Skocz do zawartości
Forum

Wynagrodzenie praca


Rekomendowane odpowiedzi

umowa przedłuży sie do dnia porodu pod warunkiem że jesteś po 12 tc.

jesli przejdziesz na l4 z kodem b a jesteś np w 5 tc to pracodawca będzie wiedział o ciąży. Ma prawo wówczas Cie zwolnic tzn nie przedłużyć umowy, nie będziesz mogła brać l4 po dacie zakończenia umowy. Twoja decyzja, czy mu powiedzieć czy nie, zależy od układów w formie

 

wynagrodzenie 100% za l4 w ciąży z kodem B

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Gość gtgt napisał:

umowa przedłuży sie do dnia porodu pod warunkiem że jesteś po 12 tc.

jesli przejdziesz na l4 z kodem b a jesteś np w 5 tc to pracodawca będzie wiedział o ciąży. Ma prawo wówczas Cie zwolnic tzn nie przedłużyć umowy, nie będziesz mogła brać l4 po dacie zakończenia umowy. Twoja decyzja, czy mu powiedzieć czy nie, zależy od układów w formie

 

wynagrodzenie 100% za l4 w ciąży z kodem B

To ja sie zapytam tylko z czystej ciekawości. Jesli dziewczyna jest w 5tc i teraz powie o ciazy to jej nie przedłuża umowy do dnia porodu, A jeśli zatai ciążę do 12tc to jej przedłuża umowę? I na L4 też będzie mogła iść po 12tc. Będzie jej płacone 100% wynagrodzenia najpierw przez pracodawcę A potem przez ZUS. 

A co po porodzie. Będzie miała wypłacane macierzyński przez rok?

Kurczę jak dobrze że mam stałą pracę.

 

 

Odnośnik do komentarza

przedłuża albo i nie. To juz kwestia pracodawcy, pracownicy czy sie nadaje itd. Dopiero Po 12 tc pracownica jest chroniona wg kodeksu pracy. Jesli po 12 tc powie o ciąży to umowa automatycznie sie przedluza do dnia porodu. Oczywiście mówimy o umowie o prace a nie np zlecenie.

tak, wówczas macierzyński przez rok. Jeżeli nie miałaby pracy to 1000 kosiniakowe tez rok. Po roku po porodzie zostaje tak czy siak z niczym bo umowa wygasa z dniem porodu a na macierzyńskim skladki sa na głowie zusu. Trzeba by rejestrować sie w up jako bezrobotna chętna do pracy lub bez możliwości podjecia bo ma roczne dziecko.

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Jjjkk napisał:

A co w sytuacji kiedy na zwolnieniu ciążowym jestem od 7 tyg ciąży. Teraz jest już 17 tc i raczej juz nie wrócę   umowa o pracę na czas określony do lipca 2021. Żadnego info nie dostałam o rozwiązaniu stosunku pracy. 

macierzyńskiego nie płaci pracodawca, wiec będziesz go pobierała przez rok. Umowa wygaśnie w lipcu 2021, w czasie macierzyńskiego

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Gość gtgt napisał:

macierzyńskiego nie płaci pracodawca, wiec będziesz go pobierała przez rok. Umowa wygaśnie w lipcu 2021, w czasie macierzyńskiego

Musicie odróżnić zasiłek macierzyński a urlop macierzyński i rodzicielski po 6 mcy. Zaraz po 6 mcach można wrócić do pracy by utrzymać etat, jesli by to miało byc w lipcu 2021, umowa sie przedłuży lub nie - zależy od pracodawcy, waszych stosunkow itp a rodzicielski przekazać tacie.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Gość Ogvh napisał:

Umowa prawdopodobnie zostaje przedłużona do dnia porodu. A potem jesteś bezrobotna na zasiłku macierzyńskim. 

O Liik pomieszalas mi się z Marta. Przepraszam. Umowa nie wygaśnie Ci z dniem porodu tylko w lipcu, ale to już zależy od szefa co będzie chciał zrobić, czy dalej podpisać umowę czy Cię zwolnić.

Odnośnik do komentarza

To czy się powie o ciąży czy nie, nie ma znaczenia. Chodzi o te 12 tygodni. Jeśli umowa ma wygasnąć a jest się przed 12t.c. w dniu jej zakończenia to wygasa. Jeśli po 12 t.c. to przedłużają do czasu porodu. Ja właśnie miałam taką sytuację. Mało tego, muszą też wypłacić za zaległy urlop. Chyba że się go wybierze. Ja miałam zatrudnienie na etat.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...