako parafianka zajelo mi chwile moment

a placic na kosciol bedziesz co miesiac-znaczy z podatku,chyba 1%(ale nie jestem pewna co do ilosci%)
:

U nas jest 1 proc z podatku.
A jesli chodzi o papiery to dal nam ksiadz do wypelnienia
1) druk w ktrym zapisujemy sie do parafii
2) tak jakby podanie o chrzest dziecka, z naszymi danymi i danymi chrzestnych

i to wszystko

Odnośnik do komentarza

Ewcia Oskarek bosko wygląda na tych foteczkach.

Jak ja wieczorami i po nocach nie spalam to nikt nie siedzial na forum, a teraz jak poszlam spac to prawie wszystkie zajrzały do wątku:36_1_15:

Za 2 godzinki idziemy z malym do bvc. Jestem ciekawa ile przybral, bo ostatnio polozna sie zmartwila bo w ciagu 2 miesiecy tylko 200gram.
No ale teraz na obiadki zjadal porcje z calego duzego sloiczka, no i na podwieczorek jeszcze sporo takze zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

to wychodzi coś ponad 200 koron rocznie. Polacy gadają, ze nie zapisują sie do kościoła katolickiego bo sie płaci. Jednak jak sie nie zapisza do swojego, to automatycznie ten 1% idzie na kosciol luterański, więc niewarto słuchać innych... pewnie juz kazda z was nie raz sie o tym przekonała.

Ewcia nie ma co sie martwic :) moze leniuszek jest i nie chce mu sie pupy podnosic. Zreszta sama widzisz, ze jak Go postawisz to stoi :):) wiec wszystko jest w porzadku.

Ja tez nie wiedzialam ze Oki juz sam sie podnosi. U Goski jak bylismy to rozlozylam Mu lozeczko turystyczne i posadzilam Go, a on wstał :) jednak jeszcze sam nie siada. Ale na to tez przyjdzie czas. Zreszta dzieci codziennie robia cos nowego...

Julia no wkoncu!!!!! ojjjj nie ten Twoj facet juz nigdzie nie wyjezdza, bo tak tesknisz, ze az spac nie mozesz :D

http://suwaczki.maluchy.pl/li-22519.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bhywe6ydagtwhn27.png

:smile_move::pig::smile_move:
http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=81764df5aed2504bb.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...