Skocz do zawartości
Forum

Szczęśliwe Marcowe Mamy 2010... :)


Rekomendowane odpowiedzi

Już jestem,zmarzłam troche więc czas na zupke cieplutką(kalafiorową)
a z ciuszków tych malutkich od 50-56 to ja mam body z krotkim i z długim,kaftaniki z krotkim i długim,dwa pajacyki,spodenki na takiej grubej gumce i to chyba wszystko a dopiero 56-58-60 to śpioszki,bluzeczki,sweterki i dresiki. Szczerze mówiąc to ja nie wiem po ile sztuk czego powinno być i co jeszcze mi brakuje tego też nie wiem.Widziała któraś z was liste taką na necie czego ile się przydaje ?

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49y2v4q82ra9xr.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie zły nastrój jakos przegnałam w kąt i jest ok :)
Widzę że piszecie o ciuszkach. Powoli zbieram,ale mam niewiele tego,a wczoraj poszłam sobie poszperać w ubrankach po moim synku.Wiecie co szczerze Wam napiszę że liczylam że to wszystko jest w lepszym stanie. Ale jak zobaczylam....to stwierdzilam że czekają mnie jednak dużeee zakupy. Wszystko jest jakies stare i niemodne,śpichy nie są na zatrzaski tylko na guziki i jakieś takie kaftaniki powykręcane....:36_2_21:
Poza tym co się dziwić to było ponad 8 lat temu,teraz tyle jest fajnych ciuszkow że dam sobie spokoj ze starymi. Parę oczywiście wezmę,przez sentyment do wspomnień :dzidzia_mis:.Przypomniał mi się mój syneczek malutki....hihhiih ktory teraz jest całkiem duży :big_whoo:
Pozdrawiam Was niedzielnie.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-63498.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-63499.png

Odnośnik do komentarza

Kaszaaaaaa
Już jestem,zmarzłam troche więc czas na zupke cieplutką(kalafiorową)
a z ciuszków tych malutkich od 50-56 to ja mam body z krotkim i z długim,kaftaniki z krotkim i długim,dwa pajacyki,spodenki na takiej grubej gumce i to chyba wszystko a dopiero 56-58-60 to śpioszki,bluzeczki,sweterki i dresiki. Szczerze mówiąc to ja nie wiem po ile sztuk czego powinno być i co jeszcze mi brakuje tego też nie wiem.Widziała któraś z was liste taką na necie czego ile się przydaje ?

Kaszaaa sama nie wiem na ile te malutkie w rozmiarze 50 się przydadzą,to zależy od wzrostu dziecka,mój synek był dość długi i miał przy urodzeniu 57 cm,więc te na 56 tylko na wypis ze szpitala,a tak to odrazu na 62 zakladalam. Teraz to sama niewiem,co ile kupić....

http://suwaczki.maluchy.pl/li-63498.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-63499.png

Odnośnik do komentarza

Agunia
Kaszaaaaaa
Już jestem,zmarzłam troche więc czas na zupke cieplutką(kalafiorową)
a z ciuszków tych malutkich od 50-56 to ja mam body z krotkim i z długim,kaftaniki z krotkim i długim,dwa pajacyki,spodenki na takiej grubej gumce i to chyba wszystko a dopiero 56-58-60 to śpioszki,bluzeczki,sweterki i dresiki. Szczerze mówiąc to ja nie wiem po ile sztuk czego powinno być i co jeszcze mi brakuje tego też nie wiem.Widziała któraś z was liste taką na necie czego ile się przydaje ?

Kaszaaa sama nie wiem na ile te malutkie w rozmiarze 50 się przydadzą,to zależy od wzrostu dziecka,mój synek był dość długi i miał przy urodzeniu 57 cm,więc te na 56 tylko na wypis ze szpitala,a tak to odrazu na 62 zakladalam. Teraz to sama niewiem,co ile kupić....

No i tak to pewnie będzie,że jednych ciuszków za mało a innych nawet się nie zdąży użyć :)Naj ważnieszcze chyba żeby na samym początku wszystko było a jak już się pozrastamy to można iść dokupić :)

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49y2v4q82ra9xr.png

Odnośnik do komentarza

Kaszaaaaaa
Agunia
Kaszaaaaaa
Już jestem,zmarzłam troche więc czas na zupke cieplutką(kalafiorową)
a z ciuszków tych malutkich od 50-56 to ja mam body z krotkim i z długim,kaftaniki z krotkim i długim,dwa pajacyki,spodenki na takiej grubej gumce i to chyba wszystko a dopiero 56-58-60 to śpioszki,bluzeczki,sweterki i dresiki. Szczerze mówiąc to ja nie wiem po ile sztuk czego powinno być i co jeszcze mi brakuje tego też nie wiem.Widziała któraś z was liste taką na necie czego ile się przydaje ?

Kaszaaa sama nie wiem na ile te malutkie w rozmiarze 50 się przydadzą,to zależy od wzrostu dziecka,mój synek był dość długi i miał przy urodzeniu 57 cm,więc te na 56 tylko na wypis ze szpitala,a tak to odrazu na 62 zakladalam. Teraz to sama niewiem,co ile kupić....

No i tak to pewnie będzie,że jednych ciuszków za mało a innych nawet się nie zdąży użyć :)Naj ważnieszcze chyba żeby na samym początku wszystko było a jak już się pozrastamy to można iść dokupić :)
Też jestem tego zdania,potem wiosną można z maluszkami nawet na zakupki się wybrać albo męża obarczyć dzieciaczkiem a same na łowy :D:D

http://suwaczki.maluchy.pl/li-63498.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-63499.png

Odnośnik do komentarza

Agunia
Kaszaaaaaa
Hej Agunia ! Ciesze się,że już lepiej w głowie :D Uśpiłaś sprytnie chormony :D:D:D
Aż się cieplutko na sercu robi jak tak piszecie o wspomnieniach wywołanych ciuszkami :)
Też tak kiedyś będe mieć ::)

Dokładnie Kaszaaa zwalam na hormony ciążowe....a co. Na szczęscie minęlo i jest git :D

A wiesz ja dzisiaj też sobie poukładałam troszke w główce bo przeczytałam ,że u mężczyzn jak zostają ojcami organizm mniej testosteronu wytwarza i dzięki temu zamiast na seksie bardziej na rodzinie się koncentrują - I mówie to mężowi po czy dodaje,że u niego to chyba już organizm nie produkuje teko hormonu (bo on żdnych podjazdów ani nic nie robi-ja już normalnie nie pamiętam jak to jest :))
No mi się przyznał w końcu,że on się boji. Ma tak w głowie nastawione,że coś się może stać,że...
Oczywiście powiedziałam mu że jest głupi i szkoda,że nie pow.mi wcześniej a nie ja już sie zastanawiam czy na boki nie łazi :) Ale lepiej mi jak znam w końcu jakiś powód ! :)

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49y2v4q82ra9xr.png

Odnośnik do komentarza

Kaszaaaaaa
Agunia
Kaszaaaaaa
Hej Agunia ! Ciesze się,że już lepiej w głowie :D Uśpiłaś sprytnie chormony :D:D:D
Aż się cieplutko na sercu robi jak tak piszecie o wspomnieniach wywołanych ciuszkami :)
Też tak kiedyś będe mieć ::)

Dokładnie Kaszaaa zwalam na hormony ciążowe....a co. Na szczęscie minęlo i jest git :D

A wiesz ja dzisiaj też sobie poukładałam troszke w główce bo przeczytałam ,że u mężczyzn jak zostają ojcami organizm mniej testosteronu wytwarza i dzięki temu zamiast na seksie bardziej na rodzinie się koncentrują - I mówie to mężowi po czy dodaje,że u niego to chyba już organizm nie produkuje teko hormonu (bo on żdnych podjazdów ani nic nie robi-ja już normalnie nie pamiętam jak to jest :))
No mi się przyznał w końcu,że on się boji. Ma tak w głowie nastawione,że coś się może stać,że...
Oczywiście powiedziałam mu że jest głupi i szkoda,że nie pow.mi wcześniej a nie ja już sie zastanawiam czy na boki nie łazi :) Ale lepiej mi jak znam w końcu jakiś powód ! :)
Hehe no może coś w tym jest,bo z moim jest podobnie,też jakby nie było "tych rzeczy" :D Może im przejdzie w końcu albo jak im na mózg padnie,to się zdecydują:D

http://suwaczki.maluchy.pl/li-63498.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-63499.png

Odnośnik do komentarza

Agunia
Kaszaaaaaa
Agunia

Też jestem tego zdania,potem wiosną można z maluszkami nawet na zakupki się wybrać albo męża obarczyć dzieciaczkiem a same na łowy :D:D

No dokladnie,bo ja swojego męża wolała bym nie wysyłać na początku po ciuszki.On by pewnie spanikował i dal sobie wcisnąć najdroższe i 5krotnie za dużo !
Taki mamy już podział,że on robi zakupy spożywcze i zna się na tym świetnie ja za to jestem od chemii i ciuchów na czym on by poległ :)

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49y2v4q82ra9xr.png

Odnośnik do komentarza

Kaszaaaaaa
Ale wiesz to jest takie głupie bo ja nie tęsnie za sexem,nie czuje się atrakcyjnie w ciąży i tak już pewnie zostanie ale przez to,że nie wiedziałam czemu on"mnie nie chce" to miałam chumorki z tego powodu. Sama nie wiem co chcę szczerze mówiąc :D

No zaraz sobie czlowiek coś wkręca :) Ale dobrze,że znasz przyczynę będziesz spokojniejsza :D

http://suwaczki.maluchy.pl/li-63498.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-63499.png

Odnośnik do komentarza

To teraz proszę bardzo kilka giiiga postów odemnie z wyprawkowymi rozkładami, może komuś się przyda:

Wyprawka dla dziecka
Ubranka:
• 4 - 5 koszulek bawełnianych (w tym 1 - 2 batystowa, lepiej bez kołnierzyka
• ok. 5 bawełnianych kaftaników (lepiej bez kołnierzyka)
• ok. 5 - 6 bawełnianych śpioszków (najlepiej na zatrzaski)
• 2 - 3 skarpetki bawełniane lub buciki bawełniane
• 2 sweterki + spodenki
• 2 czapeczki lekkie
• 1 - 2 czapeczki bawełniane
• rękawiczki
• pajacyki i body (głównie przy Pampersach i majtkach z ceraty)
Najmniejszym rozmiarem dostępnym na rynku jest 56.
Ubranka mające bezpośrednią styczność ze skórą powinny być wykonane z naturalnych materiałów – bawełna, batyst, frotte (bez szwów i guzików).
Pościel i pieluchy:
• 2 lżejsze kocyki
• kołderka
• poszewki na kołderki
• prześcieradło do łóżeczka, ok. 3 szt.
• 1 ciepły koc do łóżeczka na wierzch
• 2 - 3 duże ceraty do łóżeczka i ceratki do wózka
• ok. 40 - 50 pieluch z tetry
• ok. 5 pieluch z flaneli
• pieluchy jednorazowe
• 2 dziecięce ręczniki frotte
• 2 ręczniki kąpielowe z kapturem
Kosmetyki:
• mydło natłuszczające, delikatne, bezzapachowe
• oliwka dla niemowląt (np. Bambino) lub przegotowana spożywcza oliwa z oliwek
• kremy na pupę (np. Bepanthen, Sudokrem)
• wazelina (do natłuszczania termometru)
• wata bawełniana
• waciki bawełniane
• sterylne gaziki
• spirytus 70 % (wystarczy kupić 100 ml spirytusu rektyfikowanego, rozcieńcza się go przegotowaną wodą w stosunku 2:1)
• sól fizjologiczna
• proszek do prania bez fosforanów (np. Jelp)
• płatki mydlane (na początek, do zamaczania zmoczonych pieluch lub przy uczuleniu na inne detergenty)
• puder
• chusteczki jednorazowe do ciała (niemowlęce)
Akcesoria:
• myjka
• nożyczki dla niemowląt do obcinania paznokci
• szczotka do włosów
• termometr do wody
• gruszka gumowa do usuwania wydzieliny z nosa
• zakraplacz, łyżeczka z miarką
• pojemniki na czyste brudne waciki
• termometr do pomiaru temperatury ciała
• butelka do karmienia (jako rezerwa)
• wkładki laktacyjne (lepsze są przezroczyste)
• odciągacz (lub adres wypożyczalni)
• wanienka do kąpieli
• łóżeczko (+materacyk)
• blat do przewijania
• nawilżacz powietrza (zwłaszcza zimą)
• fotelik samochodowy
• wózek

To jedna z kilku ;) Ta jest bardziej dla mam które nastawiaja się na tetre. Zaraz podam nastepną :)

Odnośnik do komentarza

To wyprawka do szpitala :) Chociaz trzeba sie dowiedziec wczesniej w szpiatlu w którym chccecie rodzic co zapewniaja a co trzeba miec ze soba :) Poglądowa jednak wygląda tak:

Wyprawka do szpitala
Kiedy zbliża się termin rozwiązania , musisz być przygotowana na szybkie wyjście z domu. Zatem warto naszykować sobie całą torbę do szpitala, zarówno dla maluszka jak i dla Ciebie. Poniższa lista pomoże ci się spakować bez zbędnego rzeczy:
Niezbędnik Mamy
• koszula nocna do karmienia 2szt
• szlafrok
• majtki bawełniane i majtki jednorazowe
• skarpetki
• podkłady w kształcie podpasek lub podpaski duże
• przybory toaletowe
• ręczniki
• ręczniki papierowe
• stanik do karmienia + wkładki laktacyjne
• bawełniana chusteczka lub pieluszka do ocierania potu
• kubek
• i ulubiony twój Jasiek
• dowód osobisty
• książeczka ubezpieczeniowa
• karta przebiegu ciąży
• wszystkie wyniki badań
Niezbędnik niemowlaka
• 10 pieluszek tetrowych i kilka jednorazowych
• 3 koszulki bawełniane
• 2 bawełniane czapeczki
• 2 pajacyki
• skarpeteczki
• ręcznik kąpielowy z kapturkiem
• kocyk
• ubranko na wyjście ze szpitala
• mydełko dla niemowlaczków np.(Bubchen)
• oliwka dla niemowląt
• krem do pielęgnacji pupci
• 70% spirytus do pielęgnacji pępuszka
• gaziki jałowe
• waciki

Odnośnik do komentarza

Tutaj kolejna, bardziej szczegółowa wyprawka :)

PIERWSZA WYPRAWKA
Niech zakupy nie zmącą radości pierwszych wspólnych chwil z dzieckiem.

SEN:
- łóżeczko z odpowiednim materacykiem
- prześcieradło z miękkiej, frotowej bawełny (3 szt.)
- kołdra z anilany
- pościel (2-3 szt.)
lub zamiast kołdry
- śpiworek do spania (2 szt.)
- ochraniacz na łóżeczko
- cienki kocyk
- grubszy kocyk
- ceratka na łóżeczko
- rożek
- 20szt.tetrwych pieluch
- 10szt flanelowych pieluch

KĄPIEL I HIGIENA: - wkład do wanienki
- myjka z frotki (2 szt)
- miseczka na wodę i odpady
- miękka szczotka
- termometr do wanienki
- patyczki do uszu, zwykłe i z ograniczeniem
- płatki dzidziuś
- nożyczki do paznokci
- ręcznik – okrycie kąpielowe (2szt.)
- płyn do kąpania
- oliwka lub mleczko
- krem na mroźne dni – tłusty, lub na każda pogodę
- chusteczki nawilżające
- pampersy
-woreczki na zużyte pampersy
- proszek do prania dla niemowląt

PIERWSZE UBRANKA:
- koszulki bawełniane 5-7 szt
- kaftaniki z dł rękawem trykotowe, bawełniane, frotte 4-6 szt
- body z kr i dł rękawem 5 szt
- śpiochy i pajacyki zapinane w kroku zakrywające stópki 4+4 szt
- czapeczki 2-3 cienkie 1 grubsza
- skarpetki 4-5 pary
- cieplejsze sweterki lub bluzeczki 2 szt
- ciepły kombinezon (dla dzieci ur zimą)
- sliniaczki 4 szt
- rękawiczki niedrapki 1-2pary

APTECZKA:
- sól fizjologiczna we fiolkach do przemywania oczu
- spirytus 70% do przemywania pępka (na rynku są dostępne także
gotowe, sterylne gaziki nasączone 70% alkoholem izopropylowym)
- woda utleniona
- gaziki jałowe
- patyczki
- Oliatum emulsja do kapieli (może byc zamiast smarowania oliwką)
- bepanthen lub linomag do pupci
- sudocrem jeśli już jest odpazona
- Sab Simplex na kolkę a w zastępstwie odpowiedniki dostepne w
Pl(Esputicon, Infacol, Espumisan)
- czopki glicerynowe na zatwardzenie( nam też sie moga przydac)
- rumianek
- aspirator frida lub gumowa gruszka (do czyszczenia nosa)
- termometr
- czopki p/gorączkowe dla niemowląt
- dla nas PureLan100 na sutki-pono rewelka

SPRZĘT:
- wózek
- fotelik samochodowy
- komoda
- zestaw pojemników do przewijania (ikea) - przewijak
- prześcieradła na przewijak (2-3 szt)
- oświetlenie przy przewijaku
- karuzela do łóżeczka
- laktator
- poduszka do karmienia
- wanienka
- stelaż do wanienki - butelka do karmienia 125-250ml> - smoczki uspakajające
- pudełko i łańcuszek do smoczka

DO PRZEMYŚLENIA....NA POTEM:
- zioła laktacyjne
- herbatki (uspokajająca i na trawienie) - mleko modyfikowane - jeśli nie karmisz piersią> - podgrzewacz
- sterylizator
- nakładki sylikonowe na brodawki
- mata koedukacyjna
- leżaczek
- krzesełko do karmienia

TORBA PORODOWA:
1. Dokumenty:
- oryginalny wypis grupy krwi,
- aktualna legitymacja ubezpieczeniowa,
- dowód osobisty
- karta ciąży,
- ostatnie badania (HBS, WR, morfologia, analiza moczu, usg z 30-32 tyg
oraz ewentualne późniejsze, jeśli masz Rh minus to badanie na obecność
przeciwciał)
- ewentualnie wypisy ze szpitala i konsultacje innych specjalistów.
2. T-shirt do porodu (przykrywający pośladki), koszule "laktacyjne" -
jeśli można mieć swoje, laczki, klapki pod prysznic.
3. Majtki jednorazowe (flizelinowe), biustonosz laktacyjny,
skarpet.
4. Przybory higieniczne typowe + 3 ręczniki, ręczniki papierowe, papier
toaletowy, płyn do toalety intymnej, krem na obolałe brodawki (super jest
PureLan100, pomadka nawilżająca do ust, balsam lub oliwka, wkładki
laktacyjne. Wszytko to co wydaje nam się niezbędne na co dzień
5. Mój szpital sugerował by zabrać laktator.
6. Kubek, sztućce.
7. Suchy prowiant : biszkopty, banany, jogurt, kanapki, napoje - woda,
herbatka dla karmiącej.
8. Aparat fotograficzny, płyty CD.
9. Kartka długopis.
10. Klapki dla osoby towarzyszącej.
11. Dla maluszka mile widziane: skarpetki, chusteczki higieniczne,
pampersy, rękawiczki, smoczek, czapeczka.(zależy od szpitala)
12. - Ubranka na wyjście i nosidełko ( fotelik samochodowy) - Tata
przywozi w dzień wyjścia.
13. Podkłady poporodowe.
14. Gumka do włosów.
15. Telefon i ładowarkę

Odnośnik do komentarza

Dzień doberek!!!

Miałam problem z netem ,ale już jest oki.... witam Was Kochane dziewuszki:)

Kaszaaaaaa
Agunia
Kaszaaaaaa
Hej Agunia ! Ciesze się,że już lepiej w głowie :D Uśpiłaś sprytnie chormony :D:D:D
Aż się cieplutko na sercu robi jak tak piszecie o wspomnieniach wywołanych ciuszkami :)
Też tak kiedyś będe mieć ::)

Dokładnie Kaszaaa zwalam na hormony ciążowe....a co. Na szczęscie minęlo i jest git :D

A wiesz ja dzisiaj też sobie poukładałam troszke w główce bo przeczytałam ,że u mężczyzn jak zostają ojcami organizm mniej testosteronu wytwarza i dzięki temu zamiast na seksie bardziej na rodzinie się koncentrują - I mówie to mężowi po czy dodaje,że u niego to chyba już organizm nie produkuje teko hormonu (bo on żdnych podjazdów ani nic nie robi-ja już normalnie nie pamiętam jak to jest :))
No mi się przyznał w końcu,że on się boji. Ma tak w głowie nastawione,że coś się może stać,że...
Oczywiście powiedziałam mu że jest głupi i szkoda,że nie pow.mi wcześniej a nie ja już sie zastanawiam czy na boki nie łazi :) Ale lepiej mi jak znam w końcu jakiś powód ! :)

Skąd ja to znam ??? dziś w końcu "było" po wielu tyg. ale i tak mój sie boi heh ...szkoda ...:hahaha::hahaha:

Jak Wam mija niedziela?..ja polezałam do 12:30 , potem obiadek i jakoś przed 15tą odwiedził nas brat Tomka z rodzinką , który przy okazji naprawił mi komputer;)..

Cieszę sie Aguniu ze jesteś , i Ty Qmpelo i pozostałe kobietki :36_2_25:

Odnośnik do komentarza

stysiapysia
Dzień doberek!!!

Miałam problem z netem ,ale już jest oki.... witam Was Kochane dziewuszki:)

Kaszaaaaaa
Agunia

Dokładnie Kaszaaa zwalam na hormony ciążowe....a co. Na szczęscie minęlo i jest git :D

A wiesz ja dzisiaj też sobie poukładałam troszke w główce bo przeczytałam ,że u mężczyzn jak zostają ojcami organizm mniej testosteronu wytwarza i dzięki temu zamiast na seksie bardziej na rodzinie się koncentrują - I mówie to mężowi po czy dodaje,że u niego to chyba już organizm nie produkuje teko hormonu (bo on żdnych podjazdów ani nic nie robi-ja już normalnie nie pamiętam jak to jest :))
No mi się przyznał w końcu,że on się boji. Ma tak w głowie nastawione,że coś się może stać,że...
Oczywiście powiedziałam mu że jest głupi i szkoda,że nie pow.mi wcześniej a nie ja już sie zastanawiam czy na boki nie łazi :) Ale lepiej mi jak znam w końcu jakiś powód ! :)

Skąd ja to znam ??? dziś w końcu "było" po wielu tyg. ale i tak mój sie boi heh ...szkoda ...:hahaha::hahaha:

Jak Wam mija niedziela?..ja polezałam do 12:30 , potem obiadek i jakoś przed 15tą odwiedził nas brat Tomka z rodzinką , który przy okazji naprawił mi komputer;)..

Cieszę sie Aguniu ze jesteś , i Ty Qmpelo i pozostałe kobietki :36_2_25:
A witaj Stysiu,cieszę się że komp masz naprawiony i niedziela Ci minęła ciekawie ;))) Pozdrowionka

http://suwaczki.maluchy.pl/li-63498.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-63499.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...